Miasto Liege - oficjalna stolica prowincji, o tej samej nazwie i nieoficjalna - w całej Walonii. Posiadający swoisty urok, to miasto przyciąga wielu turystów. Jak wiele innych miasta belgijskie w Liege hotele są w większości małe, przytulne. Często znajdują się one w zabytkowych budynkach wzniesionych w XIX, XVIII i XVII wieku. To na ogół nie przeszkadza im spełniać najbardziej rygorystyczne i nowoczesne wymagania.

Odpowiedź na pytanie "w której części miasta osiedlić się" jest prawie jednoznaczna: w centrum. Faktem jest, że Liege jest miastem przemysłowym i jest mało prawdopodobne, aby któryś z gości miasta chciał mieszkać obok przemysłu pracy, oddychając w powietrzu zawieszonym w powietrzu. Co więcej, najlepsze hotele w Liege znajdują się w samym centrum miasta, aby dostać się z nich do wszystkich miast atrakcje możesz chodzić.

Najlepsze hotele w mieście

Goście wymienili najlepsze hotele 4 * Pentahotel Liège w pobliżu Carré, 4 * Ramada Plaza Liege City Centre, 5 * Crowne Plaza Liege.

Tańsze opcje

Z tańszych opcji zakwaterowania, 3 * Hotel Neuvice i 3 * Hotel Husa De La Couronne Liege w pobliżu dworca kolejowego, Amosa Liège w pobliżu Muzeum Walonii, 2 * Eurotel w pobliżu Pałacu Kongresowego, 3 * Hotel Hors Chateau w historycznym centrum, Budynek z XVIII wieku, a także łóżko i śniadanie, takie jak B & B The Street Lodge, B & B Sweet & Slow, B & B N ° 5, B & B Villa Thibault.

Schroniska

Możesz znaleźć dość tanie zakwaterowanie w Liege - podróżujący studenci wolą pozostać w hostelach, gdzie noc będzie kosztowała nieco ponad 20 euro. Najpopularniejszym z nich jest dziś Auberge de Jeunesse de Liège, pół kilometra od centrum miasta.

Crowne Plaza LiegeОтель Ramada Plaza Liege City CenterРесторан в Pentahotel Liege
Гостиница EurotelHotel NeuviceB&B N5