Dla tych, którzy dręczą kulturalny głód, a długo oczekiwane wakacje nie są daleko, chcielibyśmy zaoferować dobrą opcję spędzenia czasu. Dziś zapraszamy do odwiedzenia miejscowości wypoczynkowej Montreux, która znajduje się w zachodniej części Szwajcarii. Miasto Montreux zbudowane jest na wybrzeżu największego jeziora. Alpy i całej Europy Lehman . W Montreux jest coś do zobaczenia i gdzie się udać. To miejsce słusznie nazywane jest "Perłą Szwajcarii", a także jej centrum kulturalnym. Przejdźmy się po okolicy, aby w pełni docenić zalety wakacji spędzonych tutaj.

Informacje ogólne

Jak już wspomniano, miasto Montreux znajduje się nad brzegiem ogromnego jeziora Leman. Od niego w bezpośrednim sąsiedztwie są inne bardzo ciekawe miasta, takie jak Lozanna i Villeneuve. Przyjeżdżając tutaj, znajdziesz się w samym sercu regionu winiarzy - sam możesz się o tym przekonać, mijając niezliczone winnice (nawiasem mówiąc, bardzo popularne miejsce w Szwajcariatarasowe winnice Lavaux ). Ze względu na wyjątkową lokalizację pomiędzy dużym jeziorem a majestatycznymi szczytami górskimi, miasto Montreux mogło być bezpiecznie zaliczone jako Zabytki Szwajcarii .

Pogoda

Pogoda w Montreux różni się znacznie od innych miast kurortu w Szwajcarii. Jesienią jest bardzo mało opadów, a zimą prawie nie ma śniegu. Takie warunki klimatyczne tworzą Alpy, które zdają się bronić miasta przed pogodą. W zimie średnia temperatura powietrza w Montreux wynosi +3 stopnie, a latem - +20. Są to idealne wskaźniki do uprawy winogron, a także do komfortowego wypoczynku turystycznego.

Specjalne warunki klimatyczne tego miejsca pozwoliły naturze pokazać się w całej okazałości. Tutaj można zobaczyć magnolie, palmy, cyprysy, a także drzewa migdałowe i laurowe, miasto wydaje się zanurzone w ich luksusowej zieleni. Wzdłuż linii brzegowej rozciąga się piękny cichy bulwar, na którym znajduje się wiele zabytków znanych osobistości. Prosto z niego można zejść do brzegu wzdłuż jednego z wielu stopniowych zjazdów.

Пейзажи МонтреПрирода Монтре
Ciekawe miejsca w mieście

Stracisz dużo, jeśli będąc w Montreux, nie widzisz Festiwal jazzowy . To wydarzenie rozpoczyna się zwykle na początku lipca, setki tysięcy fanów muzyki jazzowej z całego świata zbiera się na to wielkie wydarzenie. Ale oprócz tego bajecznego wydarzenia jest coś do zobaczenia!

Powinieneś koniecznie odwiedzić pomnik Władimira Nabokova, który jest zainstalowany w mieście Montreux naprzeciwko jednego z najlepszych szwajcarskie hotele Montreux Palace. To tutaj mieszkał wybitny pisarz, który został zmuszony do opuszczenia swojej ojczyzny z powodu prześladowań władz. Po śmierci wybitnej postaci w 1977 roku, żona przekazała jej osobistą, bogatą kolekcję motyli na Uniwersytet w Lozannie, gdzie nadal ma godne miejsce.

Nie mniej interesujące dla turystów w Montreux będą wizyty Zamek Chillon . Uważa się, że jego budowa rozpoczęła się w XII wieku, a uzyskał swój ostateczny wygląd, który dotarł do naszych czasów w połowie XV wieku. Ta budowla została zbudowana na szczycie klifu, który wznosi się nad Jeziorem Lemańskim, oferując wspaniały panoramiczny widok na okolicę, który po prostu zapiera dech w piersiach!

Idąc wzdłuż nabrzeża, koniecznie spójrz na Place du Marché. Tutaj, w mieście Montreux, znajduje się pomnik ku czci legendy muzyki rockowej Freddiego Mercury'ego. Na zawsze został zamrożony z podniesioną ręką na cokole nasypu, w jego ulubionej pozie. Nie ma nic do dodania, przedstawienie powinno trwać, bez względu na ...

Goście tego miasta nie będą się nudzić, ponieważ są tu wszystkie warunki spokojnego, relaksującego wypoczynku i aktywnego spędzania czasu. W pobliżu jest kilka dużych ośrodki narciarskie podobnie jak Champery, Leysan lub Villars. Możesz także wybrać się na spacer w góry, pojeździć na nartach wodnych, pograć w tenisa, nauczyć się jeździć konno. Jest wiele hoteli w tym mieście na bardzo różnym poziomie zamożności, a także niezliczone dobre niedrogie bary, restauracje z lokalna kuchnia , dyskoteki i kawiarnie. Ogólnie rzecz biorąc, na pewno nie będziesz się tu nudzić, możesz być tego pewien!

