W zależności od wieku, natury i stanu cywilnego goście Cypru wybierają zupełnie inne miejsca do rekreacji. Ten materiał jest skierowany do tych, którzy chcą zrozumieć, gdzie w danym przypadku lepiej odpocząć na Cyprze. Z naszego artykułu dowiesz się, gdzie są najlepsze plaże i gdzie odbywają się najlepsze imprezy na Cyprze. Czy wiesz, że na Cyprze jest nawet ośrodek narciarski? Przeczytaj o tym i wielu innych sprawach tutaj i teraz!

plaże na Cyprze 1plaże Cypru 2plaże na Cyprze 3
Ośrodki

Pytanie, który ośrodek na Cyprze jest najlepszy, nie jest całkowicie poprawne. Rzecz w tym, że w tym raju każde z miejsc rekreacji jest dobre na swój sposób. Gdzieś droższe, gdzieś taniej, niektóre są popularne wśród młodzieży, inne dla rodzin, które mają wypoczynek z dziećmi. Więc zaczynajmy.

Być może jednym z miejsc, gdzie najtaniej na Cyprze można się zrelaksować, jest Nikozja. To miasto jest stolicą Cypru, lokalne ceny mile zadowolą urlopowiczów. Tutaj powstała doskonała infrastruktura, jest wiele niezwykłych miejsc i, oczywiście, wspaniałych plaż. Wymiana pozwala na przejście stąd do dowolnego innego kurortu na Cyprze.

Co sądzisz o jeździe na nartach na Cyprze? Tak, tak, zrozumiałeś poprawnie, było to narciarstwo alpejskie! Wyobraźcie sobie: narciarstwo, śnieg, słońce, az wysokości Olimpu można zobaczyć palmy i plaże! W końcu nic dziwnego, że ten kurort jest uważany za jedno z najlepszych i niezwykłych miejsc na Cyprze. Do ośrodka Trodos można dotrzeć w zaledwie godzinę z dowolnego miejsca na wyspie.

Najlepszym kurortem na Cyprze do rekreacji młodzieżowej jest Ayia Napa . Tutaj, dla młodych ludzi, prawdziwa przestrzeń, życie w nocy w Ayia Napa trwa pełną parą! Powstają niezliczone kluby nocne, bary i inne miejsca rozrywki. Na plażach tego kurortu oferuje wiele rozrywki wodnej. Lokalny obszar wodny jest bardzo atrakcyjny dla miłośników nurkowania.

plaże na Cyprze 4plaże na Cyprze 5plaże Cypru 6

Dla miłośników wycieczek, jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia podczas wakacji na Cyprze jest miasto. Pafos . Historia tego starożytnego miasta liczy sobie tysiące lat, zachowało się tu wiele zabytków architektury. To właśnie w jego pobliżu majestatyczna nekropolia znajduje się pod nazwą Grobowce Królewskie. A tu są bardzo interesujące muzea, które mają najbogatsze zbiory: gdzie lepiej wybrać się na Cypr dla miłośników wypoczynku w zatłoczonych miejscach, gdzie jest dużo rzeczy, a ceny nie są zbyt wysokie? Oczywiście największy kurort wyspy - Larnaca! Miejscowa przyroda jest chyba najbardziej malownicza na wyspie. To samo można powiedzieć o plażach przylegających do Larnaki. Strefa przybrzeżna Larnaki jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w całej Europie!

Dla rodzin, które przybyły na Cypr w całości (dziadkowie, dzieci), lepiej odpocząć w młodym cypryjskim kurorcie o nazwie Protaras. Lokalne plaże nie są zatłoczone, ale jednocześnie, nie przekraczając ich granic, możesz znaleźć wszystko, by zapewnić sobie komfortowy pobyt.

Czy słyszałeś o cypryjskich winach? Bardzo dziwne, jeśli nie, bo były śpiewane w epokach starożytnych. Jadąc tutaj odpocząć, warto chronić swoje zdrowie, ponieważ aby nie smakować lokalnych win jest prawie niemożliwe! Dla tych, którzy są zainteresowani produkcją wina, możesz nawet mieć możliwość wzięcia bezpośredniego udziału w produkcji tego napoju. To i wiele więcej czeka na ciebie w ośrodku zwanym Limassol.

plaże na Cyprze 7plaże na Cyprze 8plaże na Cyprze 9

Jak widać, wakacje na Cyprze mogą być bardzo wszechstronne i intensywne, niezależnie od wieku i zainteresowań podróżnych. Wszyscy tutaj znajdą dokładnie to, czego się spodziewał, idąc do tej ciepłej, słonecznej krainy. Mamy nadzieję, że ten materiał pomoże Ci ustalić, który ośrodek na Cyprze jest dla Ciebie najlepszy. Pozostaje życzyć ci dobrego wypoczynku na pięknych plażach tego tropikalnego raju.