Balzers jest najbardziej wysuniętą na południe gminą Liechtenstein o powierzchni około 19,73 kilometrów kwadratowych. i populacja ponad 4500 mieszkańców. Miasteczko położone jest nad brzegiem Renu, które określa granicę ze Szwajcarią i składa się z dwóch wiosek: Balzers i Mels.

W języku łacińskim Balzers oznacza "dwór", inaczej "dom". Przed II wojną światową była to duża stacja pocztowa, która zmieniała konie odwiedzające w kierunku Lindau - Mediolan. W okresie aktywnej operacji wojskowej Balzers został przebudowany, a gmina otrzymała poważny impuls do rozwoju.


Jakie jest zainteresowanie Balzers?

W Księstwie Liechtensteinu nie ma lotniska, a aby szybko dotrzeć do głównych europejskich miast i międzynarodowych lotnisk, Baltsers zbudował własny pad helikoptera.

Na zboczu wzgórza podczas wykopalisk archeologicznych znaleziono obiekty życia codziennego i broń starożytnych ludzi, datowana na 3000 pne. Znaleziono również ciekawe figurki z brązu jelenia, dzika i Marsa.

Fani operetki z całego Liechtensteinu przyjeżdżają do lokalnego teatru. Dlatego jeśli jesteś zagorzałym teatrem, z góry określ harmonogram prezentacji: operetka jest otwarta około trzech miesięcy w roku.

W obu wioskach interesujące są pewne różnice w kulturze i starożytnych rytuałach, które odbyły się dzisiaj. Dlatego na przykład wiosenne pogańskie święto Iskry, kiedy mieszkańcy podnoszą wielki ogień, by spotkać się ze źródłami, odbywają się indywidualnie i osobno. I oczywiście to właśnie to miasto dało początek drużynie piłkarskiej o tej samej nazwie na stadionie "Schopplatz Rajnau", jednym z największych w księstwie.

Co mogę zobaczyć?

Niewątpliwie najważniejszym widokiem Balzerów jest średniowieczny Zamek Gutenberg . Znajduje się na wysokim wzgórzu nad miastem i jest widoczny z daleka. Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1263 roku i znana jest również z tego, że jeden z członków rodziny właścicieli zamku Frauenberg stał się później popularnym trubadurem.

Niewątpliwe zabytki reliktów to:

  • kościół św. Mikołaja (1912);
  • kaplica Najświętszej Maryi Panny (XIX w.);
  • kaplica św. Piotra (XVI wiek).

Jedną z niecodziennych atrakcji jest graniczny wielki kamień, datowany na rok 1735 i naznaczony herbem księstwa. Opowie ci o nim stara legenda. Pewnego razu Szwajcaria spierała się z Liechtensteinem o linię graniczną i zdecydowano, że przejdzie ona tam, kodda, każda osoba może dostarczyć kamienny blok. Silny niósł go trochę i padł martwy na obrzeżach miasta.

Przy okazji, na jednym z budynków miasta znajdziesz niezapomniany znak do Aleksandra Suworowa. Pozostał w tych miejscach po przekroczeniu Alp. Napis wykonany jest w języku rosyjskim i niemieckim.

ВертодромЗамок ГутенбергБальцерс - футбольный стадион
ЧасовняПамятный знак Суворову в БальцерсеЦерковь Святого Николая