Turyści, którzy się w nim znajdują Łotwa Zaleca się, aby odwiedzić kurort еримерми. Jest to administracyjna dzielnica głównego kurortu na Łotwie - Jurmala . Kemeri zjednoczył ośrodek, szpital, turystykę i obiekt turystyczny. Tysiące ludzi przybywa tu co roku, by poprawić swoje zdrowie, odpocząć od hałaśliwej i zakurzonej metropolii, spacerować po parkach i placach, odwiedzić zabytki i rzeźby, zanurzyć się w atmosferze ciszy i jedności z naturą.

Kemeri, Łotwa - historia

Miejsca te stały się znane dzięki źródłom wód mineralnych i siarkowych, mułom sapropelicznym i borowinowym w XVI wieku. Kemeri rozpoczyna swoją oficjalną historię w 1838 roku na terenie gospodarstwa rolnego leśnika A. Kemera na pół etatu. To tutaj rozpoczęła się budowa pierwszego kompleksu rekreacyjnego o znaczeniu krajowym.

Pod koniec lat 70. XIX wieku przewieziono tu kolej, co przyczyniło się do wzrostu popularności uzdrowiska wśród zamożnych poddanych cesarskiego dworu Aleksandra II. Na początku XX wieku kilkudziesięciu lekarzy zgromadziło się w ośrodku balneologiczno-błotnym, aby zbadać uzdrawiające właściwości wody i błota, a także napisać prace naukowe na temat metod stosowania tych naturalnych darów w oficjalnej medycynie.

W 1928 r. Ериemeri uzyskało status miasta, a od 1959 r. Jest częścią Jurmali.

Jūrmala, ериemeri - opis

Kurort Kemeri (Łotwa) jest bogaty w sanatoria i pensjonaty. W czasach sowieckich istniało kilkanaście sanatoriów, które zajmowały się leczeniem układu nerwowego, kości, mięśni i stawów, skóry i narządów trawiennych, układu krążenia i chorób ginekologicznych, poliklinika i kąpiel błotna.

Leczenie ogranicza się do połączonych efektów dwóch rodzajów błota leczniczego, trzech rodzajów balneoterapii i klimatoterapii - połączenia słonego morskiego powietrza i nasyconego przepływu powietrza ze strony lasu iglastego.

Санаторий Кемери

Na południowym wschodzie kurortu Kemeri znajdują się źródła siarkowe. Miejsce to uszlachetniają altany, płaskorzeźbiony panel z muszlami, pawilon i rzeźba jaszczurki, dzięki czemu ten punkt szlaku turystycznego nosił nazwę "Jaszczurka" (źródło "Kirzaka"). Woda ze źródła bije przeźroczysta, o zapachu siarkowym i gorzko-słonym smaku. Tutaj możesz zabrać ze sobą wodę i wziąć kąpiel bezpośrednio na miejscu.

Zabytki ериemeri

Kurort Kemeri zaczął zyskiwać nowoczesny wygląd pod koniec XIX wieku, kiedy to rozpoczęto aktywny rozwój uzdrowiska. Istnieje wiele budynków i zabytków, które zainteresują turystów. Najbardziej niezapomniany z nich to:

  1. Główną atrakcją Kemeri jest śnieżnobiały hotel wybudowany w 1936 roku w stylu klasycystycznym. Budynek wygląda jak statek, ma 6 pięter i ponad sto przestronnych pokoi.
  2. Белоснежное здание гостиницы - достопримечательность Кемери
  3. Kurort Kemeri spotyka swoich gości, turystów i podróżnych z "Domem Leśnym" . Oto centrum informacji administracyjnej. Można tam zakupić mapy różnych tras, wypożyczyć niezbędny sprzęt, skorzystać z usług przewodników i przewodników. Wcześniej w tym budynku, wybudowanym w 1933 r., Znajdowała się słynna i popularna restauracja "Merry Mosquito". W czasach radzieckich istniało sanatorium dla dzieci.
  4. Kolejnym ważnym budynkiem w Kemeri jest drewniany zabytek architektury , lokalna najstarsza cerkiew apostołów Piotra i Pawła. Obok znajdują się pomniki i wspomnienia żołnierzy poległych podczas Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej.
  5. Деревянная церковь в Кемери
  6. W parku znajduje się również pomnik pierwszych zasad i lekarzy uzdrowiska . Pokazuje ich imiona, a sam pomnik zawinięty jest w węże - symbol medycyny.
  7. Najbardziej romantycznym miejscem jest rotunda z wyspy miłości . Został zbudowany w 1928 roku w stylu klasycystycznym. W parku znajduje się wiele sztucznych kanałów, mostów, altan i pawilonów. Lokalne kręte ścieżki, jak sto lat temu, to ludzie, którzy przybyli tutaj, aby cieszyć się naturalnym pięknem i zapachem lasów i łąk.

Lokalna flora i fauna jest bogata w czerwone księgi. Terytorium kurortu jest częścią Narodowego Parku Naturalnego Kemeri . Lasy mieszane są bogate w rzadkie paprocie, mchy, porosty i grzyby. Krowy i lokalne rasy koni pasą się swobodnie na łąkach. Duża różnorodność szlaków i tras turystycznych: rowerowych, wodnych, pieszych, a nawet bosych - nie tylko wzmacnia układ nerwowy i serca, ale także trwale łagodzi depresję i tylko smutne myśli, ładując pozytywne emocje.

Jak się tam dostać?

Ośrodek znajduje się 45 km od stolicy, od Jurmala tutaj możesz wziąć autostradę A10. Między Rygą a ериemeri, a także z Tukumsom jest kolejowa, a od Jurmali są autobusy i autobusy.