Łotewskie miasto Kraslava jest bardzo popularne wśród turystów ze względu na dużą liczbę zabytków i stanowisk archeologicznych. Znajduje się w malowniczej okolicy, która nazywa się "Szwajcaria łotewska".

Historia i opis miasta

Miasto Kraslava zaczęło aktywnie osiedlać się od 3 tysiąclecia pne. e., określenie dokładnej daty założenia miasta jest niemożliwe. Nie ma również dokładnej wersji, z której pochodzi nazwa Kraslava. Naukowcy wyrażają różne opinie, jednym z nich jest to, że nazwa pochodzi od łotewskiego słowa "krasls", co oznacza "krzesło". Na korzyść wersji, argumentuje się, że Dźwina jest kilka zwojów, które nadają jej wygląd krzesła. Według innego punktu widzenia nazwa pochodzi od słowa "zmierzch", co brzmi prawie tak samo w języku łotewskim. Wynika to z faktu, że w czasach starożytnych miasto było otoczone gęstymi lasami, z powodu których ulice były stale ciemne.

Kraslava, Łotwa rosło ekonomicznie i społecznie od połowy XVIII wieku. W pobliżu znajduje się wiele zabytków z tego okresu, w tym Pałac Platerów, który niegdyś należał do dawnych właścicieli ziemi.

Miasto jest centrum regionalnym, jego ludność liczy około 10 tysięcy mieszkańców. Pogoda w Kraslawach jest zmienna, więc w lecie może padać ulewny deszcz, dlatego wybierając czas na wyjazd, lepiej skupić się na wrześniu.

Atrakcje przyrodnicze

Zabytki Kraslaw są reprezentowane przez liczne obiekty naturalne, wśród których można wymienić:

 1. Około trzech tuzinów jezior znajduje się w całym regionie. W jednym z nich - Sivers , są trądzik, a najgłębszy to Dridzis .
 2. Озеро Дридзис
 3. Dziś ulubionym miejscem turystów do ataków na przyrodę jest Park Przyrody Dridzis . Ludzie przyjeżdżają tu latem i zimą, ponieważ o każdej porze roku jest godne zajęcie.
 4. Wspaniałe miejsce w Krasławie obejmuje także Jezioro Czortok , które jest prawdziwą tajemnicą dla naukowców. Nie tylko jest pokryty legendami, zbiornik ma niesamowity regularny okrągły kształt i twarde dno.
Озеро Чорток

Zabytki architektury

W mieście i jego okolicach jest wiele architektonicznych atrakcje które zostały zachowane z tych czasów. Najciekawsze z nich to:

 1. Castle Counts Plater . Punkt orientacyjny jest szeroko znany w całym hrabstwie, a każdy mieszkaniec miasta pokaże ci, jak do niego dotrzeć. Główną atrakcją pałacu jest unikalny malowidło ścienne, ukryte pod warstwą tynku.
 2. Замок графов Платеров
 3. Sławna Kraslava, Łotwa, której zdjęcie można znaleźć u każdego turysty, który odwiedził ten kraj, oraz budynki z XVIII wieku. Należą do nich budynek apteki, a także szpital i kościół św . Ludwika .
 4. Костел святого Людовика
 5. Kraslava słynie również z rzeźbionych okien, które umiejętnie wykonują miejscowi rzemieślnicy.

Gdzie się zatrzymać w Kraslawie?

Miasto Krāslava jest gotowe zaoferować różnorodne opcje zakwaterowania dla turystów: luksusowe hotele, małe hotele lub pensjonaty. Wśród nich są następujące:

 1. Kompleks Priedaine jest idealny dla miłośników malowniczych zacisznych miejsc. Wokół kompleksu znajduje się las sosnowy. Z pokoi roztacza się widok na rzekę Zachodniej Dźwiny. Tutaj możesz odpocząć na tarasie, grillować, zagrać w bilard.
 2. Hotel Viesnīca Piedruja - położony w bezpośrednim sąsiedztwie Kraslaw, znajduje się w miejscowości Piedruja. Hotel jest mały, ale bardzo wygodne.
 3. Отель Viesnīca Piedruja
 4. Hotel Diva Dorzi - obejmuje 2 domki wykonane z drewna, jest wśród dziewiczej przyrody w pobliżu jeziora Ardava, w pobliżu której znajduje się najczystsza plaża. Goście mogą łowić ryby w jednym z jezior: Adrava, Sievers i Dridzis. Oferuje gościom saunę, platformę do ognia i wędzone ryby.
 5. Отель Diva Dorzi
 6. Hostel Robežnieku pamatskolas dienesta viesnīca - przeznaczony dla osób, które szukają opcji budżetowej. Możesz wynająć pokój w niskiej cenie, jest dobrze wyposażony wspólny salon na miejscu.
Хостел Robežnieku pamatskolas dienesta viesnīca

Gdzie zjeść w mieście Kraslava?

W Krasławie znajdują się przytulne kawiarnie i restauracje, które charakteryzują się odprężającą i swobodną atmosferą. Możesz w nich smakować dania lokalny i europejska kuchnia. Wśród najbardziej znanych miejsc można wymienić restaurację sushi Tokyo Town , która serwuje pyszne i urozmaicone jedzenie, oraz restaurację nowoczesnej kuchni europejskiej TODES , która jest również klubem nocnym i salą bilardową.

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się do miasta Kraslava, jak na autostradzie A6 Daugavpils - Witebsk, prowadzący na Białoruś, Witebsk i na drogi regionalne, dojeżdżają autostrady P 61 Dagdu i R 62 - włączone Preili . Na autostradzie P 69 można dotrzeć do parku ochrony przyrody w Silene.