Jezioro w Ochrydzie (Jezioro Ochrydzkie) znajduje się na granicy Albanii i Macedonia . Jego pochodzenie jest dość interesujące, powstało w epoce pliocenu 5 milionów lat temu. Na całym świecie jest bardzo niewiele takich jezior, w tym Bajkał i Tanganika, reszta to nie więcej niż 100 tysięcy lat. Jezioro zaskakuje również swoją charakterystyką, jest najgłębsze na Bałkanach - 288 m, a jego średnia głębokość - 155 m. W szczególności dzięki temu zachował unikalny ekosystem.

Jezioro Ochrydzkie znajduje się na liście obiektów objętych światowym dziedzictwem UNESCO. Jego powierzchnia jest nie mniej imponująca - 358 km kw., Długość - 30 km i szerokość - 15. Nic dziwnego, że Jezioro Ochrydzkie w Macedonii jest uważane za perłę Bałkanów - nawet patrząc na mapę, wygląda imponująco: położone na wysokości 693 km nad poziomem morza i otoczone górami o wysokości ponad 2 km, to miejsce jest idealne do fotografowania i nagrywania filmów.

Fauna jeziora

Jezioro Ochrydzkie jest bogate w wodne życie. W jego wodach żyją skorupiaki, ryby drapieżne, mięczaki, zaskórniki i wiele innych. Miejsca o bardziej zróżnicowanej faunie są trudne do znalezienia. Jest świetny do udanego łowienia ryb, ale najpierw musisz skonsultować się z lokalnymi o zasadach, a także dowiedzieć się o najlepszych miejscach.

Odpoczywaj nad Jeziorem Ochrydzkim

Łódki, łodzie, a nawet statki wycieczkowe regularnie rejsu tutaj, które są niezwykle malownicze na tle potężnych gór. Są też plaże do pływania, są dobrze wyposażone i bardzo czyste. Ale tylko woda w jeziorze jest wystarczająco chłodna, w maju nie jest wyższa niż 16 ° С. Latem woda jest cieplejsza niż w innych porach roku - od 18 do 24 ° C. Ale trzeba również wziąć pod uwagę pogodę, ponieważ powietrze jest chłodne.

Jak się tam dostać?

Jezioro Ohrid znajduje się w pobliżu starego centrum Ochrydzie , więc dotarcie do niego transportem publicznym lub samochodem będzie bardzo problematyczne, ponieważ praktycznie nie ma miejsca na samochody. Wąskie uliczki i brak pełnego parkingu nie są zlokalizowane, aby przyjmować gości w samochodzie, dlatego lepiej jest dotrzeć pieszo do jeziora. Nawiasem mówiąc, jezioro jest niesamowite muzeum , który jest również zalecany do zwiedzania.

БерегПляж озераРыбалка на озере