Шильонский замокПамятник Набокову
Джазовый фестивальПамятник Фредди Меркьюри
Gdzie się zatrzymać?

Ponieważ Montreux jest jednym z najlepszych, najbogatszych kurortów w Szwajcarii, ma wiele miejsc, w których można się zatrzymać i odpocząć. W mieście znajduje się ponad 200 hoteli, które mają bogatą listę usług, szerokie i komfortowe pokoje, uprzejmy i gościnny personel. W zależności od Twoich preferencji możesz znaleźć idealne miejsce dla siebie w zadowalającej cenie. Na liście najlepszych hoteli w Montreux wiodące pozycje są następujące:

  • Fairmont Le Montreux Palace 5 * - perła szwajcarskiej Riwiery;
  • Royal Plaza Montreux i SPA 5 *;
  • Golf Hotel Rene Capt 4 *;
  • Grand Hotel Suisse Majestic 4 *.

Oprócz luksusowych hoteli w Montreux są tu również małe przytulne hotele, apartamenty i wille, eleganckie lub skromne apartamenty dla dużych firm, rodzin lub zakochanych par. Ogólnie rzecz biorąc, wcale nie jest trudno znaleźć "twoje" miejsce postoju w Montreux.

Fairmont Le Montreux PalaceRoyal Plaza Montreux and SPA
Golf Hotel Rene CaptGrand Hotel Suisse Majestic
Restauracje i kawiarnie

Montreux to idealne miejsce, w którym można skosztować prawie wszystkich najlepszych potraw autentycznej kuchni szwajcarskiej. Oczywiście, główne dania w restauracjach w mieście są po prostu obfitujące w owoce morza, a ich ulubionym napojem jest prawdziwe pyszne wino. W Montreux znajdziesz wiele stołówek lub restauracji innych narodowych potraw (azjatyckich, francuskich, europejskich itp.). Ceny żywności w nich są zróżnicowane. Na przykład w restauracjach znajdujących się na terenie hoteli posiłki są znacznie tańsze niż w instytucjach w centrum miasta. Ale w tym samym czasie Montreux nie jest tanim miastem, co oznacza, że ​​pełnowartościowy obiad zaowocuje sporym złotem. Ale w zamian otrzymasz najsmaczniejsze, obfite i smaczne dania, których smak sprawi, że zapomnisz o kosztach jedzenia. Tak więc wśród wszystkich restauracje w Szwajcarii w Montreux turyści emitują:

  • Restauracja Le Museum (kuchnia szwajcarska, europejska i wegetariańska);
  • Le Pont de Brent (kuchnia francuska);
  • La Rouvenaz (kuchnia europejska i włoska);
  • La Terrasse du Petit Palais;
  • Jaan Restarant.
Le Pont de BrentRestaurant Le Museum
Transport

Infrastruktura transportowa w Montreux jest dość dobrze rozwinięta. Goście miasta najczęściej wolą podróżować taksówką, ale jego usługi są bardzo drogie wśród innych ośrodków w Szwajcarii (6 franków za km). Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na taksówkę, skorzystaj z lepszego transportu publicznego.

W Montreux jest więcej niż 30 autobusów kursujących w dziesięciu kierunkach, co oznacza, że ​​nie będziesz długo czekać na przystanku czekającym na transport. Wielu turystów otrzymuje bilet regionalny - bilet regionalny. Pozwoli ci korzystać z całkowicie darmowego transportu publicznego, a nie tylko w Montreux. Koszt - 155 CHF.

Niektóre hotele w mieście oferują "twój" bilet Montreux na określone trasy. Zasadniczo leżą pomiędzy głównymi atrakcjami. Ten bilet jest już wliczony w opłatę za długi (ponad pięć dni) pobyt w hotelu. Możesz także poruszać się po Montreux z pomocą liniowca. Compagnie Generlade de Navigation zajmuje się wszystkimi ruchami wody w mieście. W tej firmie możesz zorganizować spacer po Jeziorze Genewskim lub wynająć jacht.

Трамваи в МонтреКурсирующие корабли Монтре
Jak się tam dostać?

Miasto Montreux znajduje się 86 kilometrów od centrum finansowego świata, miasta Genewa . Najlepszym sposobem, aby dostać się do Montreux jest polecieć do Genewa , a stamtąd pociągiem do miejsca docelowego. Spędzisz 70 minut w podróży, bilet na pociąg kosztuje 26-30 CHF. Z Zurych jest trochę trudniej dostać się do Montreux, ponieważ nie ma jeszcze bezpośredniego pociągu w tym kierunku. In Zurych Możesz znaleźć pociąg do Lozanny, który odjeżdża co 30 minut. Już w Lozannie można z łatwością przesiąść się do autobusu kursującego do Montreux.