Międzynarodowy port lotniczy Tuzla to jedyne lotnisko w mieście Tuzla w Bośnia i Hercegowina . Jest to lotnisko zarówno cywilne, jak i wojskowe.

Lotnisko Tuzla było uważane za jedno z największych lotnisk wojskowych w byłej Jugosławii. W pierwszym roku wojny 1992-1995. zaczęła być kontrolowana przez siły pokojowe, aw 1996 r. stała się głównym lotniskiem regionalnego oddziału pokojowego w Bośni i Hercegowinie. W przypadku lotnictwa cywilnego lotnisko Tuzla zostało otwarte jesienią 1998 r. Teraz lotnisko służy zarówno komercyjnym pasażerom najeźdźców, jak i samolotom lotnictwa ogólnego. Obroty pasażerów w 2015 roku wyniosły 259 tysięcy osób, czyli o 71% więcej niż w 2014 roku.

Usługi lotniskowe w Tuzli

Regularne loty na lotnisko w Tuzli są realizowane przez jedną linię lotniczą - taniego Wizz Air. Przewoźnik obsługuje loty do Bazylei (Szwajcaria), Dortmundu, Frankfurtu (Niemcy), Sztokholmu, Göteborga i Malmö (Szwecja), Oslo (Norwegia), Eindhoven (Holandia).

Do usług pasażerów na terenie terminalu jest poczekalnia, sklep wolnocłowy, parking. Informacje na temat czasu przylotu i odlotu pasażerowie znajdą na oficjalnej stronie lotniska.

Jak dostać się na lotnisko Tuzla?

Możesz dostać się na lotnisko Tuzla samochodem (taksówką) lub zamówić transfer z Wizz Air. Lotnisko jest 9 km od miasta Tuzla .

  • Adres: Dubrave Mountain 75273, Bośnia i Hercegowina
  • Telefon: +387 35 302-400
Взлетно-посадочная полоса аэропорта ТузлаЗдание аэропорта ТузлаМеждународный аэропорт Тузла