Pafos - miasto na zachodnim wybrzeżu Cypr . Po drodze, wykonując funkcję najbardziej popularną Cypr resort , jest także najważniejszym historycznym centrum wyspy - jest wiele ciekawych atrakcje . Wiele obiektów w Pafos znajduje się pod osobistą ochroną UNESCO. Fani mitologii greckiej na pewno wiedzą, że Pafos jest również miejscem urodzenia samej Afrodyta - greckiej bogini miłości i płodności, piękna i małżeństwa. Ogólnie rzecz biorąc, miasto jest bardzo interesujące; tutaj możesz nie tylko dobrze odpocząć, ale także "nakarmić" mózg nowymi zabawnymi informacjami.

Klimat

W Pafos, jak na całej wyspie, typowy śródziemnomorski klimat . Każdego roku miasto odwiedza przyjemna zima, ciepłe wiosenne i jesienne, gorące, suche lato. Ale jeśli chcesz pływać, przyjdź latem lub wczesną jesienią, bo woda źródlana może nie być wystarczająco ciepła. Średnia roczna temperatura wody wynosi 21 ° C, powietrze - 18,7 ° C.

Najlepsze plaże

Plaże w Pafos są piaszczyste i bardzo malownicze. Ale jest znaczna wada: nie powinieneś tu przyjeżdżać z dziećmi, ponieważ Ośrodek ten koncentruje się głównie na niezależnych ludziach. Dorosły na pewno znajdzie coś dla siebie w luksusowym Pafos, ale dzieci będą się nudzić wśród niekończących się centrów SPA, muzeów, sal gimnastycznych, barów i podobnych placówek.

Plaża miejska w Pafos

Plaża miejska w Pafos nie różni się zbytnio od miejskich plaż w innych kurortach. Jedyną cechą jest to, że ścieżka do wody leży przez betonowe platformy. W przeciwnym razie jest to całkiem przyzwoita plaża z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Zgodnie z dobrą tradycją plaża jest wyposażona w parasole i leżaki; Możesz wypożyczyć ekwipunek dla wszystkich rodzajów sportów wodnych. Miłośnikom "oderwać się" oferowane są katamarany i rowery. Oczywiście będziesz miał kilka barów, restauracji i tawern znajdujących się w pobliżu.

Городской пляж Пафоса

Coral Bay

10 km od miasta jest głównym klejnotem kurortu - Coral Bay lub Coral Bay, jak to się nazywa lokalny. Piękno plaży rozciągającej się na kilometr w połączeniu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą od wielu lat przyciąga turystów z całego świata. Ponadto wybrzeże jest bardzo małe, co czyni to miejsce idealnym dla rodzin z dziećmi. Plaża nie jest wyposażona w falochrony, ale duże fale występują tutaj rzadko - Coral Bay znajduje się w zatoce, co chroni ją przed silnymi zakłóceniami. Sądząc po recenzjach osób, które odwiedziły to miejsce - to najlepsza plaża w Pafos i prawdziwa duma Cypru.

Корал Бэй бич

Ladis Mile

Będąc najdłuższą plażą na Cyprze (około 5 km), Ladis Mile ma ogromną przewagę nad pozostałymi plażami: jest tu niewielu ludzi. Inne znaczące zalety to restauracje i kawiarnie, w których można spróbować Dania cypryjskie , ale zostań z pełną torebką, tk. Ceny tutaj nie są tak wysokie, jak w strefie turystycznej. W pobliżu Ladis Mile znajduje się pole namiotowe. Aby dostać się na plażę, trzeba przejechać około 30 km autobusem od miasta.

Пляж Лэдис Майл

Lara Beach

Tę plażę można nazwać dziką. Jest nawet zabronione instalowanie sprzętu plażowego. Ale nie spiesz się, aby usunąć Lara Beach z listy, ponieważ istnieją dobre powody dla jej ścisłych zasad. Faktem jest, że właśnie tutaj są składane jaja żółwi.

Naukowcy obserwują zwierzęta w ich naturalnym środowisku i chronią zwierzęta przed denerwującymi turystami. Ale jeśli naprawdę kochasz zwierzęta i chcesz z nimi porozmawiać, będziesz miał wspaniałą okazję bycia wolontariuszem w miejscowym rezerwacie przyrody. Słabo zaludniona Turtle Beach, jak się często nazywa, znajduje się na półwyspie. Akamas którego terytorium jest rezerwatem przyrody.

Пляж Лара

Zatoka Afrodyty

Następnego miejsca nie można nazwać po prostu "plażą", ponieważ jest to prawdziwa ozdoba całej wyspy i jednego z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Mówią, że tutaj, wychodząc z morskiej piany, Afrodyta, bogini miłości i piękna starożytnej Grecji, rozpoczęła swoją podróż. Zatoka Afrodyty znajduje się ( Petra-to-Romiou ) 48 km od miasta, na chronionym półwyspie Akamas.

Co zaskakujące, to miejsce zachowało swoje pierwotne piękno. Koniecznie odwiedź legendarną grotę w zatoce; zgodnie z legendą, to właśnie tutaj piękna Afrodyta wzięła kąpiel. Przy okazji, rozpoznasz to miejsce przy kamieniu wiszącym nad wodą. Gdy ludzie szczerze wierzyli, że pływając tutaj, możliwe jest zachowanie piękna i młodości przez wiele długich lat. W dzisiejszych czasach wszystko to nabiera niesamowitego odcienia, ale w każdym razie starajcie się uwierzyć w cud i spełnić życzenie, ponieważ dla tego na Ziemi takie miejsca istnieją.

Пляж Бухта Афродиты

Plaża Faros

Południowo-zachodnie wybrzeże Paphos ozdobione jest kolorową, piaszczystą plażą Faros. To miejsce jest bardziej odpowiednie dla rodzin i zakochanych par, ponieważ tutaj panuje atmosfera pokoju i harmonii. Wzdłuż plaży ciągną się lokalne tawerny, restauracje i bary, które czekają na Ciebie. Obsługa na wysokości; plaża została nawet nagrodzona niebieską flagą za czystość i porządek.

Пляж Фарос

Plaża St. George

W kilku hotelach rozciągał się kompleks piaskowo-żwirowy nazwany na cześć św. Jerzego, znanego z walki narodowowyzwoleńczej.

To bardzo głośne i zatłoczone miejsce, więc jeśli nie jesteś fanem tego, nie idź tutaj. Mimo to plaża św. Jerzego jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Poza faktem, że plaża jest wyposażona w falochrony, w pobliżu znajdują się place zabaw dla małych turystów. Uważaj: ogromna ilość żywych istot pływa w morzu.

Пляж Св. Георгия

Ogólnie rzecz biorąc, w Pafos każda plaża jest piękna na swój sposób, więc staraj się iść wszędzie - jest to bardzo ekscytujące.