Dla wielu z nas Genewa - to raczej koncentracja centrów biznesowych, dużych banków i organizacji międzynarodowych. Jednak kapitał kulturowy Szwajcaria świadomie nosi status metropolii - w mieście jest dużo muzeów, które odwiedzają, zapoznają się z historią i sztuką tego kraju.

Najpopularniejsze muzea w Genewie

Zwracamy uwagę na listę muzeów, które każdy turysta musi odwiedzić Genewa .

 1. Instytut i Muzeum Woltera . W muzeum można zapoznać się ze starożytnymi manuskryptami, rzeźbami i rysunkami, a ponadto jest piękna biblioteka. Możesz także zobaczyć rzeczy należące do Woltera. Wejście do biblioteki tylko na specjalnej przepustce, muzeum jest otwarte dla publiczności.
 2. Музей ВольтераМузей Вольтера внутри
 3. Muzeum Sztuki Współczesnej MAMSO . Muzeum rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1994 r. Budynek muzeum to dawna fabryka lat 50-tych. Muzeum MAMSO prezentuje eksponaty z początku lat 60. XX wieku: wideo, zdjęcia, rzeźby i instalacje, z których część została przekazana do muzeum przez patronów i zwykłych obywateli lub przekazana artystom do przechowywania.
 4. Музей МАМСО
 5. Muzeum Czerwonego Krzyża . Muzeum zostało otwarte w 1988 roku. W 11 salach muzeum zdjęcia, filmy, instalacje i inne rzeczy są reprezentowane przez historię organizacji Czerwonego Krzyża. W muzeum, oprócz stałych wystaw, odbywają się co roku wystawy czasowe, odbywają się konferencje.
 6. Музей Красного креста
 7. Muzeum zegarków Patek Philippe . Jest to młode, ale bardzo popularne muzeum w Genewie, opowiadające o historii zegarmistrzostwa w tym kraju. Tutaj zapoznasz się z ogromną kolekcją zegarków - od kieszeni i dłoni, kończąc na chronometrach i biżuterii. W budynku muzeum znajduje się również biblioteka, która przechowuje około 7000 książek na temat zegarmistrzostwa.
 8. Музей часов Patek PhilippeЭкспонаты Музея часов Patek Philippe
 9. Genewskie Muzeum Sztuk Pięknych i Historii . Jest to główne muzeum miasta, po raz pierwszy otrzymało pierwszych gości w 1910 roku. W salach muzealnych znajduje się ogromna kolekcja przedmiotów egipskich i sudańskich, ponad 60 tysięcy monet z Cesarstwa Rzymskiego i starożytnej Grecji, obrazy z XV wieku i wiele innych. W salach sztuki użytkowej znajdują się przedmioty codziennego życia, kolekcja herbów z XVII wieku, tkaniny i instrumenty muzyczne. Ponadto znajduje się biblioteka i szafka z grafikami.
 10. Музей искусства и истории
 11. Muzeum Sztuki Rath powstał przy aktywnym udziale sióstr Henrietty i Jeanne-Françoiso Rath, w rzeczywistości nazwa muzeum służy jako przypomnienie o jego twórcach. Muzeum otworzyło swoje podwoje w 1826 roku. Tutaj gromadzone są dzieła sztuki zachodniej kultury, w 1798 r. Obrazy z Luwru zostały przeniesione do muzeum.
 12. Музей Рат
 13. Muzeum Ariana jest częścią kompleksu budynków Muzeum Historii i Sztuki Genewskiej. Oto ogromny zbiór porcelany i wyrobów ceramicznych.
 14. Музей АрианаФарфор в Музее Ариана