Wizytówką Oberhofen am Tunersee jest zamek Oberhofen. Znajduje się po prawej stronie Jeziora Tuńczyka i jest prawdopodobnie najpiękniejsza, romantyczna i słynna z całości Szwajcaria blokować. Obrazy małej wieży w wodzie znajdują się we wszystkich przewodnikach Szwajcaria i jest uważany za symbol nie tylko miasta, ale i kraju. W obecnej formie zamek jest muzeum i ma dużą ekspozycję obrazów, antyczne meble i zbiór broni.

Interesujące fakty
  1. Ze względu na to, że zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli na swoją wielowiekową historię, jest stale odnawiany i przebudowywany, łączy style takie jak renesans, gotyk, barok, imperium. Ale nie wszyscy właściciele zamku dokonali rekonstrukcji, a więc w XIX wieku z zamku były prawie ruiny. To, co możemy teraz zobaczyć i zobaczyć, to zręczna praca konserwatorów, przy okazji, pracują teraz nad zamkiem, ale nocą, aby nie rozpraszać turystów z zasięgu wzroku.
  2. Wieża lochu o bokach 11 i 12 metrów z piramidalnym dachem i grubością ściany 2 metrów pojawiła się, gdy zamek był prowadzony przez Waltera von Eschenbacha. Po zakończeniu budowy wieży zbudowano wokół niej inne części zamku.
  3. W zamku funkcjonuje kaplica, w której odbywa się sakrament chrztu i uroczystości weselnych. Nawet w zamku istnieje usługa organizacji wesela, koszt uroczystości wynosi 250 euro, bezpłatne daty można znaleźć na stronie zamku.
  4. Powinieneś także odwiedzić angielski park krajobrazowy wokół zamku, który został zasadzony pod przewodnictwem żony jednego z właścicieli zamku. Park uważany jest za bardzo romantyczne miejsce na spacery z pięknym widokiem na sesje zdjęciowe.
Вид на башню в воде
Co zobaczyć w zamku?

Trzeba zwrócić uwagę na wyjątkową kolekcję obrazów z różnych epok, Muzeum Historyczne w Bernie , teraz wszystkie eksponaty należą do muzeum zamkowego. Zobacz także kolekcję autentycznych mebli, zachowanych od poprzednich właścicieli zamku, odrestaurowanych i wystawionych publicznie.

Mężczyźni będą chcieli zobaczyć unikatową kolekcję broni, średniowieczne heraldyczne symbole rodzin mieszkających na zamku, zbroję rycerzy i zbrojownię. Kobiety zachęca się do oglądania pokojów dziecięcych i zapoznania się z artykułami wyposażenia wnętrz, biurkiem dla dzieci, krzesełkiem, łóżeczkiem do spania, unikatowymi drewnianymi zabawkami i ubraniami dla najmłodszych w średniowieczu.

Warto zauważyć, że restauratorzy zamku zostali wyposażeni tak, aby nie wyglądał jak muzeum, które znudziło turystów. Wszystkie pokoje wewnątrz są wykonane tak, jakby książę mieszkał w nich razem z rodziną i sługami. Osobliwością zamku jest obecność wielu przejść, schodów, pokoi, sekretnych zakamarków, najważniejsze to nie zgubić się i zobaczyć wszystko na zamku. Na przykład w jednym z ukrytych pokoi zamku znajduje się 18 witraży, które zostały wykonane na zamówienie w 1864 roku. Również w jednym z pokoi znajduje się kolekcja podróżnego. Posiada składane sztućce, mini-szachy, okólniki i linijki do pomiaru odległości, torby podróżne dla małżonków von Pourtale.

Na czwartym piętrze w centralnej wieży zamku znajduje się galeria sztuki średniowiecza, nad nią znajduje się antyczna biblioteka, a na samym szczycie wieży znajduje się turecka palarnia, w której hrabia Portoile został wyposażony pod wrażeniem podróży przez Konstantynopol.

Jak się tam dostać?
  1. Z Bazylei , Romanshorn, St. Gallen, Zurych i Bern półgodzinny autobus do przystanku "Schloss Oberhofen".
  2. Z miasta Thun można dotrzeć na trzy sposoby: autobusem numer 21 NFB do przystanku Oberhofen am Tunersee, statkiem "Blumlisalp" przez jezioro i samochodem, za miastem Tun Oberhofen trzecim miastem, aby przejść pół godziny do "Schiffandte" lub znak "Schloss Oberhofen" .

Godziny otwarcia:

Zamek można zwiedzać od 8 maja do 23 października. W poniedziałek zamek jest zamknięty, a od wtorku do niedzieli - od 11 do 17. Inspekcja zamku przebiega bez przewodników. Koszt to 10 euro dorosłych, 2 euro to dzieci. Grupy 10 osób za 8 euro.

Park jest otwarty codziennie od 10 kwietnia do 23 października od 10-00 do 20-00. Spacerowanie po parku jest bezpłatne.

Клумба ландшафтного парка возле замкаВход через главные ворота
Восход над замкомОберхофен ночью из озера