Struga to starożytne miasto w Macedonia który znajduje się zaledwie piętnaście kilometrów od Ochrydzie . Ponadto Struga jest powiązana z Jezioro Ochrydzkie : Czarna rzeka marzeń, która przepływa przez miasto, łączy Ochrydę z Morzem Adriatyckim. Struga znana jest z krajobrazów, leży w południowej części doliny, więc z trzech stron jest otoczona górami Jablunitsa, Mokra i Karaorman.

Zabytki Strugi

Okolica Strugi z Ochrydą odzwierciedla kulturowe i historyczne dziedzictwo, które pochodzi z XII-XIX wieku. W mieście znajduje się kościół, bazylika, muzeum i galerie przedstawiające główne znaleziska archeologiczne w mieście. Muzeum historii naturalnej prezentuje eksponaty z epoki neolitu, które opowiadają o życiu ludzi żyjących na terenie Strugi.

Mosty Strugi są uważane za mosty, większość z nich ma ponad 200 lat, odzwierciedlają architekturę tamtych czasów i zachwycają się swoją mocą, ponieważ zbudowane są z dużych głazów.

Пешеходный мостДревняя базиликаЖенский монастырь
Rozrywka w mieście

Co roku w mieście odbywa się wieczór poezji poetyckiej, założony w 1962 roku. Festiwal poświęcony jest pamięci Konstantina Miladinova, który urodził się w Strudze, założycielce poezji macedońskiej. W 1966 roku została ustanowiona najwyższa nagroda festiwalu Złotej Korony, jego pierwszym zwycięzcą był Robert Rozhdestvensky, a później Joseph Brodsky i Bulat Okudzhava również otrzymali nagrodę, wskazując na niesamowitą popularność festiwalu wśród mieszkańców WNP i miłość do rosyjskiej poezji macedońskiej.

Ponadto, w mieście znajduje się dobrze rozwinięta infrastruktura sportowa, w Strudze znajdują się korty tenisowe, basen, boisko do piłki nożnej, koszykówki i piłki ręcznej, więc dla fanów sportu jest dużo rozrywki.

Стружские вечера поэзии
Gdzie się zatrzymać?

Miasto ma stosunkowo niewiele hoteli, głównie hoteli z dwiema i trzema gwiazdkami. Villa Eros Apartments 3 * znajduje się nad brzegiem jeziora na obrzeżach Strugi. Istnieje tylko 6 pokoi i każdy ma balkon, z którego roztacza się piękny widok na jezioro. Średnia cena pokoju - 26 USD za dzień.

Mówiąc o czterogwiazdkowych hotelach, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na Hotel Drim , który ma prywatną plażę i odkryty basen. Wśród atrakcji hotel oferuje kręgielnię, korty tenisowe i jacuzzi, opiekę nad dziećmi, place zabaw i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Niestety w hotelu nie ma restauracji, w której można zjeść śniadanie, ale w pobliżu jest wiele kawiarni. Koszt życia w hotelu - 72.e.

Innym dobrym, czterogwiazdkowym hotelem jest Hotel Makpetrol Struga . Ma 46 pokoi, każdy z nich ma mini-bar, telewizję satelitarną, łazienkę i klimatyzację. Hotel oferuje również saunę, boisko piłkarskie i place zabaw dla dzieci. Hotel Makpetrol Struga dysponuje odkrytym basenem z leżakami. Zakwaterowanie w hotelu kosztuje 58 USD.

Villa Eros Apartments 3 фасадVilla Eros Apartments 3 номерVilla Eros Apartments вид с балкона
Hotel Drim 4 фасадHotel Drim номерHotel Drim холл
Hotel Makpetrol Struga вид сверхуHotel Makpetrol Struga холлHotel Makpetrol Struga бассейн
Restauracje

Wśród restauracji Struga warto zwrócić uwagę na Taj Mahal , który prezentuje dania kuchni śródziemnomorskiej. Zakład położony jest nad brzegiem rzeki, więc z jego werandy roztacza się piękny krajobraz. Oprócz dań kuchni śródziemnomorskiej, restauracja serwuje tradycyjne dania kuchni krajowej z owocami morza.

Nie mniej interesujące miejsce - ta restauracja Aquarius , która prezentuje kuchnię śródziemnomorską i nowoczesną. Głównym składnikiem wielu dań według tradycji są owoce morza. Restauracja ma bardzo przytulne wnętrze, wykonane w kontrastowych kolorach. Wodnik otoczony jest zielonymi trawnikami i kilkoma sztucznymi fontannami, więc atmosfera w instytucji jest bardzo przyjemna.

Ресторан Taj MahalРесторан AquariusРесторан Aquarius внутри
Jak się tam dostać?

Do Strugi można dojechać autobusem z Skopje, droga potrwa około 3,5 godziny. Możesz także dostać się tam za pomocą lotów międzynarodowych: Struga - Sofia, Struga - Stambuł, Struga - Skopje - Belgrad. Jeśli chodzi o linie lotnicze, nie ma bezpośrednich lotów do Strugi, najbliższej lotnisko 7,5 km od miasta, Ochrydzie .