Myślisz, że niemożliwe jest wiedzieć i zobaczyć Zurych tylko jednodniowa wycieczka? Mylisz się. Od samego początku przyjazdu, począwszy od stacji, miasto to będzie przyjemne i przyjemnie zaskoczone. Oczywiście nie da się poznać całej głębi i wielkości Zurychu w ciągu 1 dnia, ale można podziwiać najpiękniejsze krajobrazy, poczuć wspaniałą atmosferę miasta i przejść przez najbardziej godne uwagi ciekawe miejsca całkiem realne. W tak krótkim czasie będziesz miał czas na zdobycie cennych informacji historycznych, to niewątpliwie otworzy nowe poglądy i ciekawe fakty o Szwajcarii które napełnią was i wzbogacą wasz wewnętrzny świat.

Zurych od pierwszej minuty

Poznać wszystkie sekrety Zurychu prawdopodobnie nawet w ciągu jednego dnia, ale za kilka godzin. Jego magiczna średniowieczna architektura, którą można zobaczyć na każdej ulicy miasta, wzbudza wiele zachwytu dla turystów.

Gdzie zacząć? Oczywiście wycieczka po Zurychu zaczyna się od dworca kolejowego. Już na stacji można zapoznać się z ważnymi obiektami. Przy wejściu wita nas pomnik Alfreda Eshera - założyciela torów kolejowych. Zaraz za nim znajdziesz spacer najdroższą ulicą w Zurychu - Bahnhofstrasse. Znajdziesz na nim wiele sklepy z pamiątkami banki hotele i kochanie restauracje .

Dwa przystanki od stacji to Paradeplatz - centrum najsmaczniejszych deserów i głośnych wydarzeń. Jeśli skręcisz w lewo, natkniesz się Kościół św. Piotra - jedna z głównych atrakcji Zurychu, która słynie z wieży widokowej z ogromną tarczą. Jeśli wyjdziesz z kościoła, wpadniesz do samego serca Zurychu - Lindenhof "lipowego dziedzińca". Oto starożytny plac - punkt widokowy, skąd właściwie miasto zaczęło się rozszerzać. Stamtąd będziesz miał piękny widok na samo miasto, Katedra Grossmunster cudowny Jezioro Zuryskie i rzeka Limmat.

Schodząc z Lindenhof, natkniesz się na kolejną małą platformę widokową, z widokiem na ruiny rzymskich łaźni - jeden z zabytków Zurychu. Idziemy dalej i znajdujemy się na pięknym nasypie miasta. Znajduje się na landmark Katedra w Fraumunster , w nim można podziwiać niesamowite dzieło Marca Chagalla. Na uwagę zasługuje sam budynek katedry - jest to idealny przykład średniowiecznej architektury, która wciąż zachowała się w doskonałym stanie. Nie zapomnij odwiedzić sklepu Teuscher na nabrzeżu, gdzie sprzedawana jest najlepsza czekolada Europy.

Zaledwie dwie przecznice od sklepu znajduje się kolejny zabytkowy plac w Zurychu - Weinplatz. Jest to jedna z komercyjnych dzielnic miasta, w której można kupić nie tylko niezapomniane pamiątki ale także doskonałe domowe wina, miód, itp. Zaraz za placem znajduje się bezpośredni dostęp do mostu Razaus. Odpoczywa bezpośrednio na budynku Ratusz która przyciąga uwagę wielu turystów ze względu na majestatyczną architekturę.

Альфред Эшер около вокзалаБанхофштрассеПарадеплац
Церковь Святого ПетраЛинденхофCобор Фраумюнстер
TeuscherВайнплатцРатуша Цюриха
Druga strona

Jesteś w drugiej części miasta. Ta strona Zurychu jest również bardzo interesująca ze względu na krajobrazy i zabytki. Zacznijmy od nasypu. Oprócz ratusza jest jeszcze jeden bardzo ważny obiekt - Katedra Grossmunster. Jego wieże można zobaczyć z niemal dowolnego miejsca w mieście, jeśli chcesz, możesz wspiąć się na szczyt, korzystając ze specjalnych schodów i obejrzeć panoramę okolicy. Na końcu nabrzeża znajduje się centrum wystawowe do malowania Helmhaus. Często wystawiał prace młodych artystów, rzeźbiarzy i fotografów. Tuż za Helmhausem znajduje się kolejna atrakcja Zurychu - kościół wodny, który ma bogatą historię i interesującą architekturę. Cafe Odion - jedna z najbardziej znanych instytucji w mieście. Znajduje się w pobliżu kościoła. W minionych stuleciach organizowano w nim przyjęcia, do których przyjechali Lenin, Erich Maria Remarque i inni znaczący goście miasta.

Mijamy kilka przecznic od kawiarni, a teraz jesteś już na brzegu Jeziora Zuryskiego. Po prostu fascynuje swoim pięknem i naturalnymi krawędziami. Jest to doskonałe miejsce na spokojne, rodzinne spacery. Niedaleko jeziora znajduje się najbardziej turystyczna ulica Zurychu - Niederdorfstrasse. Na nim znajdziesz wspaniałe instytucje, w których skosztujesz najlepszych potraw kuchnia narodowa . Tutaj znajdują się najlepsze hotele w Zurychu, sklepy i kluby.

Na końcu ulicy natkniesz się na centralny przystanek, sto metrów od niego jest niesamowity Kolejka linowa Polyban . Dzięki niemu możesz szybko i łatwo dostać się do budynku głównego uniwersytetu w Zurychu - ETH. Jeśli pójdziesz z prawej strony w kilka bloków, znajdziesz jedno z głównych muzeów w Zurychu - Kunsthaus . Zasadniczo w tym miejscu kończy się Twój spacer przez Zurych w jeden dzień, ale jeśli nadal masz mało czasu, to wspiąć się na górę Utliberg i spójrz ponownie na piękną panoramę miasta, tylko trochę pod innym kątem.

Cобор ГроссмюнстерHelmhausВодная церковь
Кафе ОдионНидердорфштрассеПолибан
ETHКунстхаусНа вершине горы Уитлиберг