Zjednoczone Emiraty Arabskie - To piękny kraj z wieloma możliwościami spędzania czasu. Odpoczynek tutaj jest zdecydowanie wart odwiedzenia najmłodszych. emirat , jeden z kurortów Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Fujairah. Jest znany z malowniczych krajobrazów, plaż rozciągających się na horyzoncie, zajmujących rozległy obszar pasmo górskie Hajjar i zacienione gaje palmowe. Doskonałe warunki klimatyczne sprawiają, że Fujairah jest atrakcyjnym miejscem. rekreacja nie tylko dla turystów z całego świata, ale także dla arabskich szejków. Czym jest ten emirat tak wyjątkowy?

Geografia Emiratu

Fujairah (Al-Fudżajra) to emirat Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jego całkowita powierzchnia wynosi 1166 metrów kwadratowych. km. Według oficjalnego spisu ludności w 2008 r. Mieszkało tu 137 940 mieszkańców, a ich liczba stopniowo wzrasta.

Jeśli chodzi o lokalizację Fujairah, można powiedzieć, że nawet w jej lokalizacji jest coś wyjątkowego. Jest to jedyny emirat, który płynie do wód Oceanu Indyjskiego przez Zatokę Omańską (dla której nazywa się to wschodnim wybrzeżem). Ale Fujairah nie ma dostępu do Zatoki Perskiej. Nazwa samego terytorium określała jego położenie, ponieważ słowo "Fujairah" jest tłumaczone z arabskiego jako "świt". Rzeczywiście, na mapie ZEA Fudżajra - miejsca, w którym wschodzi słońce dla wszystkich innych emiratów.

Фуджейра на карте ОАЭ

Poznaj Fujairah

Duma Emiratu Fujairah jest uważana za jego naturalne bogactwo i nie bez powodu: wspaniałe plaże, rozciągające się wzdłuż zatoki na 90 km, malownicze miasteczka u podnóża gór, zanurzone w zieleni, górskie wąwozy i źródła mineralne. Wszystko to każdego roku przyciąga dużą liczbę turystów. Z wakacji z Fujairah (ZEA) przyniesiesz piękne zdjęcia i wspomnienia.

Горы в Фуджейре

Nawiasem mówiąc, stolica emiratu, miasto Fudżajra, ma podobną nazwę. Nie ma tu drapaczy chmur i wielkich fabryk, dlatego ekologia jest na najwyższym poziomie. Miasto będzie wygodne, a miłośnicy piękna podwodnego świata: rafy koralowe przyciągają nurków z całego świata. W ostatnich latach coraz więcej fanów snorkelingu i nurkowania jedzie do Fujairah, a nie do popularnego Egiptu.

Fujairah jest najmłodszym ze wszystkich emiratów. W 1901 r. Zrezygnował z emiratu Sharjah i stał się częścią federacji 2 grudnia 1971 r., Rządzonym przez szejków z klanu Al-Sharqi.

Gospodarka emiratu opiera się na rolnictwie i rybołówstwie. Fujairah ma swój duży port, który zapewnia mieszkańcom pracę, a także świeże ryby i owoce morza.

Снорклинг

Pogoda

W Fujairah panuje subtropikalny, suchy klimat. Można tu odpocząć prawie przez cały rok, ponieważ opady spadają głównie od lutego do marca, a potem tylko na krótki czas. W ciepłym sezonie, od połowy wiosny do połowy jesieni, średnia dzienna temperatura wynosi + 35ᴼС (są też bardzo upalne dni do + 40ᴼС). Woda jest podgrzewana do + 25 ... + 27 ° C. A od listopada do kwietnia dzień jest bardzo wygodny: średnio + 26 ... + 27ᴼС. Woda w morzu osiąga + 20 ° C

Эмират Фуджейра

Hotele Fujairah

Dla wczasowiczów, Fujairah jest przede wszystkim hotele na Oceanie Indyjskim. To właśnie tutaj istnieje doskonała i realna możliwość wynajęcia pokoju od deluxe do super apartamentów z widokiem na wybrzeże Zatoki Omańskiej. W Fujairah wspaniałe i bezpieczne wakacje z dziećmi: każdy hotel ma odpowiednią kadrę, jest pokój dziecięcy lub klub gier, a także boisko sportowe i plac zabaw.

