Nowy Rok to święto, które wszyscy kochają, bez względu na wiek. Z niecierpliwością oczekują tego, ponieważ jest to sylwester, który jest spowity szczególną atmosferą. Tradycje Nowego Roku mają swoje korzenie w odległej przeszłości i przez wiele lat niewiele się zmieniły.

Historia świąt

Tradycja do świętowania Nowy rok pojawił się w starożytnej Rosji i do XV wieku. Obchodzono go 1 marca. Został później przeniesiony do 1 Wrzesień . I tylko zgodnie z dekretem Piotra Wielkiego, w 1700 roku, tradycja zaczęła obchodzić Nowy Rok 1 stycznia. W tamtych czasach domy zdobiły gałęzie jodły. Ale postawienie drzewa w domach zaczęło się znacznie później. Z biegiem czasu ten zwyczaj stał się integralną częścią zimowych uroczystości. Trwało to do 1918 r., A następnie przez 35 lat nie wolno było sadzić drzewa podczas tego święta. W połowie XX wieku. Zwyczaj powrócił i jest bezpieczny do dnia dzisiejszego. Elegancka piękna choinka stała się jednym z symboli Nowego Roku.

Nowy Rok - tradycje i zwyczaje

Przez wiele lat wakacje przerosły legendami i znakami, które pomagają w tworzeniu nastroju:

  • bogaty i smaczny stół - symbol bogactwa na cały przyszły rok;
  • dawanie prezentów na te wakacje stało się nawykiem od XV wieku;
  • uważa się, że wszystkie długi powinny zostać spłacone do 31 grudnia roku wychodzącego, w przeciwnym razie bez pieniędzy przez cały rok;
  • zwyczajowo świętować Sylwestra w nowe ubrania, aby przyciągnąć bogactwo i nowe pomysły;
  • jeśli wykonujesz ogólne sprzątanie w domu i wyrzucisz stare zepsute rzeczy, wtedy choroby i kłopoty znikną;
  • nawyk picia szampana tej nocy pochodził z Francji, a wielu z nich również wyraziło życzenie, które musi się spełnić;
  • Wróżby stały się częścią wakacji od czasów starożytnych.

Każde państwo ma swoje własne zwyczaje. Tak nam znane, Święty Mikołaj w Ameryce i Anglii nosi imię Świętego Mikołaja, a we Włoszech Babbo Natale niesie prezenty dla dzieci. W każdym kraju Twoja magiczna postać daje dzieciom radość.

Ale, oczywiście, w każdym domu są rodzinne tradycje na Nowy Rok, które sprawiają, że wakacje są wyjątkowe, a także są w stanie przyciągnąć krewnych i przyjaciół jeszcze bardziej.