Malownicze łotewskie miasto Kraslava znajduje się w Łatgalii w południowo-wschodniej części kraju. Jest w bardzo malowniczym miejscu - w zakolu koryta rzeki Daugava . Osada słynie nie tylko z naturalnych, ale także zabytków architektonicznych, które istniały na jego terytorium od czasów starożytnych.

Atrakcje przyrodnicze

Kraina krasławska to prawdziwa kraina jezior. Na terenie miasta Krasłowa znajduje się około 30 jezior, w samej prowincji jest około 270 jezior. Znajdują się one oddzielnie od siebie i integrują się w całe systemy z rzekami i strumieniami. Najbardziej znane zbiorniki wodne są następujące:

 • Niesamowite rodzaje turystów przyciągają jezioro Chortok . To jedno z najbardziej mistycznych miejsc Łotwa , który jest otoczony tajemnicą i legendami. Ma właściwe geometryczne kontury z gładkimi brzegami, a na jego wodach nie ma ryb. Jezioro ma twarde dno, a jego kolor stale się zmienia, stając się wtedy czarny, a następnie ciemnozielony;
 • Озеро Чорток, с которым связаны мистические истории и легенды
 • Jezioro Driedis słynie z głębi od czasów ZSRR. Jedna z jego zagłębień ma głębokość ponad 65 m;
 • Озеро Дзидрис - славится своей глубиной
 • Jezioro Siver przyciąga rybaków, którzy uwielbiają ciche polowanie na węgorze.
Озеро Сиверс - идеальное место для рыбаков

Godnym uwagi obiektem naturalnym jest Park Narodowy Daugava , który gromadzi licznych turystów i mieszkańców kraju. Podczas raftingu na łodziach wzdłuż rzeki, otwierają się niezwykle piękne widoki, z Kraslaw do Nauena Daugava wykonuje 8 ostrych zakrętów. Ciesz się tą wspaniałością natury może być z nowoczesnej wieży widokowej, której wysokość wynosi 32 m. W parku znajdują się również zorganizowane szlaki turystyczne, które pozwalają również na oglądanie rzeki z najbardziej dochodowych stron.

Национальный парк реки Даугава Atrakcje architektoniczne i kulturalne

Miasto Kraslava ma bogatą historię, która znajduje odzwierciedlenie w zabytkach architektury położonych na jej terenie iw okolicy. Wśród głównych z nich możesz wymienić:

 1. Pałac Platerów - majątek rodzinny, który wiedzie historię swojego istnienia od końca XVIII wieku. Miał bogatą dekorację wnętrz, dziś zachowały się fragmenty zachwycających malowideł ściennych. Na jego wniosek szef domu zaprosił włoskich mistrzów. Pałac ma ogromny park o powierzchni ponad 20 hektarów, podzielony na kilka części: francuską, włoską i angielską. W pobliżu dworu park został urządzony w stylu francuskich ogrodów, a włoska część parku była usiana grotami i ruinami. W części angielskiej parku goście właścicieli domu i członkowie rodziny szli alejkami i spoczywali na brzegach stawów.
 2. Дворец Платеров - родовое поместье с богатой историей
 3. Fresk Filippo Castaldi - jest cennym dziedzictwem historycznym. Freski z XVIII wieku zostały znalezione w katedrze katolickiej w Krasławie pod innym obrazem. Fresk "St. Louis, idąc do krucjaty" zyskał status cennego okazu monumentalnego malarstwa łotewskiej sztuki. Został odrestaurowany przez polskich konserwatorów, a teraz jest otwarty dla turystów i koneserów malarstwa historycznego.
 4. Краславский католический собор, в котором хранятся знаменитые фрески
 5. Okna Krasławskiego . Kraslava słynie już od lat z rzemiosła rzeźbiarskiego. Podobnie jak w czasach starożytnych mistrzowie zręcznie wykonują koronki do okien, dekorując okiennice i wykończenia. Wcześniej tacy specjaliści byli zaproszeni do dekorowania swoich domów w innych wioskach i regionach, ponieważ każdy chciał, aby jego dom był piękniejszy niż dom sąsiada. Ten rodzaj rzemiosła w Kraslava do tego dnia przekazywane z pokolenia na pokolenie.
 6. Muzeum Etnograficzne "Wiejski dziedziniec w Andrupen" zbiera turystów do słuchania łotewskich kołysanek. Język łotewski zachowuje bogactwo lokalnego koloru, który można poczuć odwiedzając to muzeum. Również tutaj, goście są zaproszeni na bogaty stół składający się z ogromnej liczby dań. W muzeum tym starannie konserwowane są dania z kuchni Latgalii.
Этнографический музей «Сельский двор в Андрупене»