Jedzie do jednego z nich najmniejsze kraje na świecie Liechtenstein, będziesz mile zaskoczony liczbą atrakcji znajdujących się na jego terenie. Oprócz nich, turystów do tego karłowatego państwa przyciągają piękne górskie krajobrazy i ośrodek narciarski Malbyun.

W tym artykule dowiesz się, co możesz zobaczyć w Liechtensteinie.

Bardzo dużą liczbę atrakcji można zobaczyć w stolicy Liechtensteinu - w mieście Vaduz.

Zamek Vaduz

Zamek Vaduz jest najpopularniejszą atrakcją Liechtensteinu. Zbudowany około 14 wieku, jest teraz oficjalną rezydencją panującego księcia, dlatego zamknięty dla publiczności. Ale na jego terenie znajdują się bardzo ciekawe budynki, takie jak kaplica św. Anny z gotyckim ołtarzem, zabytkowe budowle z wczesnego średniowiecza i cmentarz. Można je zobaczyć tylko na festiwalu, który odbędzie się 15 sierpnia.

Innym razem można zwiedzić zamek na zewnątrz i zobaczyć piękny widok na miasto.

Liechtenstein - Atrakcje1Lichtenstein - Atrakcje2

Zamek Sasso Corbaro

Położony na wysokim wzgórzu był używany jako garnizon obronny i więzienie. Ale z powodu śmiertelnych wypadków (uderzenia piorunów) zamek praktycznie nie zachowały się konstrukcje wewnętrzne, ale to nie przeszkadza nam w utrzymywaniu tutaj stylizowanych średniowiecznych festiwali i festiwali.

Lichtenstein - Atrakcje3Lichtenstein - Atrakcje4

Muzeum znaczków pocztowych

Słynne na całym świecie muzeum znajduje się od 2002 roku w "Domu brytyjskim". Tutaj można zobaczyć prawie wszystkie znaczki wyprodukowane w Liechtensteinie od 1912 r., A także ich szkice, prasy drukarskie, narzędzia do grawerowania i wszystkie materiały dotyczące historii poczty krajowej.

Sprzedawane są tutaj zarówno pamiątki, jak i prawdziwe marki.

Lichtenstein - Atrakcje5Lichtenstein - Atrakcje6

Muzeum Narodowe Liechtensteinu

Założone w 1953 roku w Vaduz muzeum przedstawia historię i tradycje tego państwa. Można tu znaleźć piękne kolekcje broni, ceramiki, monet, dzieł sztuki XVII-wiecznych flamandzkich i holenderskich artystów oraz inne eksponaty o znaczeniu etnograficznym, wśród nich znaleziska archeologiczne i średniowieczne artefakty.

Lichtenstein - Atrakcje7Lichtenstein - Atrakcje8

Katedra w Vaduz

Katedra stoi na miejscu starożytnej budowli i poświęcona jest czcigodnemu Florinowi Remyusa w Lichtensteinie, który dokonał cudu, podobnie jak Jezus Chrystus. Wykonany jest w neogotyckim kierunku architektury i wygląda bardzo harmonijnie na fortach gór i niskich budynkach Vaduz. W tej chwili katedra jest rezydencją arcybiskupa Kościoła rzymskokatolickiego.

Liechtenstein - Atrakcje9Lichtenstein - Atrakcje10

Muzeum Sztuki w Liechtensteinie

W samym centrum Vaduz znajduje się czarny kwadratowy budynek. To tam w 2000 roku otwarto Muzeum Sztuki, w którym w kilku śnieżnobiałych salach zgromadzono dzieła sztuki współczesnej: obrazy, rzeźby i instalacje.

Lichtenstein - Atrakcje11Lichtenstein - Atrakcje12

Winiarnia Vaduz

Niemożliwe jest podróżowanie po krawędzi, gdzie następuje przemiana wody w wino i nie odwiedzanie winnicy. Są to wycieczki z przewodnikiem po budynku i zwykle kończy się degustacją produktów roślinnych. Znajduje się w bardzo interesującym budynku z własnymi dekoracyjnymi elementami, które same przyciągają uwagę.

Lichtenstein - Atrakcje13Liechtenstein - atrakcje14

A oprócz tego wszystkiego można również odwiedzić inne starożytne zamki (Montebello i Castelgrande), ratusz, budynek rządowy i budynki do celów duchowych (katedra Santi Pietro e Stefano i kościół św. Wawrzyńca).

Nawet spacerując po stolicy Liechtensteinu można zobaczyć wiele interesujących rzeźb i budynków. Ale oprócz Vaduz, turystów przyciąga również dolina rzeki Ren, gdzie znajdują się autentyczne wioski, które oddają życie średniowiecznego państwa.

Liechtenstein - Atrakcje15Lichtenstein - Atrakcje16