Unikalny Łotwa to państwo pełne wspaniałości punkty orientacyjne które rocznie przyciągają ogromną liczbę turystów. Wśród głównych łotewskich obiektów można wyróżnić nie tylko najstarsze zabytki architektury, ale także historyczne miasta i osady. Jednym z takich osiedli jest miasto Wangazi.

Вангажи - характеризуется умиротворенностью

Vangazhi, Łotwa - opis

Vangaži to piękne miasto, terytorialnie związane z regionem Inchukalns. Ma wiele atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci. Jego pierwszy ważny status, Vangazhi, otrzymał w 1991 r. Status "Statusu miasta". Populacja tej osady wynosi około 4249 osób. W pobliżu znajduje się główny kierunek drogi Ryga -Pskov.

Вангажи - тихий спокойный город

W czasach starożytnych Liwy żyły na tym terenie, tutaj ujawniono ślady ich obecności, które należą do pierwszego tysiąclecia naszej ery. W XVII i XVIII wieku istniały tutaj warsztaty szklarskie, młyn i warsztaty garncarskie.

W tłumaczeniu z łotewskiego nazwa miasta Wangazhi oznacza "Łąka ze strumieniem". Większość ludności to Rosjanie, ale oprócz nich w mieście żyją rdzenni Łotysze, Białorusini, Ukraińcy, Niemcy, Litwini i inne narodowości.

Lokalny punkt orientacyjny uważany jest za malowniczy. rzeka Gauja który biegnie 3 km od hotelu. Innym zbiornikiem jest rzeka Straujupite , która ma 17 km długości, jest spiętrzona i tworzy piękne jezioro. W mieście jest kościół baptystyczny, a niedaleko niego znajduje się inny kościół zwany Kościołem luterańskim.

Река Гауя - достопримечательность в окрестностях Вангажи

Miasto nie może pozostać obojętnym na jednego turystę. Po zanurzeniu się w spokojną i spokojną atmosferę każdy urlopowicz może zobaczyć piękno i niepowtarzalność lokalnego koloru.

Gdzie się zatrzymać?

Turyści, którzy decydują się na wizytę w Wangazi, najczęściej oferują opcje w swoim otoczeniu. Wśród najbardziej znanych hoteli są:

  1. Pensjonat LEIPUTRIJA - ma bardzo malownicze położenie, blisko jeziora. Na terenie w pobliżu domu, goście mogą grillować, a wychodząc poza niego, angażować się w aktywny sport: wędkarstwo, jazda na rowerze, kajakarstwo.
  2. Гостевой дом LEIPUTRIJA
  3. Camping Leiputrija - również położony w środku natury, na wybrzeżu rzeki Gauja. Terytorium jest idealnie przystosowane do zajęć na świeżym powietrzu: są boiska sportowe i place zabaw dla dzieci oraz oddzielne kąpielisko. Odnosząc się do usług biura informacji turystycznej, możesz zamówić przejażdżkę na quadzie. Dla tych, którzy lubią relaksujące wakacje, istnieje możliwość wyboru łotewskiej łaźni, sauny, wanny z hydromasażem.
  4. Кемпинг Leiputrija
  5. Kompleks Aivari - składa się z pojedynczych domów, w których znajduje się przytulny taras, oddzielna jadalnia. Goście mogą zrelaksować się w saunie i wyjść z kompleksu, korzystając z aktywnego wypoczynku.
Комплекс Aivari Gdzie zjeść?

W mieście Vangaži turyści będą mogli zjeść lunch lub kolację w jednej z restauracji, które oferują dania na każdy gust. W restauracji Pie Brala można delektować się daniami kuchni europejskiej, dania włoskie są podawane w Mario Pizza & Pasta , sushi i inne dania japońskie w restauracji Yuma Sushi , tradycyjne łotewskie potrawy serwowane są w LIDO .

Jak dostać się do Vangazi?

Miasto ma dobrze rozwinięte połączenie komunikacyjne, do którego można dojechać zarówno koleją, jak i samochodem. Połączenie kolejowe Ryga-Lugazi przebiega przez całe terytorium. Kilka kilometrów od granicy miasta znajduje się stacja Wangazi, gdzie zatrzymuje się wiele pociągów, których trasa pokrywa się z głównym kierunkiem Ryga - Rzuć . W odniesieniu do transportu drogowego, po południowej stronie miasta znajduje się najważniejsza autostrada Łotwy, kierunek Ryga - Sigulda -Weckleichen, gdzie można dostać się do Wangazhi. Ostatnią stacją tej ogromnej drogi jest granica Estonii.