Szwajcaria zawsze różniły się znacząco rozwinięte system transportu . Specjalnie dla podróżnych z innych krajów istnieje tak zwany system podróżowania Szwajcaria . Swiss Travel Pass to bilet jednorazowy, który pozwala swobodnie poruszać się po kraju w dowolnym transporcie publicznym, a także nieograniczoną liczbę wizyt w różnych muzeach, zabytki i wystawy. Przeczytaj więcej na ten temat w dalszej części naszego artykułu.

Dlaczego potrzebujesz szwajcarskiego biletu podróżnego?

Zapewniamy główne korzyści dla podróżnych:

 1. Bezpłatne wycieczki na panoramicznych trasach (czasami wymagana dopłata za rezerwacje miejsc).
 2. Podróżuj transportem publicznym (woda i ziemia) we wszystkich miastach kraju.
 3. Pięćdziesiąt procent kosztów większości kolejek górskich, wyciągów narciarskich i kolejek linowych.
 4. Zwiedzanie czterystu osiemdziesięciu muzeów i wystaw w siedemdziesięciu pięciu miastach, w tym Zurych , Genewa , Bazylea , Burne . Nawet tak znane jak Muzeum Góry Matterhorn we wsi Zermatt , Muzeum Sztuki i Historii w mieście Genewa średniowieczny Zamek Oberhofen , nic nie będzie kosztować turystów.
 5. Dzieci poniżej szesnastego roku życia podróżujące w towarzystwie osoby dorosłej pasują do karty Swiss Family Card i podróżują za darmo.
 6. Transfer z lotnisk do Burne oraz w Bazylei do pobliskich stacji kolejowych.

Swiss Travel Pass Variants

Przed zakupem biletu musisz wcześniej zdecydować, które z jego rodzajów będą dla Ciebie odpowiednie. Dostępnych jest sześć opcji różniących się klasą, ceną, liczbą osób, czasem pobytu w kraju oraz obszarem zasięgu. Cena Swiss Travel Pass zaczyna się od około 180 franków.

 1. Swiss Pass jest podstawowym biletem podróżnym, który jest ważny przez cały rok dla nieograniczonej liczby podróży we wszystkich rodzajach transportu publicznego. Można go kupić przez cztery, osiem, piętnaście i dwadzieścia dwa dni, a nawet przez cały miesiąc. Nawiasem mówiąc, samochody drugiej klasy są dość wygodne i nowoczesne, więc aby zaoszczędzić pieniądze, możesz bezpiecznie wziąć tańsze bilety. Swiss Pass ma dla turystów ogromną przewagę:
  • podróżować dowolnym rodzajem transportu w różnych miastach przez okres do jednego miesiąca;
  • mała czterodniowa wycieczka w różnych miastach Szwajcaria lub w ramach jednej metropolii;
  • cotygodniowa rejs z aktywną trasą obejmującą kilka obszarów kraju.
 2. Swiss Flexi Pass to bilet zapewniający tak precyzyjne usługi jak Swiss Pass, ale różni się pod względem użytkowania. Путешествие по Швейцарии всей семьей Trwa jeden określony miesiąc i może trwać trzy, cztery, pięć, sześć lub osiem dni. Podróżnik sam decyduje, w które dni wygodniej jest korzystać z biletu, niekoniecznie konsekwentnie.
 3. Swiss Transfer Ticket - bilet przeznaczony na transfer (przejazd z lotniska lub granicy kraju do miejsca zamieszkania w dowolnej części Szwajcarii iz powrotem). Ta karta podróżna jest odpowiednia dla turystów, którzy chcą odpocząć w jednym kurorcie. Czas trwania wynosi jeden miesiąc. Warunki podróży:
  • podróż z punktu początkowego do miejsca docelowego musi zostać zakończona w jeden dzień;
  • musisz mieć minimalną liczbę transferów;
  • zrobić najkrótszą trasę.
 4. Karta szwajcarska jest kartą podróży, która różni się od szwajcarskiego biletu transferowego tym, że daje pięćdziesiąt procent zniżki na wszystkie wycieczki w transporcie publicznym i na wielu wycieczkach na dużych wysokościach w okresie jego ważności.
 5. Karta rodzinna to tak zwany "bilet rodzinny", który jest opcjonalny. Dzięki niemu dzieci w wieku od sześciu do piętnastu lat mogą swobodnie przemieszczać się po Szwajcarii w towarzystwie jednego z rodziców. Kupując kartę podstawową, nie zapomnij podać danych swojego dziecka na tym bilecie. Jeśli nastolatek pójdzie bez opieki, cena karty będzie dla niego dwukrotnie niższa.
 6. Swiss Youth Pass to karta podróżna dla młodych ludzi w wieku od szesnastu do dwudziestu sześciu lat. Bilet ma te same zalety co Swiss Pass, ale kosztuje piętnaście procent taniej.
 7. Swiss Half Fare Card Combi . Działa oprócz biletu Swiss Pass i Swiss Transfer Ticket i daje pięćdziesiąt procent zniżki w dniach, w których bilet główny nie jest ważny. Będzie taniej podróżować autobusami, pociągami, statkami, a także głównymi pociągami górskimi, kolejkami linowymi i kolejkami linowymi.
 8. Saver Pass . Istnieje również tzw. Formuła oszczędności Saver Pass - dzieje się tak, gdy podróżują razem dwie lub więcej osób. Mogą spodziewać się rabatu w wysokości około piętnastu procent. Dla młodych ludzi, którzy otrzymali już zniżkę Swiss Youth Pass, ta formuła nie ma zastosowania.

Aby było to wygodne, szybkie i interesujące, aby stworzyć własną trasę przez malowniczą Szwajcarię, zaleca się zainstalowanie mobilnej aplikacji SBB Mobile. Program pomoże obliczyć w ciągu kilku sekund, jak wygodnie jest dostać się z jednego punktu kraju do drugiego, co zobaczyć, gdzie dokonać przelewu.

Jak kupić bilet?

Swiss Travel Pass to dar niebios dla turystów, nawiasem mówiąc, tylko goście ze Szwajcarii lub Księstwo Liechtensteinu . Swiss Pass для двоих со скидкой Wskazane jest, aby zarezerwować bilet z wyprzedzeniem, można to zrobić na oficjalnej stronie internetowej swiss-pass.ch lub w firmie podróżniczej, która oficjalnie współpracuje ze Szwajcarią i ma prawo wydawania takich dokumentów. Jednak w pierwszym przypadku dostawa będzie płatna, około piętnaście do osiemnastu franków i potrwa od trzech do pięciu dni. Kolejną szwajcarską przepustkę turystyczną można kupić na międzynarodowym lotnisku. Genewa lub Zurych , a także na dworcach kolejowych w Swiss Travel System. Do zakupu potrzebny jest paszport lub dowód tożsamości, zdjęcie nie jest potrzebne. Powinieneś zawsze przechowywać dokument przy sobie, przedstawiciele prawa mogą o to poprosić.