Na zachodzie Szwecja to małe miasteczko Alingsos, które ma ciekawą i bogatą przeszłość. Znajduje się na rzece Seveon, 50 km od Goteborg i 400 km od Sztokholm .

Założony na początku XVII wieku. Alingsos wciąż bardzo przyciąga podróżnych atrakcje i różnorodność festiwale . A ci, którzy chcą odpocząć od zgiełku wielkich miast, koniecznie korzystają z malowniczych krajobrazów, rzek, lasów i jezior w pobliżu miasta.

Informacje ogólne

Założenie Alingsos odnosi się do okresu wojny w Kalmar, status miasta nadano mu w 1619. Zyskał popularność w 1920 roku. XVIII wiek, kiedy szwedzki przemysłowiec Yunas Alstroemer otworzył w Alingsos pierwsze manufaktury tekstylne w kraju, które z powodzeniem działają teraz. Gazeta "Alingsås Tidning" jest wydawana w mieście, jej nakład wynosi około 13 tysięcy egzemplarzy. Powierzchnia Alingsos wynosi 11,6 metrów kwadratowych. km, a populacja nie przekracza 23 tysięcy osób.

Один из районов города

Zabytki miasta

W Alingsos i okolicach są:

  • muzeum historyczne Alingsas Museum, położone w centrum miasta, w budynku dawnego magazynu przemysłowego Yunas Alströmer;
  • Zoo Burossky, w którym reprezentowany jest bogaty świat zwierząt;
  • Kratery w skale o oryginalnej nazwie "Teapots of the Giants";
  • budynek najstarszej szkoły w mieście, z 1901 r .;
  • park-rezerwat Nolhaga Djurpark;
  • nabrzeże rzeki Seveon;
  • twierdza Bohus;
  • jezioro Myorn.
Alingsas Museum

Rozrywka i rekreacja

Jedno z ulubionych miejsc odpocząć zarówno mieszkańcy, jak i turyści są uważani za nabrzeże rzeki Seveon. Latem popularne są szlaki piesze i rowerowe po mieście. Fani wędkarstwo może iść do jeziora Mjorn lub rzeki Seveon. Zimą turyści jeżdżą na łyżwach i nartach, robiąc ekscytujące rzeczy wycieczki na skutery śnieżne. Ci, którzy chcą, mogą zapisać się na wycieczkę po kawie lub herbacie. Jeśli wycieczka do Alingsos przypada w październiku, pamiętaj, aby wziąć udział w tradycyjnych Święto Światła .

Фестиваль света в Алингсосе

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Infrastruktura hotelowa Alingsos ma różne opcje mieszkaniowe. Turyści zawsze mogą pozostać w gwiazdach hotele lub preferuj tanie hotele i hostele. Ponadto miasto ma więcej niż 10 opcji codziennego mieszkania. Na wybrzeżu rzeki Seveon, liczne domki letniskowe, pensjonaty i kempingi . W centrum miasta można wynająć dobry pokój w rozsądnej cenie w Grand Hotel Alingsas. Niedaleko centrum Alingsos, Isak Bed & Breakfast, Lilla Hotellet i Villa E Bed and Breakfast są popularne.

Отель Isak Bed & Breakfast

Kawiarnie i restauracje

Większość publicznych zakładów gastronomicznych w Alingsos oferuje dania kuchni narodowej, europejskiej, włoskiej i śródziemnomorskiej. Możesz zjeść śniadanie z całą rodziną w Shit Pommes Frites i Nolbygards Eko Bagerioch Kafe. Odkryj kulinarne arcydzieła lokalnych szefów kuchni zapraszające restauracje Momenti Liberi, O'Learys Alingsås i Bueno Taco. Fani chińskiej kuchni docenią Adai Sushibar. Najpiękniejsze desery w Alingsos serwowane są w kawiarni Froken Gerdas Bageri.

Уличное кафе

Jak dostać się do Alingsos?

Od Sztokholm możesz jechać pociągiem, ponieważ istnieje połączenie kolejowe między miastami. Samolotem przez 55 min. możesz latać do Lotnisko w Göteborgu , a stamtąd do Alingsos transport lub wynajęty samochód . Ponadto do stolicy Szwecji w Alingsos można dojechać samochodem, najszybszą trasą bez korków biegnącą wzdłuż autostrady E4. Podróż trwa około 4 godzin i 20 minut.