Belgia - to nie tylko średniowieczne miasta , różne muzea , zabytki architektury i lokalne browary. Otwierając geograficzny atlas Europy, widać, że zachodnia część kraju jest spłukiwana przez Morze Północne. Jednak tej wody nie należy oceniać z nazwy - latem temperatura wody wzrasta do + 23 stopni. Fakt ten umożliwił przekształcenie zachodniego wybrzeża Belgii w prawdziwy kurort dla tych, którzy chcą połączyć piaszczyste plaże i starożytne miasta. Jedno z tych przytulnych miejsc można nazwać De Panne, które jest najbardziej wysunięte na południe nadmorski kurort Belgii .

Informacje ogólne

De Panne znajduje się w dzielnicy Vörn i jest częścią gminy o tej samej nazwie wraz z miastem Andikerke. Populacja ma tu nieco ponad 10 tysięcy mieszkańców, ale nie koliduje to ze statusem najlepszego nadmorskiego kurortu w kraju. Miasto położone jest niemal na granicy z Francją, a wśród jego wielbicieli jest wielu mieszkańców tego państwa. Co więcej, francuski można usłyszeć tutaj częściej niż holenderski.

Historia De Panne w statusie miasta rozpoczyna się w 1782 roku. W 1831 roku lokalny biznesmen otworzył tu prywatny basen, który milcząco uważany jest za początek rozwoju ośrodka. Z biegiem czasu zbudowano tu kolej, prowadzono duży port rybacki. Jednak podczas II wojny światowej De Panne został poważnie uszkodzony. Z czasem miasto zostało odbudowane i przebudowane, a turystyka została wybrana jako główny kierunek rozwoju.

Городской пейзаж
Zabytki miasta

Być może główny zwiedzanie Belgii w pobliżu De Panne znajduje się rezerwat przyrody Westoek. To tutaj można zobaczyć te same wydmy, dzięki którym miasto ma swoją nazwę. Niektóre z nich zbliżają się do wybrzeża morskiego, co tworzy niesamowite krajobrazy, szczególnie podczas zachodu słońca. Oprócz wspaniałej przyrody, tutaj można zobaczyć Kaplicę Królewską. W tym kościele w weekendy belgijska orkiestra królewska wydaje małe koncerty.

Miejscem kultu w mieście jest posąg Leopolda II. Ten belgijski król jako pierwszy postawił stopę na De Panne. Ponadto w pobliżu miasta można zwiedzić ruiny kobiecego opactwa. Kiedyś był tu klasztor, a niedaleko znajdował się dom luterańskiego kapłana, opata. Ale najbardziej ruchliwym miejscem w mieście jest Seean Street. Wszystkie stare rezydencje i domy - zabytki architektury, a także główne restauracje i kluby nocne ciągnęły się wzdłuż niej. W sezonie turystycznym życie na tej ulicy nie ustępuje nawet w ciemności.

Oprócz tego w De Panne można odwiedzić takie ciekawe miejsca, jak las Kerkepannebos - dziewicza działka zieleni wokół miasta, która pamięta czasy średniowiecza. Zobacz muzeum De Nahtegal, zrób zdjęcie drewnianych słoni na Morzu Północnym, zrelaksuj się na ławce w przytulnym parku Plopsaland - a to święto przyniesie poczucie radości i wewnętrznej harmonii dla ciała i ducha.

ДюныДеревянные слоны

Rozrywka w De Panne

Bardzo oryginalne i ekscytujące doświadczenie w De Panne to nadmorska podróż tramwajem. Długość trasy wynosi 67 km. Pochodzi z północnej granicy z Holandią, a De Panne jest jego ostatnią stacją. Czas podróży wyniesie około 3 godzin, ale jest to wspaniała okazja do zapoznania się z całym wybrzeżem Belgii. Ponadto tramwaj przybrzeżny to doskonały sposób podróżowania między kurortami.

Wakacje na plaży w De Panne organizowane są na najwyższym poziomie. Piasek jest tutaj płytki i lekko żółtawy, a plaże są szerokie i czyste. Istnieje wiele szatni, parasole od słońca i leżaków. Wzdłuż wybrzeża znajdują się różne kawiarnie i restauracje, a także sklepy z produktami plażowymi i pamiątkami. Ponadto podczas odpływu plaże w De Panne doskonale nadają się do surfowania i skakania z wieży. Możesz wynająć łódź lub katamaran i zorganizować wycieczkę krajoznawczą wzdłuż wybrzeża od morza - będzie to bardzo ekscytująca rozrywka.

Przez cały rok w De Panne odbywają się różne festiwale gastronomiczne. Najczęściej są ograniczone do każdego wakacje , ale może odbywać się w dowolnej kolejności. Z reguły ustalany jest określony temat, a lokalne restauracje rywalizują ze sobą w kulinarnych przysmakach, przyjmując lokalnych mieszkańców i gości z miasta jako degustatorów.

ПляжАттракционы
Hotele i restauracje

Ponieważ De-Panne jest głównym ośrodkiem w Belgii, istnieje wiele ofert na osiedlenie się. Na przykład hotel Iris znajduje się zaledwie 2 minuty od wybrzeża. Tutaj znajdziesz saunę, salę fitness i duży zielony ogród, gdzie można cieszyć się spokojem i komfortem. Kolejny hotel na wybrzeżu to hotel Donny. Tutaj twój pobyt będzie komfortowy i spokojny. Ponadto zaledwie 2 minuty spacerem od hotelu znajduje się przystanek tramwajowy.

Dla turystów o ograniczonym budżecie hotel ibis De Panne to doskonała opcja. 10 minut spacerem od przystanku tramwaju przybrzeżnego, a spacer do najbliższych kawiarni i supermarketów zajmie nie więcej niż 5 minut. Ponadto hotel oferuje bezpłatne śniadanie i parking.

Restauracje i kawiarnie w De Panne odpowiadają tytułowi miejscowości wypoczynkowej. Dania tutaj są bardzo smaczne, ale wymagają również opłaty powyżej średniej. Jednak smak Kuchnia belgijska Francuski styl jest stałym atrybutem odpoczynku w De Panne. Jeśli mówimy o konkretnych miejscach, zalecamy zwrócenie uwagi na takie obiekty, jak Au Filet de Sole, Le Flore, Hostellerie Le Fox, La Coupole.

Hotel Donnyibis De Panne
Au Filet de SoleLe Flore
Jak się tam dostać?

Od Bruksela Do De Panne można dojechać pociągiem. Ponadto, w pobliżu lotniska Oostende a stamtąd do De Panne jedzie tramwaj. Na osobistym samochodzie możesz dostać się tutaj na E40. Między miastami na wybrzeżu możesz podróżować lokalnymi autobusami i tramwajem.