Szwecja - najbardziej niedrogie kraje skandynawskie: zakwaterowanie i wycieczki w Finlandii i Norwegia kosztuje znacznie więcej. Jednak ci, którzy już byli w Czechach, Polsce lub na Węgrzech, ceny, w tym zakwaterowanie, mogą wydawać się bardzo wysokie. Dlatego turyści, którzy nadal zdecydowali się odwiedzić tę Szwecję, ale nie mogą sobie pozwolić na życie hotele wybierz kempingi.

Odwołanie tego rodzaju rekreacja Jest nie tylko niższa niż hotele, ale także bardziej zbliżona do natury. Kempingi najczęściej znajdują się na wybrzeżu morskim lub brzegach innych zbiorników wodnych, w lasach.

Szeroki wybór

Szwecja oferuje swoim gościom ponad 500 kempingów, co łącznie zakłada około 100 tysięcy miejsc namiotowych i 13 tysięcy domów i domków. Wiele kempingów może wynająć dom na kółkach.

Jeśli szukasz kempingów w Szwecji na mapie, możesz zauważyć, że są rozproszone dosłownie w całym kraju. Najpopularniejsze kierunki to południe i południowy zachód.

Кемпинги Швеции на карте

Niektóre kempingi działają tylko w sezonie letnim, niektóre - od kwietnia do końca września - przez cały rok. W tych ostatnich zazwyczaj zimą wynajmuje się w pełni wyposażone domki.

Здесь есть и круглогодичные кемпинги

Funkcje zakwaterowania

Zazwyczaj kempingi w Szwecji zapewniają możliwość przebywania na terytorium w namiotach lub w małych domach. W tym ostatnim najczęściej znajdują się 2 lub 4 łóżka piętrowe i mini-kuchnia z zestawem naczyń. Toaleta i prysznic znajdują się w budynku głównym lub na terenie są kabiny.

Wiele kempingów oferuje mieszkania w pełni wyposażonych domkach. Domy bez udogodnień są często nazywane "kapsułami" - są bardziej popularne niż miejsca na namioty, ze względu na kapryśną szwedzką pogodę.

Кемпинг дает возможность почувствовать свою близость с природой

Infrastruktura

Często na kempingu znajdują się:

 • sklepy;
 • kawiarnia;
 • pralnie i suszarki;
 • pokoje prasowalnicze;
 • tereny dla dzieci i boiska sportowe;
 • pokoje zabaw dla dzieci;
 • możliwość oglądania telewizji i łączenia się z Internetem.

Teren kempingowy znajdujący się w pobliżu zbiorników wodnych posiada zazwyczaj wypożyczalnie łodzi i kajaków. W całorocznym kempingu w zimie można wypożyczyć narty, sanki.

W wielu obozach możesz zapłacić za usługi świadczone przy użyciu karty Mastercard, Visa, American Express lub Dinners.

Кемпинги вблизи водоемов пользуются особой популярностью

Jak dostać się na kemping?

Tak po prostu przyjdź i osiedlić się w szwedzkim biwaku nie może. Aby to zrobić, musisz najpierw zakupić ważną kartę kempingową Scandinavia / Svenskt Campingkort - skandynawską lub bezpośrednio na szwedzką kartę kempingową, która daje prawo do umieszczenia na dowolnym szwedzkim kempingu. W wielu z nich można również zatrzymać się w CCI (Camping Card International) - międzynarodowej karcie kempingowej.

Możesz kupić Camping Key Europe zarówno online, jak i bezpośrednio w kemingu, nawet jeśli nie zamierzasz w nim mieszkać. Karta zamówiona na stronie trafi na adres pocztowy podany przy zakupie. Koszt karty wynosi 150 SEK (nieco ponad 17 USD), niezależnie od tego, gdzie dokładnie został zakupiony. Ważność takiej karty wynosi rok.

Lepiej nadal dbać o to, aby wcześniej kupić kartę. Nie daje zniżek na pobyt na kempingach w Szwecji - w przeciwieństwie do np. Kempingów w Finlandii - ale znacznie upraszcza rejestrację na kempingu, wszystkie dane są po prostu odczytywane z niego. Ponadto dostępność karty daje 14-dniową pożyczkę na opłacenie zakwaterowania. Aby mieszkać na kempingu, oprócz karty kempingowej konieczne jest posiadanie paszportu.

Najlepsze kempingi w kraju

Jeden z najbardziej znanych kempingów w Szwecji znajduje się w pobliżu wioski Jokmokk; Nazywa się Skabram Turism Gårdsmejeri i znajduje się w sosnowym lesie w pobliżu Parku Narodowego Muddus.

Inne popularne kempingi to:

 • Orrefors Camping w południowej części kraju w pobliżu miasta Orrefors, jednego z centrów produkcyjnych słynnego szwedzkiego szkła;
 • Långsjön Stugor & Camping AB w pobliżu Ankarsrum;
 • Kalmar Camping - Rafshagsudden w pobliżu Miasto Kalmar ;
 • Spilhammars Camping w pobliżu Mariannelund;
 • Camping Tiveden w pobliżu miasta Tived.
Skabram Turism Gardsmejeri