Egipt jest słusznie uważany za kraj z rozwiniętym systemem niedrogich kurortów oferujących usługi turystyczne na dość wysokim poziomie. Tylko Turcja może konkurować w tej relacji jakości do ceny z tym północnoafrykańskim krajem. Turyści podróżujący do kraju po raz pierwszy są bardzo zainteresowani pytaniem: gdzie jest najlepsze miejsce na odpoczynek w Egipcie?

Najlepsze kurorty Egiptu

Dla fanów wakacji na plaży ważne jest, aby wiedzieć, który kurort w Egipcie jest lepszy i gdzie są najlepsze plaże w Egipcie? Spróbujmy obiektywnie ocenić najbardziej popularne egipskie kurorty.

Sharm el sheikh

Mówiąc o najlepszych kurortach w Egipcie, wielu podróżników nazywa głównie Szarm el-Szejk. Położone na Półwyspie Synaj, miasto jest bardzo popularne wśród turystów z Europy Wschodniej. Sharm el-Sheikh to najlepszy sposób na relaks dla miłośników nocnego życia. Ponadto, istnieją wspaniałe plaże, doskonałe możliwości nurkowania, różnorodne wycieczki i wycieczki statkiem na jachty są oferowane.

gdzie lepiej odpocząć w Egipcie2gdzie lepiej odpocząć w Egipcie3

Hurghada

Kolejny nie mniej znany kurort Hurghady, dzięki łagodnemu klimatowi, znany jest wśród turystów jako doskonałe miejsce na pobyt w Egipcie jesienią i wczesną wiosną. Ośrodek ma rozwiniętą infrastrukturę i doskonałe plaże. Duża liczba parków wodnych i atrakcji sprawia, że ​​Hurghada jest najlepszym kurortem dla turystów w Egipcie z dziećmi.

gdzie lepiej się zrelaksować w Egipcie4gdzie lepiej odpocząć w Egipcie5

Safaga

Na pytanie, gdzie lepiej odpocząć w Egipcie zimą, odpowiedź jest jednoznaczna: w Safaga . Lokalny klimat jest znacznie cieplejszy niż w innych kurortach Egiptu. Safaga oferuje wysokiej klasy usługi i możliwość spędzenia czasu relaksując się w miłej atmosferze. Ogromna przestrzeń akwenu przyciąga niewiele osób. Brak masy ludzi pozwala bez przeszkód wykonywać aktywny odpoczynek lub bezmyślnie leżeć pod jaskrawym słońcem. Uważa się, że w Safaga, najlepsze piaszczyste plaże Egiptu, ponieważ miejscowy piasek ma właściwości lecznicze: leczy choroby skóry i choroby układu mięśniowo-szkieletowego. Turyści przebywający w tym portowym mieście, zauważają specjalną gościnność mieszkańców.

gdzie lepiej odpocząć w Egipcie6gdzie lepiej odpocząć w Egipcie7

El gouna

El gouna - małe miasteczko, przyciągające szczególną atmosferę romansu. Schludne domki położone na wyspach połączone są eleganckimi mostami, dzięki czemu El-Gouna często nazywana jest Arabską Wenecją.

gdzie lepiej odpocząć w Egipciegdzie lepiej odpocząć w Egipcie9

Marsa Alam

Młody kurort Marsa Alam słynie z malowniczych raf koralowych z licznymi egzotycznymi mieszkańcami ciepłych mórz. Nurkowie odpoczywają tutaj oczywiście muszą posmakować.

gdzie lepiej odpocząć w Egipcie10gdzie lepiej odpocząć w Egipcie11

Dahab

Ośrodek Dahab jest szczególnie popularny wśród windsurferów. To miejsce stworzyło doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku, co w połączeniu z niskimi cenami sprawia, że ​​Dahab jest szczególnie atrakcyjny wśród młodych ludzi.

gdzie lepiej odpocząć w Egipcie12gdzie lepiej się zrelaksować w Egipcie13

Kair i Aleksandria

Ci, którzy chcą dołączyć do historii i kultury starożytnego Egiptu na wycieczkę, mogą wybrać stolicę Egiptu - Kair i największe centrum kraju - Aleksandrię. Możliwość odwiedzenia muzeów, zobaczenia słynnych piramid, słynnych świątyń i innych zabytków starożytności wydaje się kusząca dla wielu turystów z całego świata. Koneserzy powinni wybrać czas zimowy na wycieczki, gdy kraj jest chłodniejszy.

gdzie lepiej odpocząć w Egipcie14gdzie lepiej odpocząć w Egipcie 15

Urozmaicenie reszty w Egipcie pomoże jeep safari na pustyniach kraju. Opracowano specjalne programy, które pozwalają zobaczyć majestatyczne piramidy, niezwykłe pustynne krajobrazy i zatrzymać się w oazach.

gdzie lepiej odpocząć w Egipcie 16gdzie lepiej odpocząć w Egipcie17

Decydując się na wyjazd do Egiptu, pomyśl, że wiele nowych wrażeń może dać rejs Nilu. Podczas podróży organizowane są wycieczki do tamy Asuanu, piramid (w tym Cheopsa), Doliny Królów i innych zabytków. Krajobraz rzeczny z gęstymi przybrzeżnymi zaroślami południowych roślin wygląda bardzo imponująco.

gdzie lepiej odpocząć w Egipcie18gdzie lepiej odpocząć w Egipcie19