Trizen jest jedną z najmniejszych społeczności, w której jest podzielona. Księstwo Liechtensteinu . Populacja w małym miasteczku liczy dziś 5000 osób, a całkowita powierzchnia terytorium wynosi 26 477 km kw.

Gdzie jest Triesen?

Gmina Trizen jest jedną z najstarszych osad, zbudowaną na szczycie wzgórza w 1155 roku. Geograficznie miasto znajduje się w pobliżu granicy ze Szwajcarią, co ogranicza miasto na południe i zachód. Północna strona przedmieść Trizen graniczy z gminą Vaduz , Triesenberg znajduje się w północno-zachodniej, i Balzers - na południowym zachodzie.

Co mogę zobaczyć?

Przez długi czas prawie wszyscy krajowi znawcy mieszkali w Trizen. Na przykład dzisiaj rodzina arystokratów De Trizun, reprezentowana przez Sir Ulricha, jest najstarszą i najbardziej wpływową rodziną Trizen. Pierwsze wzmianki o tej szlacheckiej rodzinie pochodzą z 1273 roku.

Miłośnicy historii, oprócz słynnych zabytków, zainteresowani będą ruinami starożytnych budowli - archeolodzy i historycy odwołują ich do okresu panowania Imperium Rzymskiego.

Пейзажи Тризена

Co zaskakujące, w każdym mieście Liechtensteinu znajdują się ciekawe zabytki historyczne i architektoniczne, a Triesen nie jest wyjątkiem.

Gmina ceni swój dawny kościół parafialny św. Gallusa, wzniesiony w 1445 r. W miejscu zwanym Lehenbuchel (Lehenbuchel) - jest to południowy-zachód od wzgórza St. Mamarten. Pierwsza wzmianka o kościele zawiera przesłanie o renowacji i odbudowie budynku, być może nawiązuje do wcześniejszego budynku. Wieki później kościół pogorszył się do tego stopnia, że ​​był zamknięty dla zwiedzających oraz w latach 1841-1843. pod przewodnictwem Wegmüllera, architekta książęcego, przebudowanego. Różne rzeźby, czarna marmurowa czcionka i inne elementy zostały przeniesione ze starego kościoła. Nowy budynek zdobiły wspaniałe witraże i obrazy wnętrz. Ostatnia renowacja w kościele św. Gallusa w latach 90. XX wieku.

Церковь Святого Галлуса

Najstarszy budynek Triesen - kaplica św. Mametrus. Został zbudowany na przełomie 9-10 wieku. Po pół tysiącu lat został on zrekonstruowany i nieco zmodyfikowany przez ukończenie wieży i Pietu - obraz Matki Boskiej z ciałem Chrystusa. W drugiej połowie XX wieku kaplica została poważnie odrestaurowana i przestudiowana, podczas której odkryto interesujące freski.

Часовня святого Мамертуса

W średniowieczu zbudowano romańską kaplicę w Trizen. Pierwsze wzmianki pochodzą z XII wieku, ale podobnie jak wiele budynków z tamtych lat, kaplica była wielokrotnie przebudowywana, niszczona i odrestaurowana. Ostatni budynek powstał w 1654 roku, później wokół ołtarza pojawił się obraz dżumy, który szalał w Europie w XVII wieku. Już w 1964 roku kaplica została całkowicie odnowiona i otwarta.

Zakwaterowanie w Trizen

Miasto Triesen ma bardzo dogodną lokalizację i jest popularne wśród turystów zarówno wczasowiczów w Szwajcarii, jak i tych, którzy pragną osiedlić się w spokojniejszym miejscu niż niektórzy hotele w Liechtenstein .

Отели в Тризене

W Trizen jest wiele hoteli o różnym poziomie gwiazd, a jeśli chcesz, możesz wynająć mieszkanie, dom lub spędzić noc w skromnym hostelu.