Śródziemnomorska opowieść zaczyna się od trzeciej co do wielkości wyspy morza - niezapomnianego Cypru. Jest to jedno z najbardziej ulubionych celów turystyki plażowej, nie tylko dla naszych rodaków, ale także dla reszty Europy. Ale jak wybrać odpowiedni ośrodek, ponieważ jest wiele miejsc do odpoczynku na 800-kilometrowej linii brzegowej? Powiemy więc, który ośrodek na Cyprze jest lepszy. Cóż, decydujesz, gdzie zarezerwować wycieczkę.

Grecki Cypr - kurorty

Politycznie, wyspa jest podzielona na dwa stany - Północny Cypr i Republika Cypryjska w południowej części. Południowy Cypr, nawiasem mówiąc, jest również nazywany greckim z powodu rozpowszechnienia wśród ludności przedstawicieli tego narodu. I tu, nawiasem mówiąc, skoncentrowana jest większość kurortów.

Jeśli chcesz spędzić wakacje na wesoło, ośrodek Ayia Napa na Cyprze to niewątpliwie twój wybór. Od niegdysiejszej wioski rybackiej wyrosło miasto z doskonałą infrastrukturą, słynącą z wielu nocnych barów i dyskotek. Szczególnie warto wspomnieć o najczystszych plażach, pokrytych śnieżnobiałym piaskiem. Zejście wody jest łagodne, dlatego też Ayia Napa nadaje się nie tylko dla fanów aktywnego życia nocnego, ale także dla rodzinnych wakacji.

kurorty Cypr zdjęcie 1

Wakacje w wysokiej jakości czeka na Ciebie w ośrodku z gadającym imieniem - Paphos . Zgodnie z legendą, to właśnie tutaj ze spienionej wody morskiej wyskoczyło na brzeg bogini Afrodyta . Część miasta przylegająca do wspaniałej plaży przytulnych zatoczek jest konglomeratem kompleksów hotelowych, hoteli i atrakcji połączonych ze wspaniałymi restauracjami i tawernami. Pafos koncentruje się wyłącznie na ludziach zamożnych, którzy cenią sobie spokojne i najwyższej klasy wakacje. Niestety turyści z dziećmi raczej nie będą się dobrze czuli.

kurorty Cypr zdjęcie 2

Ale aby zaplanować rodzinne wakacje w kurorcie Cypr Protaras - oznacza to dotarcie do celu! Małe i spokojne miasteczko, rozciągnięte wzdłuż malowniczych zatok i otoczone gajami figowymi, słynie z najczystszej plaży ze spokojną wodą.

kurorty Cypr zdjęcie 3

Wiele przytulnych par małżeńskich z dziećmi można znaleźć w przytulnym, ale nie spokojnym miejscu Limassol , które można przypisać najlepszym ośrodkom na Cyprze. Tutaj dla młodych turystów przygotowywany jest park rozrywki z ogrodem zoologicznym, parkiem Luna i trzema parkami wodnymi. Spodoba ci się także aktywna młodzież. Korzyści z dyskotek i nocnych barów przerastały całe wybrzeże, związane z kurortem.

kurorty Cypr zdjęcie 4

Odpoczynek jest niedrogi i nie jest zły - można to zrobić w małym, ale starożytnym miasteczku Larnaka . Ośrodek jest doskonały dla rodzin z dziećmi, ponieważ zejście jest płytkie i łagodne, a także ciche i bezpretensjonalne. Ale tutaj trzeba lubić nurków - niedaleko od wybrzeża, na stosunkowo małej głębokości, zatopionego promu "Zanobiya".

kurorty Cypr zdjęcie 5

Turecki Cypr - kurorty

Północna część wyspy jest okupowana przez samozwańczą Turecką Republikę Północnego Cypru. Turystyka tutaj rozwija się w mniejszym stopniu, co najprawdopodobniej jest wynikiem częściowego uznania. Niemniej jednak, wczasowicze, chcąc zakosztować lokalnego turecko-greckiego smaku, wciąż tu są.

Famagusta ze starożytną historią w języku greckim nazywa się Amohostos . W ośrodku znajduje się nie więcej niż kilkanaście hoteli. Niewątpliwą przewagę rekreacyjną można nazwać niewielką liczbą turystów. Ale widoki są ogromne: tu i tam znajdują się budynki renesansowe, weneckie ulice, mury obronne, gotycki kościół Piotra i Pawła, klasztor Ganchvor i wiele innych.

kurorty Cypr zdjęcie 6

Wśród kurortów Północnego Cypru stosunkowo popularna jest Kyrenia , położona u podnóża gór tytułowych. Ciche lenistwo wypoczynku na najczystszych plażach, wraz ze zwiedzaniem słynnych zabytków, przyciąga wielu turystów.

kurorty Cypr zdjęcie 7