Miasto Genewa znajduje się w Szwajcaria . Tutaj koncentruje się wiele interesujących miejsc o znaczeniu krajowym. Bardziej szczegółowo opiszemy jeden z nich.

Sala koncertowa na wszystkie pory roku

Ulubione miejsce mieszkańców Genewa a gośćmi miasta jest sala koncertowa Victoria Hall. Budynek nosi imię królowej Wiktorii. Jego budowa trwała 3 lata w okresie od 1891 do 1894 roku. Głównym sponsorem, który ofiarował duże pieniądze na budowę sali koncertowej, był konsul Anglii w Genewie - Daniel Barton, znany jako wielki miłośnik muzyki. Projekt architektoniczny budynku został opracowany przez lokalnego autora Johna Camolettiego. Na początku XX wieku Victoria Hall została przeniesiona do gminy. Po 82 latach (1986) sala koncertowa przeżyła pożar, częściowo zniszczyła pomieszczenia wewnętrzne i dekoracje, które w ciągu kilku lat zostały przywrócone. Audytorium jest zaprojektowane na 1600 miejsc.

Victoria Hall znajduje się w centralnej części Genewa , w bliskim sąsiedztwie Opera w Genewie i konserwatorium. Sala koncertowa często staje się miejscem ważnych wydarzeń kulturalnych miasta, dodatkowo na scenie często występują znani muzycy z różnych stron świata.

Jak dotrzeć do zabytków?

Dostań się do sali koncertowej Victoria Hall może być na różne sposoby. Na przykład, korzystając z usług transportu publicznego:

  1. Autobusy pod numerami 2, 3, 6, 7, 10, 19, kieruj się do przystanku "Teatr", który jest pięć minut od celu.
  2. Do przystanku "Cyrk" kursują autobusy 1, 2, 3, 6, 7, 10, 19, 32, NC, NM. Następnie znajdziesz krótki spacer.
  3. Tramwaje nr 14, 15 zatrzymują się w miejscowości Bartholoni, która również znajduje się w pobliżu sali koncertowej.

Jeśli chodzi o koszt biletów i czas koncertów, ogłoszenie sali koncertowej i plakatów pomoże ci w tej sprawie. Uważnie przestudiuj ich zawartość i zarezerwuj miejsca na interesujące Cię wydarzenie.

Виктория-холл ЖеневаСцена Виктория-холл во время выступления