W północnej części Półwyspu Bałkańskiego znajduje się małe państwo. Macedonia . Pokojowo spotykając się z sąsiadami, kraj uniknął politycznej walki i wstrząsów. Jednak taka cicha i skromna "mysz" Macedonia okazało się pod względem popularnych szlaków turystycznych. Ale na próżno, tak przy okazji! Położone w dwóch dużych systemach górskich zajmuje dwie trzecie terytorium góry . Dlatego gatunki tutaj są po prostu oszałamiające, i Narciarskie trasy biegowe nie gorszy niż w Alpach.

Wśród tych, którzy dotarli do Macedonii, pomimo nieskręconego ośrodki narciarskie w Szwajcarii , Mavrovo jest bardzo popularne. To szczególne miejsce, które drży swoim pięknem.

Zabytki w Mavrovo

Mavrovo - zakątek cudownej i nieskazitelnej natury. Znajduje się zaledwie 70 km od stolicy Macedonia , miasta Skopje . Z jego bogactwa warto wymienić prawie 80 tysięcy hektarów lasu ( Park Narodowy Mavrovo ), który znajduje się w centrum jezioro . I, oczywiście, w górach! Ponadto Mavrovo to cała rezerwa dla unikalnych gatunków roślin i zwierząt. Są jeszcze niedźwiedzie, ryś, dziki, jelenie. W tym przypadku ci ostatni mogą pójść na ścieżkę turystyczną - nie boją się ludzi. A na zboczach gór są gniazda około 140 gatunków ptaków, wśród których są nawet rzadkie gatunki zagrożone.

Nawiasem mówiąc, jezioro jest sztuczne. Został stworzony jako zbiornik w elektrycznym tamy. Niemniej jednak jezioro tak harmonijnie pasuje do otaczającej przyrody, że teraz nawet myśl, że jest to owoc ludzkiej pracy, może wydawać się szalona i niewłaściwa. Znajduje się w nim również pstrąg, więc latem można tu łowić ryby lub polować w lesie.

Oprócz naturalnego piękna, dociekliwi turyści powinni odwiedzić klasztor Jana Bigora. Ten punkt orientacyjny stoi na górze Bistra. Ikonostas w tym klasztorze jest wyjątkowy - jest ozdobiony głębokimi rzeźbami i ma wartość kulturową i historyczną.

Маврово - заповедникНочные огни

Mavrovo jako ośrodek narciarski

Jeśli jesteś fanem jazdy na nartach lub snowboardzie, a pragniesz europejskiej usługi, ale na Alpy Szwajcarskie za mało finansów - jesteś tutaj. Około 18 doskonałych tras do jazdy na nartach, z których 3 są dla początkujących. Około 6 tras jest przypisanych do profesjonalistów, którzy pewnie pokonują strome zjazdy i spektakularne zakręty. Wyciągi krzesełkowe i wyciągi orczykowe, wyposażone w sztuczne oświetlenie do jazdy na nartach nocą, o łącznej pojemności 11 100 osób na godzinę. W tym przypadku wszystkie ślady są obsługiwane przez armatki śnieżne. Bez wysiłku wypożyczysz niezbędny sprzęt, zatrudnisz rosyjskojęzycznego instruktora oraz specjalną szkołę dla dzieci. Popularne są również łyżwiarstwo i jazda na sankach.

O jakości i obsłudze ośrodka narciarskiego Mavrovo świadczy fakt, że w sportach zimowych odbywa się wiele różnych międzynarodowych zawodów. Różne pensjonaty i hotele zaprojektowano w tradycyjnym stylu, który nadaje kolor lokalnym krajobrazom. Znajdują się one głównie na zboczu góry, w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów.

Трассы для начинающихПодъемник

Hotele i restauracje Mavrovo

Jeśli planujesz wyjazd na weekend w Mavrovo, nie będzie problemu z wybraniem miejsca na nocleg. Ośrodek ma dość szeroki wybór hoteli, a nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu dla siebie miejsce. Na przykład u podnóża góry Bistra, na terenie Parku Narodowego Mavrovo, znajduje się Sport Hotel Bistra Mavrovo. Goście mają dostęp do centrum fitness, spa, krytego basenu i sauny. Ośrodek narciarski znajduje się zaledwie 100 metrów od hotelu. W hotelu znajduje się restauracja, która serwuje posiłki. Macedoński i międzynarodowa kuchnia. Dużym zainteresowaniem cieszy się kompleks apartamentów Ana Marija, z którego pokoi roztacza się naprawdę cudowny widok na góry. Znajduje się 5 minut spacerem od jeziora. To miejsce jest bardziej odpowiednie dla tych, którzy szukają spokoju i harmonii z naturą.

Restauracje w Mavrovo nie tak bardzo. Przeważnie są w hotelach. Jednym z nich jest Restoran Golden Place. Większość dań należy do kuchni międzynarodowej, ale tutaj znajdziesz coś dla niespodzianki turystów, którzy chcą spróbować narodowych potraw. Inną dość znaną restauracją w Mavrovo jest Mal Odmor. Ceny są dość rozsądne, z bardzo satysfakcjonującą obsługą.

Sport Hotel Bistra MavrovoApartment Ana Marija
Ресторан и отель Golden PlaceMal Odmor
Jak się tam dostać?

Ponieważ Mavrovo znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, nie będzie wart wiele, aby tu dotrzeć. Od lotnisko Skopje można dojechać zwykłym autobusem. Przy okazji, w taki sam sposób, jak można dostać się z lotniska Ochrydzie . 10 km od miejscowości znajduje się stacja kolejowa Taomiste, która umożliwia pokonanie odległości od stolicy pociągiem. Ci, którzy wolą podróżować samochodem, muszą jechać ze Skopje na autostradzie A2. Cała podróż trwa około półtorej godziny.