Tureckie wybrzeże, obmywane przez cztery morza, jakby przeznaczone na beztroskie wakacje. Kurorty w Turcji mają jedną interesującą cechę: każda z nich jest przeznaczona dla pewnej grupy turystów. Większość z nich często odpoczywa naszym biednym rodakom. Ale są luksusowe hotele z bardzo drogimi usługami. Dowiedzmy się, gdzie lepiej odpocząć w Turcji, gdzie znajdują się najlepsze plaże i morze.

Najlepsze miejsca na pobyt w Turcji

Rozważane są najlepsze ośrodki wypoczynkowe w Turcji dla rekreacji młodzieżowej Marmaris , Bodrum i Alanya. To spodoba się miłośnikom niekończących się imprez i rozrywki. Wiele nocnych klubów i przytulnych barów zachęca do relaksu i miłego spędzenia czasu w przyjaznym gronie. Są to ulubione miejsca dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu i różnych sportów ekstremalnych: różnorodne przejażdżki wodne, szybkie wycieczki na statkach lub nurkowanie w głąb morza pozostawi niezapomniane wrażenia!

Położona w łagodnym klimacie strefa wypoczynkowa Kemer nadaje się do rekreacji zarówno dla osób spokojnych, jak i energicznych. Okoliczne lasy kurortu, góry i czysta woda morska, żwirowe i piaszczyste plaże tworzą wyjątkowy mikroklimat z leczniczym powietrzem. To ulubione miejsce miłośników żeglarstwa i nurkowania. Co roku w maju przyjeżdżają tu nurkowie z całego świata. Ceny za wakacje nie są wysokie, ale nie są szczególnie niskie.

Jednym z najlepszych obszarów na rodzinne wakacje w Turcji jest Antalya. Lokalne kurorty przyciągają rodziców z dziećmi ze śnieżnobiałym piaskiem na plażach, lazurową czystą wodą i niezbyt głębokim morzem. Sezon pływacki trwa tutaj od kwietnia do października. Dlatego w Antalyi można się opalać w środku lata i rozkoszować się ciepłem słońca w aksamitnej porze roku. To najlepsze wakacje w Turcji dla osób o dość skromnym budżecie rodzinnym. Istnieje wiele programów wycieczek i wellness dla dorosłych. W tym samym czasie dzieci będą się bawić z animatorami.

Jeden z najmodniejszych kurortów na tureckim wybrzeżu - Belek. Oto najdroższe hotele, międzynarodowy klub golfowy i wiele innych luksusowych obiektów rozrywkowych. Kupujący znajdą wiele interesujących rzeczy w różnych sklepach i centrach biznesowych.

Side resort to kolejny ulubiony cel turystyczny. Jest co zobaczyć miłośników starożytności Na przykład ruiny świątyni Apollina i Ateny. Zorganizowana jazda konna w najpiękniejszych miejscach. Możesz tratwać na górskiej rzece lub chłonąć piaszczystą plażę.

Najlepsze wakacje na plaży w Turcji

Na każdej tureckiej plaży można doskonale odpocząć i zażyć kąpieli słonecznej, ale są też jedne z najlepszych plaż, które zostały wyróżnione Błękitną Flagą za zadbaną strefę przybrzeżną i czystą wodę.

Niedaleko wioski Patara, jedna z najlepszych plaż w Turcji z białym piaskiem znajduje się 20 km od hotelu - doskonałe miejsce na odosobnienie, a ceny są do zaakceptowania.

Wspaniała plaża Oludeniz znajduje się na wybrzeżu stosunkowo spokojnego portu, pośród gór. Zatoka jest połączona z morzem tylko wąskim kanałem, więc nawet podczas silnej burzy woda w Oludeniz pozostaje spokojna.

Na ukochanym nie tylko turyści, ale także miejscowa ludność Side Beach jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich: śnieżnobiały piasek i czysta, czysta woda zapraszają do nich w upalny dzień.

Wielka plaża rozciąga się na ponad 20 km w mieście Alanya. Część nazywa się "Plażą Kleopatry". Według legend najlepsze miejsca na wakacje w Turcji Ta plaża została kiedyś ofiarowana przez egipską królową Marka Antoniusza.

Część rezerwatu przyrody, Iztuzu Beach, zwana jest również "żółwiem", ponieważ co roku pływa tu wiele żółwi morskich. To widok, który zdecydowanie warto zobaczyć!

Znaki cywilizacji turystycznej nie dotknęły plaży Pamuchak. Na zaskakująco czystych ciemnych piaskach można doskonale odpocząć w ciszy i odosobnieniu.

Jak widać, w Turcji jest wiele miejsc na wspaniałe wakacje na każdy gust, więc wybór należy do Ciebie.