Na wybrzeżu Morza Adriatyckiego i Morza Jońskiego znajduje się w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego Republika Albanii . W południowo-wschodniej części kraju znajduje się jedno z najstarszych miast - Korca, założone w XIII wieku.

Informacje ogólne

Populacja Korcha liczy około 74 tysięcy osób, z których większość to Albańczycy, ale mieszkają tutaj także Grecy, Rumuni i Macedończycy. Główną religią miasta jest chrześcijaństwo, niektórzy obywatele wyznają prawosławie. Miasto jest uważane za centrum lokalnego tkania dywanów i przemysłu. Szczególnie rozwinięte branże, takie jak żywność, cukier, tekstylia. Ponadto w Korce, podobnie jak w wielu innych miastach w Albanii, uprawia się wiele upraw. Kolejną cechą Korchi jest niezwykle piękna przyroda, malownicze krajobrazy.

Klimat Korci, podobnie jak inne górskie obszary Albanii, jest kontynentalny i charakteryzuje się surowymi zimami z obfitymi opadami śniegu oraz gorącymi i suchymi latami. Temperatura powietrza w miesiącach letnich osiąga +35 stopni. Zimą termometr spada do -15.

Korch jest interesujący dla turystów przede wszystkim ze względu na długą historię. A także znajduje się w pobliżu miasta góry które również przyciągają wielu entuzjastów sportów zimowych do Korca. Lokalne trasy nie są tak trudne jak w znanych ośrodkach narciarskich na świecie, ale nie ma to wpływu na turystów odwiedzających miasto w szczycie sezonu.

Jeśli chodzi o transport, to sprawy nie są zbyt łagodne, delikatnie mówiąc. Pomimo bliskości kapitały Jest dość trudno wydostać się z miasta, a poruszanie się po nim spowoduje wiele problemów. Najlepiej skorzystać z wypożyczonego samochodu - wtedy możesz łatwo poruszać się po Korce i jej okolicach.

Улочки Корчи

Zabytki Korci

Uważa się, że miasto Korca jest centrum kulturalnym Republika Albanii . Na poparcie tego poglądu jest wiele parków i skwerów, w których zieleń jest tak miło ukryć przed letnim upałem. Większość zabytków historycznych i architektonicznych została zniszczona przez trzęsienia ziemi w 1931 i 1960 roku, ale niektóre ulice starej części miasta wciąż zdobią starożytne budowle, z których główny jest uważany za meczet Mirahor, zbudowany w drugiej połowie XV wieku.

Centrum Korca zdobi największa cerkiew prawosławna w Albanii, zbudowana pod koniec XX wieku. Kościół Zmartwychwstania ma imponujący rozmiar i obecność dwóch dzwonnic podobnych do minaretów.

Miejscowe Muzeum Sztuki Średniowiecznej ma bogatą kolekcję eksponatów. Najczęściej można zobaczyć ikony, produkty z kamienia i drewna, tkaniny i papier, biżuterię. Ponadto na podstawie tego muzeum kształci się studentów z uczelni lokalnych i zagranicznych. Miasto ma również muzeum edukacji narodowej, zajmujące budynek pierwszej albańskiej szkoły narodowej. Niedawno działa Muzeum Kolekcji Bratko, interesujące z powodu imponującej kolekcji antyków zebranych w krajach Bliskiego Wschodu.

W pobliżu miejscowości Korcha znajduje się wioska Voskopoi. W czasach starożytnych Voskopos było dużym miastem, liczącym 24 cerkwie, ozdobione wspaniałymi freskami. Obecnie w tych miejscach zachowało się tylko 7 świątyń, których freski są emblematami XVIII-wiecznej sztuki kościelnej całego Półwyspu Bałkańskiego.

Деревня ВоскопоеФреска на стене одного из уцелевших храмов в деревне ВоскопоеЦерковь Воскресения
Экспонаты музея средневекового искусства, КорчаЗнаменитые албанские ковры изготавливают в КорчеГоры вблизи города Корча

Korca Hotele i restauracje

Pomimo swojego wieku miasto Korca jest dość nowoczesne, z rozbudowaną infrastrukturą i oferuje turystom wiele wygodnych noclegów. Opowiemy o niektórych z nich najczęściej odwiedzanych przez turystów Albania .

Hotel Life Gallery klasy "4 gwiazdki" zbudowany w zabytkowej części miasta. Pokoje hotelowe wyposażone są w telewizory LCD, telewizję satelitarną i bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Hotel posiada 3 bary, baseny, restauracje.

Trzygwiazdkowy hotel Flamingo słynie z przytulnych, przytulnych wnętrz, przestronnych pokoi z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu, klimatyzacją i telewizją satelitarną lub kablową. Ponadto w mieście i jego okolicach znajdą Państwo schroniska i pensjonaty, noclegi, w których koszt będzie znacznie tańszy.

Jeśli mówimy o kawiarniach i restauracjach, w mieście jest ich dość. Niektóre z nich to budżet, w którym można jeść codziennie. Inne są bardziej odpowiednie do świętowania.

Miłośnicy piwa mogą wziąć udział w festiwalu organizowanym przez lokalny browar i spróbować tradycyjnych dań Kuchnia albańska i lokalne piwo.

Отель Life GalleryОтель Flamingo

Miasto Korca w Albanii to miejsce, które może zaskoczyć odwiedzających nie tylko osiągnięciami teraźniejszości: przeszłość miasta jest o wiele bardziej interesująca, opowiadająca o zmianie epok i władców, religii i wartości duchowych. Jeśli twoje wakacje odbywają się w Albanii, koniecznie odwiedź to miasto, które zapewni atmosferę spokoju, wygody i jedności z przeszłością.