W emiracie jest około 20 hoteli, w większości 5 * i 4 *, ale można znaleźć budżet i opcje zakwaterowania: 3 * i 2 *. Jeśli kupisz wycieczkę do Fujairah, to kwestia odżywienia nie pojawi się. Luksusowe, komfortowe i popularne hotele w Fujairah oferują zakwaterowanie all-inclusive i znajdują się na własnych plażach pierwszej linii. Wśród najlepszych hoteli w Fujairah, według turystów, takie hotele jak Radisson Blu Resort Fujairah, Royal beach, Fujairah Rotana Resort, Oceanic, Hilton Fujairah, itp.

Фуджейра - отели

Restauracje Fujairah

Jeśli mówimy o cenie żywności w Fujairah, to są niskie. O wiele wygodniej jest jednak wybrać się na wycieczkę obejmującą trzy posiłki dziennie, ponieważ działalność gastronomiczna tutaj nie jest wystarczająco rozwinięta. Menu lokalnych punktów gastronomicznych oferuje dania kuchni europejskiej, śródziemnomorskiej, chińskiej i oczywiście arabskiej. Najpopularniejszymi lokalami są restauracje Al-Mishuan, Hadramaut, Al Bake i Café Maria.

Фуджейра - рестораны

Atrakcje i rozrywki w Fujairah (ZEA)

Ten emirat słynie nie tylko ze swojej pięknej przyrody i doskonałych plaż. Fujairah jest bogaty w zabytki, a przede wszystkim:

 • najstarszy meczet w ZEA Al-Badia który został zbudowany 5 wieków temu;
 • Forteca Batina Fort, położona w górach;
 • średniowieczna twierdza Al-Heil;
 • ruiny fortu i pobliskie muzeum archeologiczne;
 • Ogrody Sain al-Madhab;
 • Heritage Village (nie mylić z Dubajem!);
 • dawny pałac-twierdza El Heil.

Rozrywka w Fujairah jest zupełnie inna:

 • istnieje kilka parków wodnych i liczne centra rozrywki;
 • Bitwy rozgrywane od listopada do grudnia są uważane za najbardziej spektakularną i emocjonalną rozrywkę. Tradycja trwa od czasów Portugalczyków. Tyłek byków i wypychają się nawzajem z kręgu, tutaj nikogo nie zabijają i nie kalają;
 • nurkowanie Fujairah corocznie przyciąga coraz większą liczbę turystów: podwodny świat jest jasny i bardzo zróżnicowany;
 • safari z Fujairah przez piaszczystą pustynię.
Дайвинг

Zakupy

Istnieją 4 duże centra handlowe w Fujairah. Niektóre firmy turystyczne, poza tym, co zwykle wycieczki w Fudżajra i Zjednoczonych Emiratach Arabskich można wybrać się na zakupy do najmodniejszych sklepów i butików.

Ponadto fani zakupów w Fujairah będą zainteresowani targami na piątkowym rynku, na którym turyści zazwyczaj kupują pamiątki i wyroby z metali szlachetnych. Radzimy również podziwiać splendor Al-Wurraya Falls , ogrody Ain Al Madhab , odwiedzić wycieczki w górach lub nad Zatoką Omańską. Na rynkach i w sklepach w Fudżajrze zawsze można coś kupić jako prezent dla siebie i swojej rodziny.

W zasadzie to wszystko, co można zobaczyć w Fujairah i niezależnie.

Пятничный рынок

Opis plaż kurortu Fudżajra

Cechy rekreacyjne w Fujairah są takie, że ludzie, którzy są zmęczeni życiem i życiem metropolii wolą spędzać wakacje tutaj i chcą spędzić je w ciszy, spokoju i odosobnieniu. Nie jest dla nich tak ważne, jaki rodzaj morza obmywa brzegi Fujairah. Najważniejsze jest słońce, plaża i cisza.

