Niedaleko od Budva na tak zwanej Riwierze Budva Czarnogóra , to mała miejscowość wypoczynkowa Przno. Ta wioska rybacka stała się bardzo popularnym miejscem, do którego przyjeżdżają turyści z różnych krajów. Warto wspomnieć, że ceny za usługi i zakwaterowanie są bardzo wysokie, a gromadząc się tutaj, należy zadbać o finansową stronę sprawy.

Klimat Pržno

Sądząc po zdjęciach Czarnogóry, Przno jest małą zatoczką położoną pod ochroną gór. Dzięki temu jest tu zawsze przytulnie i ciepło, lato trwa ponad sześć miesięcy i nie ma silnych wiatrów z kontynentu.

Тихие улочки Пржно

Rozrywka i atrakcje Pržno

Ta wioska jest bardzo spokojna i przytulna, nie można tu znaleźć egzotycznej rozrywki. Dla nich musisz udać się do innych dużych miast. Zwyczajem jest również wędrować po cichych romantycznych uliczkach, wdychając zapachy kwitnących drzew i rozkoszując się ciepłym morzem. Ale ci, którzy kochają opowieści o przeszłości, a nawet z wyraźnym potwierdzeniem minionych stuleci, będzie im się podobało. Jest coś do zobaczenia. Przede wszystkim są to klasztory:

 • Voynich - znajduje się w górach, w pobliżu wsi o tej samej nazwie;
 • Praskwitz - Świątynia, zbudowana w XI wieku;
 • Прасквица
 • Dulievo - struktura należąca do XIV wieku;
 • Дульево
 • Rustovo - w oparciu o miejsce śmierci dużego plemienia rdzennych mieszkańców Czarnogóry.
Рустово

Na rufie warto zobaczyć znajdujące się w pobliżu:

 • Święty Stefan - wyspa położona niedaleko Przna;
 • Святой Стефан
 • Park Milocer - ogród, w którym zbierana jest duża liczba unikatowych roślin Morza Śródziemnego.
Парк Милочер

Hotele i restauracje w Pržno

Sprawdź w dowolnym hotelu Przno - nie ma problemu. Możesz wybrać opcję budżetu, aby wynająć pokój od właściciela lub preferować hotel. Większość turystów wybiera apartamenty Pržno za rozsądną opłatą. Mają wszystko, czego potrzebujesz dla gości - prysznic, klimatyzację, czyste łóżko i widok na niebieską powierzchnię wody:

 1. Maestral Resort & Casino - najdroższe Hotel Czarnogóra gdzie usługi kasyn oferujących gry hazardowe oferowane są w kasynie. W sezonie letnim odbywają się festiwale muzyczne.
 2. Rezydencja 4 * - hotel położony jest w najpiękniejszym miejscu miasta. Komfortowe pokoje posiadają internet, mini bar, telewizję kablową, sejf.
 3. Maestral 4 * - ogromny luksusowy hotel z pokojami najwyższej kategorii.
 4. Divina to niedrogi, nowoczesny apartament oferujący tradycyjną listę usług.
 5. Mitrovic 2 * - w pobliżu jest las sosnowy, w którym przyjemnie jest spacerować rano, a także prywatna plaża żwirowa, co jest rzadkością w hotelach Pržno.
Пляж Пржно

Jedzenie w Przno, jak w większości regionów Czarnogóry, odnosi się do kuchni śródziemnomorskiej. W dowolnej piekarni lub na plaża Możesz zjeść lokalny deser, który nazywa się tutaj "crofnice" - słodki pączek. Jest tu także kilka znakomitych restauracji:

 • Restauracja Il Brodetto ze stolikami w pobliżu wody;
 • Konoba Langust, gdzie można zjeść obfity posiłek pod niespiesznym szumem fal;
 • Konoba More - zawsze najświeższe owoce morza;
 • Konoba Zago - tutaj jest przytulnie i smacznie;
 • Restauracja R to wysokiej jakości restauracja z bogatym wyborem ryb i produktów mięsnych.

Zakupy w mieście

Kup wszystkie rodzaje pamiątki i bombki, które przypominają o wakacjach, można znaleźć w jednym z wielu sklepów zlokalizowanych zarówno na wybrzeżu, jak iw centralnej części miasta.

Jak dostać się do Przno?

Dojazd do wioski jest bardzo prosty. Z Budva jeśli chcesz, możesz nawet iść pieszo. Ale wygodniej jest wsiąść do autobusu, który zabierze Cię do wybranej zatoki Przhno wzdłuż drogi E65 / E80 w 15 minut. Z Tivat gdzie jest najbliższy lotnisko Wygodnie jest wziąć taksówkę za około 20 euro na drodze numer 2.