Zimny ​​i nie do zdobycia Norwegia wielkodusznie nagradza dzielne dusze, które odważyły ​​się pokonać swoje połacie. Dostojny topy pokryte śniegiem, groźne skały, nieprzejezdne lasy i tajemnicze fiordy czasem zmuszeni umrzeć z podziwu i barwności lokalnych krajobrazów. Jednak nie tylko przyroda zna ten kraj. I bliżej poznać Norwegię. kultura i tradycje pomoże jej stolicy - Oslo.

Ogólne informacje o mieście

Oslo jest znane nie tylko jako stolica Norwegii, ale także jako największe miasto w kraju. Nie powinieneś jednak używać standardów, do których jesteśmy przyzwyczajeni, ale lepiej nauczyć się wszystkiego pod względem liczb. Powierzchnia Oslo to 454 metrów kwadratowych. km, a liczba ludności nie przekracza 600 tysięcy, jednocześnie uważana jest za największą i najstarszą stolicę w Europie. Na mapie świata Oslo znajduje się w południowo-wschodniej części kraju.

Stolica Norwegii jest prawdopodobnie jedynym miastem, które zimą daje swoim mieszkańcom radość z jazdy na nartach, a latem pozwala im wygrzewać się w ciepłym słońcu na piasku i pluskać się w wodzie. A wszystko dlatego, że klimat w Oslo jest dość łagodny z powodu Prądu Zatokowego. Zimą średnia miesięczna temperatura nie spada poniżej -5 ° C, a latem termometr pokazuje + 22 ° C.

Дома как на картинке

Oslo Atrakcje

Jego goście, stolica Norwegii, nie będą się nudzić - wśród zabytki w oslo Jest coś do zobaczenia, gdzie iść i gdzie zrobić zdjęcie. Najważniejsze miejsca w mieście to:

 1. Ratusz w Oslo. Ten budynek jest chyba najbardziej znaczący, między innymi w stolicy. Jego budowa datowana jest na lata 1933-1950. A jeśli zewnętrzna ozdoba elewacji wydaje się nieco ponura, to wewnątrz ratusza jest mnóstwo jasnych fresków i malowideł. Miejsce to jest również znane, ponieważ co roku 10 grudnia odbywa się ceremonia wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla.
 2. РатушаФрески на стенах ратуши
 3. Katedra w Oslo. Świątynia, którą widzimy dziś na rynku w Storvetvet, została przebudowana trzy razy dosłownie od zera. Ostatnia odrestaurowana na wielką skalę była tu realizowana od 1936 do 1950 roku, a data jej założenia to 1697. Katedra jest szczególnie cenna ze względu na niesamowite malowane witraże Emanuela Vigelanda, starożytny ołtarz z 1748 roku, przedstawiający Ostatnią Wieczerzę i Ukrzyżowanie oraz obrazy norweskich artystów Dwudziesty wiek.
 4. Кафедральный собор
 5. Opera. To miejsce jest chyba najbardziej popularne wśród turystów. A wszystko dlatego, że stało się modelem nowoczesnej, progresywnej architektury Oslo. Inspekcja tego wzroku wszystkie przewodniki polecają rozpocząć od dachu, ponieważ tam właśnie widok rzeźby 3D, znajduje się bezpośrednio w wodzie morskiej. Wewnątrz budynku jest również mnóstwo różnych obiektów sztuki i zabawnych funkcji. Opera w największym mieście Norwegii to pierwszy krok w przekształceniu Oslo w światową stolicę kultury. Jego otwarcie miało miejsce w 2008 roku.
 6. Оперный театр
 7. Pałac Królewski w Oslo. Wejście do budynku jest zamknięte, ponieważ jest to obecna rezydencja króla. Jednak na Placu Pałacowym i jako osobny rodzaj rozrywki można śledzić monitorowanie zmiany codziennej straży.
 8. Королевский дворец
 9. Park rzeźb Vigelanda w Oslo. Ten punkt orientacyjny jest konsekwencją twórczości słynnego rzeźbiarza Gustava Vigelanda, który ma 43 lata. Tutaj, w parku o powierzchni 30 hektarów, zebrano 227 grup rzeźbiarskich, które ogólnie uosabiają życie każdej osoby. Posągi wykonane są z brązu i granitu i mają na celu ukazanie pełnego zakresu ludzkich uczuć.
 10. Парк Вигеланда
 11. Ogród Botaniczny w Oslo. Jest on podzielony na kilka stref tematycznych. W sumie istnieje ponad 7500 gatunków roślin z całego świata, w tym najrzadsi przedstawiciele świata flory, kiełkujący wyłącznie na brzegach norweskich fiordów.
Ботанический сад

Dla miłośników muzea Oslo przyniesie również wiele przyjemności i wrażeń. Wśród najbardziej znanych instytucji tego rodzaju warto zwrócić uwagę:

