Międzynarodowy port lotniczy w Genewie (międzynarodowy port lotniczy w Genewie) znajduje się na zachodzie Szwajcaria pięć kilometrów od miasta Genewa , na granicy Szwajcaria i Francji, więc jest popularny wśród turystów, którzy polecieli do Francji, a także szwajcarskich gości.

Funkcje i infrastruktura lotniska

Lotnisko nie jest zbyt duże, ale ma dwa terminale o dużym ruchu tranzytowym, kompaktowe, wygodne i zapewnia dużą liczbę usług dla turystów. Terminale lotnicze w Genewie są podzielone na części szwajcarskie i francuskie, każda z nich ma oddzielną infrastrukturę.

Lotnisko w Genewie jest najwygodniejsze w Europie, dostępne są takie usługi, jak punkt informacji turystycznej, bezpłatny parking, wypożyczalnia samochodów, salony piękności, kantor wymiany walut, bankowość, duża przechowalnia bagażu, pokój dla matki i dziecka z przewijakiem, punkt pierwszej pomocy, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w poczekalni, a także sala konferencyjna dla biznesmenów, sklepów i restauracji. W pobliżu lotniska znajduje się kilka hoteli, najpopularniejszych wśród turystów - Crowne Plaza, kosztujących dziennie około stu franków szwajcarskich. Po północy i do 4:00 lotnisko jest zamknięte z powodu konserwacji prewencyjnej i zmian personalnych, pasażerowie mogą pozostać w poczekalniach.

Wynajmij samochód na lotnisku w Genewie

Na lotnisku w Genewie znajduje się wypożyczalnia samochodów. Możesz wypożyczyć samochód z kierowcą, który pokaże Ci najjaśniejsze atrakcje na przykład w mieście możesz odwiedzić obszar narodów , na które Palais des Nations , Katedra Świętego Piotra , Mur Reformacji i wiele więcej. I można zarezerwować samochód bez kierowcy, odbywa się to w trzech etapach: wybór samochodu, płatność, akceptacja samochodu.

Wybierasz samochód, zgadzasz się na terminy i cenę wynajmu, przekazujesz pracownikowi prawo jazdy i kartę kredytową. Te karty są potrzebne, aby zapłacić i zamrozić depozyt za samochód. Zabezpieczenie jest równe sumie największego ubezpieczenia. Kiedy jedziesz samochodem, koniecznie sprawdź obudowę, szkło, lusterka pod kątem pęknięć, wgnieceń i zadrapań, wszystkie powinny być opisane na karcie wynajmu, jeśli wszystko odpowiada, możesz podpisać dokumenty i odebrać klucze.

Jak dostać się do miasta z lotniska w Genewie?

Z lotniska można dotrzeć na kilka sposobów:

 1. Kolej. Port lotniczy Genewa połączony jest ze szwajcarską siecią kolejową, znajduje się tam dworzec kolejowy. Bilet na pociąg można nabyć w kasie biletowej stacji, płatność akceptowana jest w euro, dolarach, frankach szwajcarskich i kartami kredytowymi. Karta Swiss Pass daje nieograniczoną liczbę podróży w transporcie publicznym i jest świadczona przez okres od 4 dni do jednego miesiąca, przy znacznym oszczędzaniu budżetu turysty. Również w obszarze odbioru bagażu znajduje się automat, na którym można uzyskać bilet do Unireso, który pozwala na korzystanie z transportu publicznego przez półtorej godziny po otrzymaniu biletu, co wystarczy, aby dostać się do Genewa .
 2. Sieć autobusowa. Autobusy linii Genewy zatrzymują się co 10 minut na lotnisku przy kasie przed dworcem kolejowym. Do Genewy można dojechać autobusami o numerach 5, 10, 23, 28, 57 i Y. W niektórych hotelach, kempingach i hostelach w kantonie można uzyskać kartę Genewa Transport Card, która umożliwi podróżowanie po Genewie za darmo podczas całej podróży. Wyjaśnij informacje po przyjeździe.

Transfer z lotniska w Genewie

Przed częścią hotele jest bezpłatny transfer:

 • do Best Western Chavan-de-Boz można dojechać od poniedziałku do czwartku od 07-00 do 23-00, w piątek od 07-00 do 15-00, w niedzielę od 15-00 do 23-00;
 • do Crowne Plaza Genève co 20 minut codziennie od 06-00 do 00-00;
 • przed lotniskiem Holiday Inn Express w Genewie co 20 minut od 05-50 do 12-10 i od 12-50 do 23-30 dziennie;
 • do Ibis Genève Aéroport co 20 minut od 05-00 do 23-20 codziennie;
 • do Mövenpick Hotel & Casino Geneva co 20 minut od 05-30 do 23-40 każdego dnia;
 • do Nash Airport Hotel co 20 minut od 04.40 do północy każdego dnia;
 • do hotelu NH Geneva Airport co 20 minut od 05-50 do 23-30 każdego dnia;
 • Możesz zarezerwować bezpłatny transfer z hotelu Phoenix od 05-30 do 00-00;
 • do Starling Geneva Hotel & Conference Centre co 15 minut od 05-10 do 23-45, codziennie.

Również tutaj możesz zadzwonić taksówką przez telefon lub po prostu wyjść na zewnątrz i zadzwonić taksówkarz. Opłata za przejazd do miasta wynosi około 50 franków szwajcarskich. Cena taksówki zależy od usługi taxi, pory dnia, liczby pasażerów i bagażu.

Взлет самолета авиакомпании Swiss AirlinesГлавный вход в здание аэропорта
Проход на посадку в аэропортуТуристический центр