Genewa - jedno z największych miast Szwajcaria , który jest znany na całym świecie nie tylko dzięki siedzibie ONZ i Czerwonego Krzyża. Jest wiele interesujących atrakcje i muzea , jednym z nich jest genewskie Muzeum Sztuki i Historii.

Więcej o muzeum

Jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w szwajcarskim mieście Genewa i jest jednym z najczęściej odwiedzanych w całym kraju. Jego powierzchnia jest ogromna - aż 7000 metrów kwadratowych. m.!

Początkowo muzeum było pomyślane jako encyklopedyczne, aby zachować bogactwo dzieł sztuki i artefaktów artefaktów w swoich murach. Obecnie istnieje tu ponad 650 tysięcy różnych eksponatów, tylko płótna w salach i magazynach to około 7 tysięcy, obejmujące całe 500 lat. W ciągu ostatnich 10-20 lat fundusz muzeum jest aktywnie uzupełniany ze zbiorów prywatnych.

Muzeum mieści się w pięknym majestatycznym budynku z kolumnami w stylu klasycyzmu, którego dach zdobią rzeźby.

Trochę historii

Od 1798 r. Ekspozycja z Luwru i Wersalu przybyła do Genewy, ponieważ magazyny francuskich pałaców były przepełnione. W tamtych czasach Genewa była tymczasowo terytorium francuskim. Początkowo wszystkie zgromadzone wartości Towarzystwa Sztuki i niektóre prywatne kolekcje były wystawione w małym muzeum na Nowej Płoszczadzie. Ale po ćwierć wieku władze miasta były zaskoczone budową ogromnego kompleksu, który pomieściłby wszystkie zbiory obrazów i rzeźb, znaleziska archeologiczne, broń i przedmioty dekoracyjne.

Budowa pod kierunkiem architekta Marka Kamolettiego trwała siedem lat, aw 1910 roku Muzeum Sztuki i Historii otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających.

Фасад здания
Co jest ciekawego w muzeum?

Od powstania muzeum aż do nadejścia XIX wieku ekspozycje muzealne były niewielkie, miejscami nawet ubogie, szczególnie mało było obrazów impresjonistycznych. Era postępu przyniosła Genewie wiele darów i przejęć, w tym takie prace jak:

  • "Lato" Auguste'a Renoira;
  • "Farmyard at Montfoucault" autorstwa Camille Pissarro;
  • wersja "Kąpiących się" Paul Sezan;
  • Cztery piękne obrazy Claude Moneta - "Efekty śniegu", "Droga st Argenteuil", "Sekwana w dolnym biegu rzeki Vétheuil" i "Piwonie";
  • "The Dead Man" Marca Chagalla;
  • "Chodzenie" przez Aleksandra Arkhipenko;
  • "Kąpiący się w Garupce" Pabla Picassa;
  • "The Head of Eloquence" autorstwa Antoine'a Bourdelle'a;
  • "Kobieta w czerni" Amodeo Modigliani i inne obrazy.

Można powiedzieć, że genewskie Muzeum Sztuki i Historii stało się zbiorowym obrazem kilku muzeów w kraju, a także obejmuje gabinet grafiki, bibliotekę sztuki i archeologii oraz kolekcje Muzeum Rath , Domy Tavel i Muzeum Ceramiki i Szkła , co stanowi bogate dziedzictwo wyrobów z gliny z różnych epok.

Hall of Applied Arts oferuje zapoznanie się z instrumentami muzycznymi, przedmiotami gospodarstwa domowego i produkcją tekstyliów, które mają ponad sto lat, są zbiory starożytnych broni i zbroi. Ponadto w holu znajdują się prawdziwe witraże Katedra Świętego Piotra i zostały wykonane przez znanych rzemieślników ręcznie.

Jak dostać się do Genewskiego Muzeum Sztuki i Historii?

Muzeum jest otwarte codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, od 11:00 do 18:00. Stałe wystawy są bezpłatne dla wszystkich, ale dla dzieci w wieku poniżej 18 lat wstęp jest bezpłatny, a bilet dla dorosłych kosztuje 5-20 CHF (franki szwajcarskie). Koszt zależy bezpośrednio od wielkości i skali przyniesionej kolekcji.

Łatwo jest dostać się do muzeum. Prawym przystankiem jest Saint-Antoine. Tramwaje nr 12 i autobusy miejskie nr 1, 3, 5, 7, 8 i 36. Jeśli jedziesz taksówką lub wynajętym samochodem, użyj współrzędnych muzeum.

Скульптуры на крышеДвор музеяПрикладное-декоративное искусство
ДоспехиВременная выставка часовых механизмовВыставка оружия