Jeśli pragniesz ciszy i spokoju odpocząć wzniesiony w absolutnej, a rodzinny budżet nie jest obciążony pożyczkami i hipotekami, pozwól sobie na odrobinę luksusowego życia - spędź wakacje w małym miasteczku Dibba w Zjednoczone Emiraty Arabskie .

Informacje ogólne

Jeśli przejdziesz do wszystkich cech struktury terytorialnej, administracyjnie Dibba podzielona jest na trzy części należące do prowincji Musandam w Omanie i do emiratów Fujairah i Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miasto położone jest u podnóża gór Hajar i obmywane jest przez wody Zatoki Omańskiej. Charakterystyczną cechą Dibby na tle innych osad w ZEA jest jego historyczne znaczenie.

Wykopaliska archeologiczne dają podstawy do przekonania, że ​​pierwsze osiedla ludzi w tym rejonie powstały w epoce żelaza. Ponadto, historycy twierdzą, że kiedyś miasto było ważnym centrum handlowym, przyciągając uwagę kupców i handlowców z Chin i Indii.

Dibby Square zajmuje około 600 metrów kwadratowych. km, a populacja nie przekracza znaku 30 tysięcy osób.

Городские улицы

Atrakcje i atrakcje

Dibba przyciąga turystów przede wszystkim swoim naturalnym pięknem i malowniczymi zakątkami. Niektórzy odwiedzający miasto znajdują podobieństwa do małych włoskich wiosek rybackich. Być może główne atrakcje Dibby to:

  1. Plaża Dibba al-Fudżajra , wzdłuż której znajdują się luksusowe hotele z pierwszorzędną obsługą.
  2. Побережье
  3. Miejsca dla nurkowanie . Główną rozrywką w Dibbie jest nurkowanie. Oto skała o tej samej nazwie - jedno z centralnych miejsc w całym kraju do uprawiania tego sportu. Podwodny świat u wybrzeży Dibby cieszy oko różnorodnością: koralowce wszelkiego rodzaju i kolory, rafy koralowe o czarnych płetwach i mnóstwo kolorowych ryb.
  4. Rynek. Kolorowym zabytkiem w Dibbie jest rynek rybny. Tutaj można znaleźć wyłącznie świeże ryby w przystępnych cenach. Co więcej - pomocni sprzedawcy wyczyszczą i przygotują zakup bezpośrednio na rynku.
  5. Twierdzę Dibba Al Hisn można zwiedzać w przerwach między wakacjami na plaży a nurkowaniem. Ten zabytkowy budynek wzniesiono w XIX wieku. Istnieje opinia, że ​​miasto zostało nazwane na cześć tej twierdzy. Ponadto należy zwrócić uwagę na starożytny portugalski fort zbudowany w XVII wieku.
  6. Крепость

Hotele i restauracje

Dibba jest znana jako miejscowość wypoczynkowa, dlatego też hotele tutaj nie ma niedoborów. Dowolny apartament i pokój dla Twojego gustu i budżetu. Radisson Blu Resort, Fujairah to jeden z najlepszych hoteli w Dibba El Fudżajra. Dobre baseny, bezpośredni dostęp do plaży, doskonałe śniadania, wysoki poziom usług, indywidualne podejście do każdego gościa - a to tylko kilka pozycji z listy usług, które są dostarczane gościom. Jednakże hotele takie jak Fairmont Fujairah Beach Resort i Royal Beach Hotel & Resort również gwarantują przyzwoity pobyt. A jeśli nie lubisz zakwaterowania w pokojach, zawsze możesz wynająć apartamenty Mina Al Fajer Apartment.

Mina Al Fajer ApartmentRadisson Blu Resort, Fujairah

Jeśli chodzi o lokale gastronomiczne, można śmiało stwierdzić, że Dibba nie pozostawi swoich gości głodnych. Często każdy hotel ma własną restaurację, a czasami nie jedną, ale jeśli głód Cię złapał podczas przeglądu wycieczki po mieście - zamelduj się w The Copper Lobster, gdzie możesz przygotować pyszne dania z owoców morza. Tradycyjna kuchnia jest najlepiej serwowana w tureckiej restauracji Othmani i Al Noaman. Ceny w tych lokalach mile zaskoczą.

The Copper Lobster

Jak się tam dostać?

Dibba znajduje się zaledwie godzinę jazdy samochodem od autostrady E99 z Fujairah. Od Dubaj podróż trwa około 2 godzin. Powinieneś dotrzeć do autostrady E611.