Miasto prowincjonalne Kuldiga położony w pięknym miejscu Łotwa w centralnej części zachodniego regionu Kurzeme. Znajduje się nad brzegiem rzeki Venta w niezwykle pięknej okolicy, więc turyści z różnych krajów chętnie go odwiedzają. Ponadto charakteryzuje się dużą ilością atrakcji kulturalnych.

Atrakcje architektoniczne i kulturalne

W przeciwieństwie do wielu innych miast na Łotwie, Kuldiga uniknął pożarów na dużą skalę i zniszczenia militarnego, co pomogło zachować oryginalną drewnianą architekturę. Budynki tutaj zostały zbudowane w XVI wieku.

Przede wszystkim turyści powinni spacerować po starym mieście. Pierwotnie budynki Kuldīga znajdowały się w pobliżu Zamku Kuldīga. Budynki tutaj zachowały elementy architektury z XVII-XIX wieku. Na początku XVIII wieku zamek został schwytany, a osada zniszczona. Kilka lat później ludzie opuścili zamek. W pierwszej połowie XIX wieku ruszyły ruiny. Historyczne centrum Kuldiga znajduje się w zabytkach chronionych przez UNESCO.

Miasto ma wiele starożytnych zamków, z których główne można wymienić:

 1. Zamek Kuldiga Castle - pierwszy w Kuldiga. Znajduje się w miejscu zwanym starożytną osadą Vetskuldigas, ta wioska z Kurshey była największą w IX wieku. Aby ochronić osadę przed najeźdźcami, został ogrodzony drewnianą fortecą. Na początku XIII wieku wieś została zajęta przez krzyżowców, drewniana forteca została spalona, ​​a na jej miejscu wzniesiono kamienny zamek. Wtedy nazwa Kuldiga pojawiła się w dokumentach historycznych.
 2. Zamek episkopalny Valtayk - do 1392 r. Był nazywany zamkiem Zakonu Livonian. Pierwsze dokumentalne wzmianki o nim pochodzą z 1388 roku, ale historycy uważają, że jest on co najmniej o 100 lat starszy. Zamek został zbudowany z kamienia, w zachodniej części budynku zastosowano cegłę. W dokumentach historycznych podano, że w 1585 r. Pozostała tylko jedna ściana twierdzy, dziś turyści mogą zobaczyć tylko jej fragment.
 3. Remte Castle - założony w 1800 roku. Po 80 latach został przebudowany i zmodernizowany, dzięki czemu stał się bardziej nowoczesny i wygodny. Centralną i frontalną część zamku ozdobiono ryzalitovymi naczółkami w stylu neorenesansowym. Właściciel dworu nadążał za duchem czasu, aw 1893 r. Przeprowadzono tu linie telefoniczne i telegraficzne. Na początku XX wieku zamek został spalony, aw 1926 roku został przywrócony. Część elementów głównej fasady została utracona, ale wnętrze zamku pozostało praktycznie niezmienione.
 4. Zamek Edolsky odnosi się do zamków drogowych, które zostały zbudowane w celu wzmocnienia osiedli. Został wzniesiony w XIV wieku, aw XVI wieku został znacznie wzmocniony i przebudowany. Wtedy twierdza stała się własnością niemieckiego lorda feudalnego. Na początku XX wieku zamek nie uszedł z ognia, ale później został przywrócony.
Эдольский замок Muzea Kuldiga
 • Muzeum Historii Kuldiga znajduje się obok zamku Kuldiga. Zawiera artefakty, które opowiadają bogatą i starożytną historię tego miejsca;
 • Музей Кулдигского края
 • Zdecydowanie powinieneś zobaczyć ekspozycję Muzeum Mleka - tutaj opisane są wszystkie procesy wytwarzania produktów mlecznych. Mówi o nich drewniana krowa mówiąca specjalnie dla muzeum. W posiadłości można uzyskać tak wyjątkową procedurę, jak kąpiel z mlekiem;
 • Zaleca się odwiedzenie Muzeum Karty do Gry , w którym prezentowana jest kolekcja Janis Metra, która obejmuje około 200 talii. Zawiera mapy, począwszy od pierwszej, wydanej w 1921 r., A kończącej na nowoczesnej.
Atrakcje przyrodnicze

Miasto Kuldiga jest godne uwagi ze swoich zbiorników wodnych, z których główne to:

 1. Rzeka Venta przepływa przez Litwę, Łotwę i wpada do Morza Bałtyckiego. Jest to najszerszy wodospad w Europie, który znajduje się w pobliżu Kuldīga. Szerokość wodospadu wynosi ponad 100 m. Ze względu na specjalną technologię rybołówstwa opracowaną w Kuldiga, miasto to nazwano miejscem, w którym łososie łapią się w powietrzu. Murowany most łukowy, zbudowany w 1874 roku w stylu rzymskim, rozpościera się nad Venta w Kuldiga. Ten rodzaj mostu komunikacyjnego Kuldig jest najdłuższym w Europie, jego długość wynosi 164 m.
 2. Река Вента - природная достопримечательность Кулдиги
 3. Przez miasto przepływa mała rzeka Alekshupite , a jej łóżko w niektórych miejscach biegnie wzdłuż domów. Dlatego Kuldigu nazywa się łotewską Wenecją.
 4. Река Алекшупите
 5. Fresh Lake Madajnis jest bogata w ryby, jest doskonałym miejscem na relaks przy wędkowaniu. Woda w jeziorze jest czysta, brzegi są łagodne, jezioro ma niewielkie rozmiary, więc latem szybko się rozgrzewa.