Jednym z najbardziej popularnych miast wypoczynkowych na Cyprze (wraz z Protaras i Pafos ) to Ayia Napa, której atrakcje przyciągają turystów z całego świata. Ze względu na ogromną liczbę barów, dyskotek i innych rozrywek, to miasto słusznie nazywa się "Cypr Ibiza". Dlatego młodzi ludzie lubią spędzać tutaj swoje wakacje. Ale jeśli trzymasz się z dala od centrum miasta, to Ayia Napa nadaje się na rodzinne wakacje.

Co warto zobaczyć w Ayia Napa?

Waterworld w Ayia Napa

Jedną z głównych atrakcji Ayia Napa jest park wodny, największy w Europie. Jego projekt jest wykonany w duchu starożytnej Grecji: duża liczba rzeźb i kolumn, kamiennych mostów i fontann. Podczas zjeżdżania z niektórych zjeżdżalni prędkość może osiągnąć 40 kilometrów na godzinę. Nazwy wzgórz, tuneli i innych budowli są zgodne ze starożytnymi greckimi symbolami historii: tutaj można zanurkować w basenie, który nazywa się "Atlantis" lub wspiąć się na "Olimp", a także przejechać się tunelem "Medusa". Atrakcja "Throw in Atlantis" charakteryzuje się obecnością efektów dźwiękowych, świetlnych i wideo. Dla dzieci organizowane pływanie w basenie z małymi zjeżdżalniami i gejzer.

Cypr Ayia Napa Sights2

Lunapark w Ayia Napa

W sercu Ayia Napa znajduje się lunapark. Kupując bilet wstępu, otrzymasz dziesięć żetonów, za które możesz zapłacić za przejażdżki. Jednak park rozrywki działa tylko wieczorem, kiedy miasto nie jest tak gorące. Również na terenie parku rozrywki znajduje się kilka restauracji i kawiarni na każdy gust i budżet.

cypr aia napa attractions3

Park dinozaurów w Ayia Napa

Jeśli chcesz odwiedzić Park Dinozaurów z dziećmi, pamiętaj, że dzieci mogą się bać potężnych postaci prehistorycznych dinozaurów. Starsze dzieci polubią tę wycieczkę w przeszłość.

Cypr Ayia Napa Sights4

Park morski Ayia Napa

Jadąc do delfinarium w Ayia Napa, zobaczysz ognistą wydajność wyszkolonych delfinów. Programy są wyświetlane codziennie oprócz poniedziałku. Dla dzieci w wieku poniżej 12 lat wstęp jest bezpłatny. Ta prezentacja spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Cypr Ayia Napa Sights5

Ayia Napa: Monastery

Organizując swoje wakacje w tym uzdrowisku, możesz odwiedzić nie tylko miejsca rozrywki, ale także historyczne. Na przykład, dawny klasztor Ayas Napas, wzniesiony w 1530 roku przez budowniczych weneckich w pobliżu kościoła, który został zbudowany w skale w VIII wieku. Klasztor został zbudowany na cześć Maryi Panny. Oprócz nabożeństw odbywają się tu wesela i chrzty, a obok rośnie słynne drzewo morwy, którego wiek sięga 600 lat.

Cypr Ayia Napa Sights6

Dzięki dużej liczbie rozrywek, restauracji i dyskotek, Ayia Napa można słusznie nazwać stolicą młodzieży na Cyprze. Urlopowicze mogą odwiedzić różne uroczystości, wieczory folklorystyczne i festiwale, które odbywają się w lecie.Jeśli uznają Państwo ten ośrodek za rodzinne wakacje, wskazane jest, aby zatrzymać się w hotelu na obrzeżach Ayia Napa, aby chronić dzieci przed ciągłym hałasem. Nawet najmniejsi turyści polubią plażę z drobnym piaskiem i płytkim morzem. Również tutaj można znaleźć wiele rozrywek, zaprojektowanych dla dzieci w każdym wieku: park wodny, park rozrywki, delfinarium, park dinozaurów i centrum gokartów.

Jeśli wolisz udać się na Cypr, Ayia Napa, nastepnie włącz się do aktywnego wypoczynku, aby odwiedzić miejsca rozrywki, które można znaleźć w obfitości. A w przerwach między wycieczkami do parków i atrakcji, można odpocząć na piaszczystej plaży lub popływać w krystalicznie czystym morzu, za co otrzymała tak europejską nagrodę jak Błękitna Flaga.