Szwajcaria - To jeden z najbardziej malowniczych krajów europejskich. Ma stosunkowo mały obszar, w którym mieszczą się alpejskie krajobrazy, a także wiele jezior i starożytnych zamki .

Szwajcaria należy do kategorii krajów, które można zwiedzać o każdej porze roku. Tutaj jest duży wybór. ośrodki narciarskie , ośrodki zdrowia i po prostu wspaniałe miejsca do wypoczynku. To może zająć dużo czasu i pieniędzy, aby odwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca. Dlatego lepiej jest zapisać się na wycieczki grupowe. Pracownicy biura podróży zapoznają Cię z najbardziej fascynującymi muzeami i zabytki .

Wybierając wycieczkę i wycieczkę w Szwajcarii, postępuj zgodnie ze sposobem, w jaki planujesz podróżować. Biura podróży oferują następujące rodzaje wycieczek:

 • pieszy
 • samochód;
 • połączone.
Najciekawsze wycieczki

Wycieczki piesze w Szwajcarii po rosyjsku są świetne do odkrywania starych szwajcarskich miast - Bern , Genewa , Zurych , Bazylea i Lucerna .

 1. Piesza wycieczka po stolicy Szwajcarii, mieście Berno , odbywa się w małych grupach i trwa około 2 godzin. W trakcie wycieczki konieczne jest dołączenie do wizyty Ogród różany , Bear Park , Pałac Federalny , Wieża zegarowa Zytglogge i Katedra w Bernie . Podczas zwiedzania odwiedzisz także wiele lokalnych muzeów, w tym Muzeum Alpejskie Muzeum Einsteina. Jest to obowiązkowy program na liście Warto zobaczyć w Bernie w 1 dzień . Koszt tej wycieczki to około 150 euro lub 165 franków szwajcarskich.
 2. Розовый сад в БернеБернский медвежий паркБернский кафедральный собор
 3. Wycieczka do jednego z najdroższych miast w Szwajcarii - Genewa - będzie Cię kosztować 180 euro lub 200 franków szwajcarskich. Wycieczka w cenie Katedra Świętego Piotra oraz słynny kościół św. Magdaleny Fontanna w Genewie i Ściana reformacji , Teatr Bolszoj i wiele innych atrakcji. Możesz także zarezerwować wycieczkę samochodem po Genewie. Podczas zwiedzania odwiedzisz Stare Miasto, obszar miliarderów i obszar organizacji międzynarodowych.
 4. Собор Святого Петра в ЖеневеЦерковь Святой Магдалены в ЖеневеМост Монблан
 5. Wycieczka po Bazylei jest interesująca, ponieważ oferuje widok bezpośrednio do Niemiec i Francji. Podczas zwiedzania możesz odwiedzić ratusz, gdzie opowiesz historię Shushanny, Kunsthalle jeden z wielu muzea - muzeum lalek - i inne zabytki architektury i historii. Trasa trwa około 2 godzin i kosztuje około 220 euro.
 6. Городская Ратуша в Базеле
 7. Wycieczka piesza Zurych obejmuje wizytę na głównej ulicy handlowej, Bahnhofstrasse, gdzie znajdują się giełdy, firmy ubezpieczeniowe i banki. Z tej ulicy przewodnik poprowadzi cię na plac Parade, do kościoła Fraumunster świątynia Grossmünster , najlepszy muzea miejskie i inne atrakcje miasta. Zwiedzanie Zurychu kosztuje około 120-240 euro i może trwać do 5 godzin.
 8. Улица Банхофштрассе в ЦюрихеЦерковь Фраумюнстер ЦюрихХрам Гроссмюнстер в Цюрихе
 9. Zwiedzanie Lucerny - serca Centralnej Szwajcarii - obejmuje zwiedzanie wielu zabytków architektury:

  Trasa prowadzona jest w grupach do 30 osób i kosztuje około 350 euro lub 380 franków szwajcarskich.

 10. Мост Капелльбрюкке в ЛюцернеЦерковь Святого Леодегара в ЛюцернеПамятник «Умирающий-лев» в Ледниковом парке Люцерна

Jeśli chcesz poznać średniowieczne szwajcarskie zamki, lepiej zapisz się na wycieczkę samochodową. Pamiętaj, aby odwiedzić tajemniczy Zamek Chillon grupa Zamki Bellinzona i zamek Laufen Rhine Falls . Zwiedzanie z przewodnikiem kosztuje 90-110 franków szwajcarskich w ciągu 2 godzin.

Шильонский замокЗамки Беллинцоны в ШвейцарииЗамок Лауфен и Рейнский водопад

Niezależnie od wybranej wycieczki w Szwajcarii możesz liczyć na wiele wspaniałych wrażeń. Podczas wycieczki nie tylko zapoznasz się z historią Szwajcarii, ale także podziwiasz jej wspaniałe alpejskie krajobrazy.