 • Muzeum Okrętów Wikingów w Oslo, którego głównymi eksponatami są starożytne statki, które służyły niegdyś groźnym wojownikom etnicznej Norwegii;
 • Музей кораблей викингов
 • Muzeum Kon-Tiki w Oslo, którego głównym tematem jest Tour Heyerdal i jego niezwykły czyn - przepłynięcie Oceanu Spokojnego w 1947 r. na tratwie;
 • Muzeum Frama w Oslo, który znajduje się na statku o tej samej nazwie, który jest również głównym eksponatem;
 • Музей Фрам
 • Muzeum Muncha , poświęcony artyście, pozostawił swoje dzieła w Oslo. Wśród eksponatów pod oknami można zobaczyć przedmioty osobiste twórcy, a także 1100 obrazów i 4500 rysunków norweskiego mistrza;
 • Galeria Narodowa Oslo który przechowuje największą kolekcję dzieł sztuki w Norwegii, od epoki romantyzmu do połowy XX wieku;
 • Trampolina Holmenkollen i Muzeum Narciarstwa Oslo to szczyt sztuki projektowania połączony z nowoczesną technologią.
Холменколлен

Wśród innych atrakcji stolicy Norwegii warto wymienić zabytki w Oslo . W szczególności szczególne znaczenie dla mieszkańców ma samo w sobie klip zabytkowy który podczas II wojny światowej stał się symbolem jedności narodu i oporu.

Hotele i restauracje

Na terenie Oslo można znaleźć ponad 50 różne hotele wśród których możesz znaleźć odpowiednią opcję. Wśród najlepszych hoteli w mieście warto wymienić The Thief, Grand Hotel i Hotel Continental. Ci pięciogwiazdowi giganci zapewnią odpoczynek na wysokim poziomie za przyzwoitą opłatę. Z Thon Hotel Rosenkrantz Oslo i Radisson Blu Plaza Hotel można łatwo zarezerwować dzięki naszemu bezpiecznemu formularzowi rezerwacji online. Jeśli jesteś zainteresowany znalezieniem taniego zakwaterowania w Oslo, spójrz na hostel Saga Poshtel Oslo Central.

The ThiefРецепция в Saga Poshtel Oslo CentralНомер в Thon Hotel Rosenkrantz Oslo

Różnorodność Kuchnia norweska Z przyjemnością można się uczyć w kilku restauracjach w Oslo, wyróżnionych gwiazdkami Michelin. W szczególności mówimy o takich miejscach, jak restauracja Feinschmecker, restauracja Statholdergaarden, restauracja Oscarsgate, restauracja Haga i restauracja Le Canard. Spośród bardziej przystępnych cenowo lokali, powinieneś odwiedzić Le Benjamin Bar & Bistro, Ruffino Ristorante Italiano, Der Peppern Gror.

Feinschmecker restaurantHaga restaurantLe Benjamin Bar & Bistro

Zakupy w Oslo

Na głównej ulicy stolicy Karl-Johans-Ghat znajduje się ogromna liczba markowych sklepów i butików światowych marek. Ponadto możesz dokonać wielu udanych zakupów w centrach handlowych stolicy, a mianowicie w Aker Brygge, Oslo City, Steen & Strom, Paleet, Glasmagasinet i Byporten.

Торговый центр Oslo Sity

Aby wybrać tematyczny pamiątki nie ma lepszego miejsca niż rynek w Oslo. Ręcznie robiony wełniany sweter, słodka trollowa figurka, zabawna, ręcznie wykonana biżuteria, można kupić na dowolnym stołecznym bazarze.

Сувениры на рынкеСтеклянные фигурки на прилавке блошиного рынка

Transport

Sieć społeczna w Oslo jest bardzo dobrze rozwinięta. transportu . Jego główną zaletą i integralną cechą jest punktualność i komfort ruchu. Transport w Oslo jest reprezentowany przez sieć autobusów, sześć linii metra, tramwaje i taksówki. W niemal każdej kabinie określonego typu turysta może znaleźć ulotkę z rozkładem jazdy i trasą. Przystanki są głośne i wyraźne z góry. Interwały ruchu wynoszą zwykle 5-10 minut.

Uwaga turystyczna

Będąc w stolicy Norwegii, przede wszystkim należy kupić kartę Oslo Pass (Oslo Pass), która pozwoli jej właścicielowi zoptymalizować swój budżet. W szczególności, masz prawo do bezpłatnego korzystania z transportu publicznego, bezpłatny dostęp do 30 muzeów w mieście, bezpłatny udział w ruchu pieszym wycieczki w Oslo oraz kilka przyjemnych zniżek w niektórych restauracjach i sklepach stolicy.

Одна из улиц города

Jak dostać się do Oslo?

W pobliżu Oslo znajduje się Międzynarodowy port lotniczy Gardermoen . Bezpośredni lot tutaj możesz dostać z Moskwy i Sankt Petersburga.

Ponadto można dostać się do stolicy Norwegii z Europy drogą morską. Każdego dnia port w Oslo przyjmuje promy z niektórych miast Z Danii i Szwecji.

Podróż pociągiem do Oslo wydaje się dość przystępna. Z Moskwy i Sankt Petersburga kursują pociągi do Helsinek, które w rzeczywistości mają bezpośrednie połączenie ze stolicą Norwegii.