Według licznych turystów, Łotwa - to niesamowity kraj o wyjątkowym kolorze i ciekawym punkty orientacyjne . Jednym z tych fascynujących miejsc jest Piltene - miasto, które rozprzestrzeniło swoje posiadłości w zachodniej części Łotwy.

Historia Piltene

Piltene na Łotwie to mała osada o dużej i fascynującej historii. Został założony nie później niż w XIII wieku przez króla Danii Valdemara. W tym czasie w bezpośrednim sąsiedztwie miasta znajdowało się najważniejsze miejsce handlu na całej jego krawędzi. Według współczesnych badaczy władcy tamtych czasów w 1220 r. Nakazali budowę twierdzy w miejscu, w którym obecnie znajduje się Piltene. W 1350 r. Wykryto epidemię dżumy w osadzie miejskiej, ale mimo to miasto aktywnie rozwijało się i rosło.

W 1557 roku Piltene otrzymało status w pełni rozwiniętego miasta Rygi. Nieco później król Danii Fryderyk II kupił diecezję Pilteńską i przekazał ją swojemu bratu Magnusowi. Od tego czasu miasto zaczęło stopniowo zanikać i straciło na znaczeniu centrum administracyjne. Mangus zmarł na zamku w 1583 roku. W następnych stuleciach Pilteńczyk bardzo często zmieniał swoich władców, byli Polakami, Niemcami i Szwedami. Pod koniec XVIII wieku miasto zostało włączone do Imperium Rosyjskiego, ale takie sąsiedztwo nie wpłynęło na rozwój miasta i nadal stanowiło małą, nie rozwijającą się osadę. Podczas drugiej wojny światowej Piltene uległo zniszczeniu i zniszczeniu, ale po jego zakończeniu w mieście przywrócono wiele ulic, zbudowano nowe budynki, połączono różne komunikacje.

Известен не только историческими, но и природными достопримечательностями

Zabytki w Piltene

Główną atrakcją miejscowości jest zamek Piltene . W XIV wieku uznano ją za najpotężniejszą fortyfikację w północnych Kurzeme. Zamek ma bogatą historię, w latach 1329-1330 był oblężony przez wojska litewskie, ale wytrzymał go z godnością. Następnie stanie się centrum Kurlandii i główną rezydencją biskupa.

Остатки Пилтенского замка - главная местная достопримечательность

Obecnie obiekt historyczny cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, organizowane są liczne wycieczki. Z poprzedniej konstrukcji pozostał fundament, część muru, o wysokości około 8 m, pozostałości dwóch wież. Wiadomo, że w czasach starożytnych główną wieżę uważano za Wieżę Wstydu , która otrzymała swoją nazwę, ponieważ została umieszczona przez dłużników lokalnego kościoła.

Miasto słynie z naturalnego piękna, ze względu na bliskość malowniczej rzeki Vente . Ponadto, w naszych czasach, geolodzy odkryli ogromne zapasy użytecznych wód mineralnych w Piltene. Ta nieruchomość przyciąga do miasta ogromną liczbę turystów, którzy chętnie przechadzają się ulicami wioski, obserwując nie tylko jej historyczne artefakty, ale także naturalne piękno.

Архитектурные достопримечательности Пилтене

Gdzie się zatrzymać w Piltene?

Turyści, którzy zdecydują się spędzić wolny czas w Piltene będą mogli zatrzymać się w małych hotelach lub pensjonatach, które znajdują się głównie w jego pobliżu. Wśród nich są następujące:

  1. Dom wakacyjny Krasti znajduje się w bardzo malowniczym, naturalnym miejscu nad brzegiem rzeki. Widok na staw można podziwiać, jeśli wychodzisz na szeroki balkon.
  2. Гостевой дом Krasti
  3. Pensjonat Spicite znajduje się niedaleko Morza Bałtyckiego i parku rozrywki Ventspils. Teren wyposażony jest w plac zabaw dla dzieci, miejsce na grilla, dom posiada taras.
  4. Rodzinny pensjonat Pulkvedis położony jest praktycznie na brzegu rzeki Venta. Goście mogą zrelaksować się we wspólnym salonie z kominkiem i zrelaksować się w łaźni parowej. Jeśli chcesz, możesz odwiedzić Olimpijskie Centrum Sportowe.
  5. Kompleks Atpūtas vieta Ventaskrasti znajduje się również nad brzegiem rzeki i zapewnia wszystkie warunki do spokojnego i aktywnego wypoczynku. Na przykład tutaj możesz łowić ryby, jeździć na rowerze.
  6. Pensjonat Leču muiža znajduje się w malowniczej, zielonej okolicy, urlopowicze będą mogli korzystać ze wszystkich jego zalet, łowić ryby, jeździć na rowerze, wędrować.
  7. Гостевой дом Leču muiža
  8. Farmhouse Lauku sēta Rūķi - znajduje się na łonie dziewiczej przyrody. Goście będą mogli skorzystać z grilla, zrelaksować się we wspólnej saunie, obejrzeć żyjące tu zwierzęta.

Gdzie zjeść w Piltene?

W Piltene znajdują się restauracje, kawiarnie i puby, gdzie turyści mogą się zrelaksować i zjeść po zwiedzaniu. Obejmują one zarówno miejsca fast food (na przykład Lāčplēsis ), puby (na przykład Galaxy Lidlauks ), jak i droższe restauracje serwujące dania kuchni lokalnej i europejskiej. Należą do nich: Pie Ominja , Paulas Vecvecāki , Vilbrūži , Kartupeļu Lauks .

Jak dostać się do Piltene?

Do Piltene można dostać się własnym samochodem lub lokalnymi autobusami na drodze regionalnej. Ventspils - Piltene.