Jak wiesz, Albania - jeden z ulubionych krajów wielu podróżnych. Mimo dobrze rozwiniętego struktura transportu w Republice istnieje tylko jeden międzynarodowy port lotniczy. Europejczycy mogą go użyć, aby dostać się do Albanii bez transferu, ale turyści z innych krajów będą musieli doświadczyć niewielkich trudności, aby dostać się do państwa. W chwili obecnej w Albanii działa pięć lotnisk, ale funkcjonuje tylko jeden z nich. Rząd Republiki planuje "uporządkować" i zawrzeć umowy z wieloma międzynarodowymi liniami lotniczymi, ale jak dotąd pozostaje to tylko w planach. Podzielimy się z Tobą wszystkimi możliwymi informacjami na temat głównego i jedynego lotniska międzynarodowego w Albanii.

Port lotniczy Mother Teresa

Lotnisko im. Matki Teresy jest jedynym nowoczesnym lotniskiem międzynarodowym w Albanii. Znajduje się 17 km od Tyrani , w pobliżu miasta Rinas. Jej główne linie lotnicze są połączone z międzynarodowymi miastami europejskimi, dlatego zasadniczo nie jest trudno tu dotrzeć.

Lotnisko zostało zbudowane w 2007 roku i jest wyposażone w niezbędną nowoczesną technologię. Jego infrastruktura jest imponująca: darmowy internet, sklepy, kawiarnie i restauracje, salony i pokoje dziecięce, bankomaty i kantory - wszystko to z łatwością znajdziesz na lotnisku. W pobliżu wejścia do budynku znajduje się bezpłatny parking i dworzec autobusowy, gdzie zawsze czeka się na autobus z kursem do Tirany i popularnym kurorty .

Albania współpracuje z 23 liniami lotniczymi, których samoloty lądują codziennie na lotnisku w Teresie. Podstawowe, popularne linie lotnicze to:

  • Tafa Air;
  • Albańskie linie lotnicze;
  • Turkish Airlines;
  • Malev;
  • Alitalia;
  • Austriak.

Rejestracja bagażu i kontrola celna na lotnisku w Albanii rozpoczyna się 2 godziny i 40 minut przed odlotem. Aby uzyskać bezproblemową rejestrację, musisz okazać paszport i bilet. Jeśli masz elektroniczne zamówienie lub rezerwację biletu, zabierz ze sobą tylko swój paszport.

Po przybyciu do kraju musisz pokazać wniosek wizowy , międzynarodowy paszport i zapłacić opłatę lotniskową (10 euro). Koszt biletu do Albanii zależy od miejsca lądowania. Najtańszy lot kosztuje 300 $ z Budapesztu, a od Aten - ponad tysiąc.

Przydatne informacje:

  • Adres: Airport Rd Rinas, 1504, Albania
  • Tel .: +355 4238 1600
  • Witryna: www.tirana-airport.com

Jak dostać się z lotniska do Tirany?

Przed stolicą Albanii z międzynarodowego lotniska, zostaniesz zabrany tylko taksówką lub autobusem. Trzeba to zrobić z wyprzedzeniem. Jeśli zdecydujesz się wziąć taksówkę, zalecamy wybranie licencjonowanych firm licencjonowanych (np. ATEX) - więc zapłacisz za podróż w sumie 20 euro.

Tirana International AirportАэропорт имени матери Терезы
Здание аэропортаАэропорт изнутри