Jeden z brzegów Zatoki Kotorskiej w Czarnogóra zdobi małe miasteczko Prcanj. Pojawił się w czasach Imperium Rzymskiego i był znany we wszystkich regionach Morza Adriatyckiego. Dzisiaj Prcanj jest przytulnym kurortem z populacją około dwóch tysięcy osób.

Klimat

Prcanj znajduje się w nadmorskiej strefie klimatycznej, charakteryzującej się gorącym suchym latem i krótkimi ciepłymi zimami. Temperatura powietrza w miesiącach letnich wynosi + 25 ° C, opady są rzadkie. W miesiącach zimowych słupki termometru spadają do + 5 ° C.

Zabytki

Starożytne miasto Czarnogóry przyciąga uwagę turystów zachowanymi zabytkami architektury, z których najbardziej znane to:

 1. Pałac Tre Sorelle. Budynek został wybudowany mniej więcej w połowie XV wieku. zamożna rodzina o imieniu Bucha. Zamek jest spowity legendami, z których jeden mówi, że jego mieszkańcy, trzy siostry, zakochali się w marynarzu. Aby nie kłócić się o mężczyznę, dziewczyny zaczęły żyć w odosobnieniu. Przez kilka dni wpatrywali się w morską odległość. Po śmierci każdej siostry dziewczyny położyły okno w jej sypialni. Kiedy ostatni umarł, okno światła pozostało otwarte.
 2. Дворец Tre Sorelle
 3. Pałac Beskucha został zbudowany w XVIII wieku. Czterokondygnacyjny budynek z kamienia jest wykonany w stylu barokowym. W przeszłości zamek był często wykorzystywany do organizowania ważnych przyjęć na poziomie państwowym.
 4. Дворец Бескуча
 5. Palace Verona pojawił się na mapie Prchani w drugiej połowie XVIII wieku. Został zbudowany kosztem najbogatszego rodzaju nawigatorów o imieniu Werona. Budynek wykonany jest w stylu barokowym i ma luksusowy wystrój wnętrz. Teraz mieści apartamenty dla turystów.
 6. Дворец Верона
 7. Ulica Lukovichei to kompleks architektoniczny wybudowany między XVII a XVIII wiekiem. Składa się z tytułowego pałacu, kaplicy Matki Boskiej Karmelitów, małego cmentarza i 10 starożytnych domów. W różnych czasach zamek służył jako rezydencja dla rządzących, teraz są apartamenty turystyczne.
 8. Улица Луковичей
 9. Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jest główną religijną świątynią Prchani. Pierwsze kamienie do założenia katedry zostały złożone w XVIII wieku, budowę ukończono dopiero w 1909 r. Za główną wartość kościoła uważa się ikonę Matki Bożej z XVI wieku oraz kolekcję obrazów słynnych mistrzów.
 10. Церковь Рождества Богородицы
 11. Kościół św. Mikołaja w Prchani został zbudowany w XVIII wieku. Jej historia jest niesamowita. W różnych czasach świątynia, apteka i szkoła żeglarska były otwierane w świątyni. Kapłani zgromadzili bogatą bibliotekę i kolekcję obrazów. Główną własnością kościoła są ołtarze wykonane z drewna. Zostały wykonane i przywiezione z Wenecji w 1766 roku.
Церковь Святого Николая

Zakwaterowanie

Apartamenty Vila Gina, The Haven Apartment, Guesthouse Palace Lukovic, znajdują się w mieście. Wszystkie miejsca pobytu odpowiadają deklarowanej klasie, w nich znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego pobytu. Jeśli proponowane warunki nie spełniają Twoich wymagań, spróbuj znaleźć odpowiednie zakwaterowanie w pobliżu Prcanj. Wybór tam jest o wiele bardziej różnorodny.

Территория апартаментов

Problem gastronomiczny

Niestety, w mieście nie będzie można znaleźć wyrafinowanej restauracji, ale jest tu kilka przytulnych kawiarni. Czarnogórski catering oferuje dania kuchni narodowej i europejskiej. Ceny są rozsądne, jedzenie jest pyszne. Turyści, którzy odwiedzili tutaj, powinni koniecznie zajrzeć do kawiarni Marius.

Zakupy

Turyści, urlopowicze w Prčani w Czarnogórze, powinniście wiedzieć, co możecie przywieźć z tego miasta:

 • alkohol: wódka owocowa - brandy, wino - "Vranac", "Krstach";
 • jedzenie: pyszny ser, aromatyczna szynka wieprzowa - prszut, oliwa z oliwek, owoce, napój mleczny - kaymak.
 • tekstylia: ubrania, pościel;
 • zioła lecznicze;
 • kosmetyki ozdobne;
 • tradycyjne pamiątki .
Оливковое масло из Прчани известно во многих странах

Jak się tam dostać?

Najbliższe lotnisko znajduje się w miasto Kotor . Przylatują tu krajowe i międzynarodowe loty. Z Kotoru do Prchani można dojechać taksówką lub autobusem. Transport publiczny sprawia, że ​​loty odbywają się co godzinę. Podróż trwa nie dłużej niż 15 minut.