Podróżowanie Albania nie przegap okazji odwiedzenia najstarszego miasta w kraju - Durres, założonego przez greckich kolonistów w VII wieku przed naszą erą. Oprócz bogatej przeszłości historycznej, Durres szczyci się ogromnym znaczeniem dla całego kraju - miasto jest głównym centrum kolejowym i, co dziwne, największym portem na Adriatyku. By the way, znajduje się naprzeciwko takich włoskich portów jak Bari i Brindisi.

Urlop w spa

Durres ma typowy śródziemnomorski klimat. Tak jak być powinno miejscowość wypoczynkowa Od maja do połowy jesieni gorący Durres oddycha suchym powietrzem. Zima w tym mieście można scharakteryzować jako "chłodną". Sierpień jest najcieplejszym miesiącem dla nadmorskiego Durres: średnia temperatura wynosi 23,9 ° C. Najzimniejszym jest styczeń, ze średnią temperaturą 8,1 ° C.

Niedaleko od miasta znajduje się lokalny kurort, który nosi bezpretensjonalną nazwę "Durres-Plage". To tutaj ludzie, którzy chcą odpocząć i wygrzewać się w palącym słońcu. Plaże w Duressa są piaszczyste, a morze wcale nie jest głębokie: chodzisz 100-200 metrów, chodzisz i tylko wtedy możesz pływać. Warto powiedzieć, że ze względu na płytką głębię morza rozgrzewa się bardzo dobrze, co z pewnością ucieszy miłośników wody i cieplejszych turystów. przez dzieci .

Пляж в ДурресеПляж Дурреса в разгар сезона
Interesujące zabytki miasta

Kolorowa przeszłość nie przeszkodziła miastu w zachowaniu jego dziedzictwa kulturowego. To właśnie w Durres koncentrowało się najwięcej rozrywki. zabytki kraje, na przykład Muzeum Archeologiczne. Innym ciekawym miejscem dla podróżnika będzie Rzymski amfiteatr - typowy starożytny budynek, pozostawiony jako dziedzictwo przez chwalebnych wojowników Rzymian. Warto również odwiedzić zabytkowy pałac króla Ahmeta I Zogu, położony na zachód od amfiteatru.

Prawdziwe zainteresowanie spowoduje fragmenty starożytnych murów obronnych, które zostały zbudowane w IV wieku. Przypominają starożytną Apollonię - malownicze miasto, bogate w atrakcje czasu i ciekawe miejsca. Również każdy podróżnik, który lubi kulturę innych narodów, gorąco poleca odwiedzić wystawę kultury ludowej. A na ulicy Rruga Anastas Durrsaku ciekawy turysta może znaleźć słynną wenecką wieżę, zbudowaną przez Bizantyjczyków w IV wieku.

Co ciekawe, miasto organizuje specjalne wycieczki z przewodnikiem dla rosyjskojęzycznych turystów. Podczas 4 godzin zwiedzania możesz odwiedzić kilka atrakcji wymienionych w programie wybranej wycieczki, poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii i geografii, a także miło spędzić czas. Koszt tej usługi wynosi od 20 do 35 euro za osobę.

Амфитеатр в ДурресеАрхеологический музей в Дурресе
Византийская крепостьГлавная мечеть Дурреса
Gdzie mogę zostać?

Durres to bardzo ciekawe miasto, a nie można zobaczyć wszystkich ciekawych miejsc w ciągu jednego dnia. Naturalnie powstaje pytanie o dach, pod którym będziecie spać podczas pobytu w Durres.

Dlatego podróżujący w budżecie powinni oczywiście rozważyć niedrogie opcje. Wśród nich Apartament Durres 11, 48 i 49 (ceny od 10 euro za noc). Zaledwie kilometr od centrum miasta znajduje się hotel Lido, w którym jedna noc kosztuje 25-30 euro. Z droższych opcji z eleganckimi warunkami życia radzimy zwrócić uwagę na Apartament llia (60 euro) i Hotel Ani, który oczywiście spodoba się osobom podróżującym ze zwierzętami (1 noc - od 40 euro).

Najwygodniejszym i oczywiście drogim rozwiązaniem byłby hotel tuż przy plaży Palace Hotel & SPA. Na jedną noc tutaj trzeba wyłożyć aż 100 euro. Jednak warunki życia są wysokie.

Hotel LidoHotel Ani
Palace Hotel & SPAPalace Hotel & SPA номер

Gdzie zjeść w Durres?

W Lagjia 1 Shetitorja Taulantia możesz dostać się do wspaniałej restauracji Piazza z pysznym jedzeniem żywność narodowa i wykształcony personel serwisowy. Miłośnicy kuchni włoskiej mogą zjeść posiłek w restauracji Troy Piceri Grill House, która znajduje się naprzeciwko hotelu Palace & SPA. To miejsce jest gorąco polecane przez podróżnych za pyszne dania z owoców morza i niskie ceny. Wiele osób zaleca również spróbowanie pizzy lub makaronu w restauracji Rimini, która jest dogodnie zlokalizowana w Bulevardi buze detit Vollga.

Restorant PiazzaRimini

Jak dostać się do Durres?

Stolica republiki AlbaniaTyrant a miejscowość wypoczynkowa Durrës znajduje się zaledwie 40 km od hotelu, dzięki czemu można dotrzeć do lokalnej dumy transport publiczny - zwykły minibus. Droga będzie kosztować około 1,5 euro za osobę. (200 leków albańskich). Jeśli zdecydujesz od razu lotnisko Możesz wziąć taksówkę do Durres bez dostania się do Tirany. Koszt takiej podróży wynosi 25-30 euro. Możesz jednak wybrać opcję budżetu, docierając do Durres na jednej z taksówek o ustalonej trasie, którą można znaleźć w odległości 7 km od lotniska.