W emiracie nie wszystkie plaże są prywatne. Linia brzegowa podzielona jest na sekcje. Niektórzy z nich kupili hotele i parki wodne na terenie posiadłości, niektóre są dzierżawione. W Fujairah znajdują się bezpłatne plaże piaszczyste i kamieniste. Ale w tym przypadku nie ma praktycznie żadnej infrastruktury na plaży. A parasole i leżaki będą musiały zostać wynajęte.

Pomimo tego, że plaże Fujairah są piaszczyste, wytrawni turyści polecają pływanie z dala od portu miejskiego, położonego w pobliżu platform wiertniczych. Wśród ośrodków wypoczynkowych działały dobrze Korfakkan , Badia, Al Aka Beach, Sandy Beach, wioska Dibba .

Pływanie i nurkowanie tutaj jest o wiele bezpieczniejsze niż w Egipcie. Czasami, u wybrzeży Fujairah, nurkowie spotykają się z rekinami o czarnych nogach. Nie są niebezpieczne dla ludzi, jeśli nie są specjalnie drażniani. Rekiny pływają wzdłuż wybrzeża z licznymi ławicami ryb i żółwi.

Пляжи Фуджейры

Normy zachowania

Alkohol w Fujairah jest sprzedawany w restauracjach w hotelach, zabrania się spożywania alkoholu poza terytorium. Należy pamiętać, że jest to kraj muzułmański i szanować prawa innych ludzi i sposób życia. Dlatego jeśli powiemy, że jest lepiej: Fujairah lub Sharjah to zdecydowanie emirat Fujairah. W Sharjah przestrzegane jest prawo szariatu, a alkohol jest zabroniony nawet w hotelach.

Nie zapomnij o tym, jak ubierać się w turystów Fujairah. Nie ma zwyczaju opalania się i pływania w bikini kobiet na wspólnych plażach. W innych miejscach należy wziąć pod uwagę długość ubrań, głębokość dekoltu oraz obecność i długość rękawów. Nie lubi turystów, którzy są pogardliwie nastawieni do lokalnych prawa .

Transport

W stolicy Fujairah, tak jak w każdym emiracie ZEA, jest lotnisko . Znajduje się około 3 km na południe od centrum miasta, działa od 1987 roku i jest jedynym na wschodnim wybrzeżu Emiratów. Oprócz transportu towarowego wykonuje loty biznesowe, a także wykonuje prywatne loty.

Do głównych lotnisk i miast Dubaj Istnieją autobusy międzymiastowe z Fujairah. Per se urban transportu nie ma, turyści korzystają głównie z taksówek: ta usługa działa bez zarzutu. Koszt usług jest kontrolowany przez państwo, a martwienie się oszukiwanie kilometrów i kosztów nie jest konieczne. Cena jest ustalana wszędzie.

Usługa wynajem samochodów Fujairah jest bardzo rozwinięty: można wynająć samochód dowolnej klasy (wybór jest duży). Daje to możliwość, bez zbędnego czasu i pieniędzy, poruszania się po ZEA, a także odwiedzenia stolicy. Abu Dhabi i największe miasto w Emiratach - Dubaj. Drogi są gładkie, a benzyna jest znacznie tańsza w porównaniu do krajów europejskich i krajów WNP.

Фуджейра - транспорт

Jak dostać się do Fujairah?

Pomimo faktu, że Fudżajra (ZEA) ma swoje własne lotnisko, jest częściej wykorzystywany jako terminal towarowy lub do przyjmowania czarterów. Z terytorium krajów byłego ZSRR nie ma bezpośrednich lotów, tylko z połączeniami przez Europę lub transferem w Dubaju. Nie zawsze jest to szybkie i wygodne.

Ponieważ odległość od Dubaju do Fujairah wynosi 128 km (1,5 godziny jazdy samochodem), większość turystów ląduje w Dubaju. Z dowolnego lotniska ZEA możesz zamówić transfer do hotelu. Jeśli ta usługa nie została określona lub jej brakuje, możesz skorzystać z lokalnej usługi taksówkowej. Z lotniska w Dubaju do wszystkich Emiratów od 5:00 do 24:00 kursują regularne autobusy.

Warto również rozważyć możliwość przybycia na lotnisko Air Arabia w Shudzha. Odległość od Sharjah do Fujairah 113 km, jest pokonany przez 1 godzinę taksówką.

Аэропорт Фуджейры