Na brzegu Jezioro Ochrydzkie w Albania znajduje się małe muzeum mozaiki Ling, które jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w kraju, który jest uwielbiany przez mieszkańców i obcokrajowców wchodzących.

Wieś Lin

Lin Village znajduje się w bliskiej odległości od miasta Pogradec i charakteryzuje się piękną przyrodą z malowniczymi krajobrazami, pięknymi widokami, czystym powietrzem. W dawnych czasach wioska była uwielbiana, by odwiedzić panujących ludzi, w szczególności rzymskiego cesarza Justyniana i członków jego rodziny. Później, w przybliżeniu w wiekach VI-VII, wysokie wzgórze nad wsią zostało ozdobione chrześcijańską bazyliką. Nieznani artyści namalowali go unikalnymi mozaikami, stylistycznie przypominającymi dzieła wczesnych mistrzów chrześcijaństwa, Ochrydzie , Durres i inne miasta Albania .

Co zobaczyć w muzeum?

Ściany i podłoga w Muzeum Lina Mozaika przedstawiały historie z Biblii: uczynki apostołów, zwykłych ludzi, zjawiska naturalne. Co zaskakujące, pomimo minionych stuleci, wiele z nich jest całkiem dobrze zachowanych. Betonowy dach nieco psuje kompozycję, która została zbudowana znacznie później w celu ochrony bazyliki przed korozyjnymi skutkami środowiska.

Do turysty na notatce

Pomimo popularności atrakcje , nie jest łatwo do niego dojść. Transport publiczny w Albanii więc trzeba czekać długo, aby nie tracić cennego czasu, lepiej wziąć taksówkę. Wynajem samochodu jest możliwy, ale potrzebujesz przewodnika, który będzie musiał zapłacić określoną kwotę.

Muzeum fińskiej mozaiki w Albanii jest otwarte na wizyty każdego dnia przez cały rok. Godziny pracy: od 8:00 do 16:00, ale lepiej jest wykonać wstępne połączenie i negocjować z kierownictwem o nadchodzącej wycieczce, za którą, przy okazji, nie musisz płacić.

Деревня ЛинМузей линской мозаики, Албания