ZEA - jedno z najbardziej popularnych miejsc dla rekreacja . Jednak, idąc tutaj, należy pamiętać, że ten kraj jest muzułmaninem. Pomimo faktu, że goście są traktowani dość lojalnie (w końcu turystyka jest jedną z głównych pozycji dochodowych w gospodarce kraju), istnieją pewne prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które turysta powinien znać i które muszą być przestrzegane, aby nie dostać się w krytyczną sytuację.

Zasadniczo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prawa są podobne, ale należy pamiętać, że państwo jest federalne, składa się z siedem odrębnych monarchii aw niektórych z emiratów kara za przestępstwo może być bardziej dotkliwa niż w innych.

Ramadan

Generalnie, prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich oparte są na zasadach szariatu, a najpoważniejsze z nich mają zastosowanie do Ramadanu - świętego miesiąca dla wszystkich muzułmanów. W tej chwili zabronione:

 • hałaśliwe rozrywki (bary i dyskoteki są po prostu zamknięte w tym czasie);
 • sprzedaż alkoholu w ciągu dnia (a nawet w miejscach turystycznych);
 • spożycie publiczne żywności i napojów, a także palenie (dotyczy również turystów).

Czas Ramadanu zależy od kalendarza księżycowego, co roku pojawia się w różnych miesiącach. Najlepiej nie iść do Ramadanu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Алкоголь продается только в ресторанах и барах

Suche prawo

We wszystkich krajach muzułmańskich obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, który dotyczy mieszkańców. Ale co z sytuacją suche prawo w ZEA dla turystów ? W dyskotekach lub barach, restauracjach, szczególnie tych, które należą do hotele , możesz łatwo pić alkohol. Jednak wychodząc poza granice tych instytucji należy obserwować porządek publiczny.

Za to, że jest się w stanie upojenia w miejscu publicznym, oczekuje się grzywny. To prawda, że ​​turyści są najczęściej traktowani ze zrozumieniem, ale policjant nie powinien być w tym stanie. I jeszcze więcej, więc nie powinieneś upijać się za kierownicą samochodu - tutaj status zagranicznego turysty nie uratuje, a będziesz musiał odbyć karę więzienia. I o "ucieczce" z samochodu policyjnego, w ogóle nie można mówić.

Nawiasem mówiąc, wysokość kary za dotkliwość nie wpływa w żaden sposób - poważna kara będzie musiała zostać zapłacona tym, którzy zasnęli za kierownicą tuż po szklance piwa.

Gdzie w ZEA prawo suche jest szczególnie surowe, jest w emiracie Sharjah : tutaj alkohol nie jest sprzedawany w ogóle - ani w restauracjach, ani w barach, ani za to, że się nie upija w miejscu publicznym, podlega bardzo poważnej grzywnie. Tutaj jednak istnieją specjalne instytucje "Wędrowcy z Szarży", przeznaczone dla pracowników obcego pochodzenia, w których można kupić alkohol.

За вождение в нетрезвом виде грозит серьезное наказание

Narkotyki

Do użytku, posiadania lub transportu narkotyków powinna być bardzo poważna kara. Policja ma prawo do przymusowego wykonania badania krwi od osoby podejrzanej o bycie pod wpływem narkotyków. A jeśli zostaną znalezione ślady zabronionych substancji, sprawca (nawet jeśli zabrał zakazany narkotyk przed przybyciem do kraju) musi stawić czoła uwięzieniu.

Uwaga: lista niedozwolonych leków w Zjednoczonych Emiratach Arabskich różni się nieco od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Na przykład kodeiny przeciwbólowe są również zakazane. Dlatego też, jeśli konieczne jest przyjmowanie leków ze sobą, lepiej zacząć od ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jeśli import określonych substancji (narkotyków) do kraju jest dozwolony, a jednocześnie przyjąć receptę lekarską ze sobą.

Dress code

W hotelu i strefie uzdrowiskowej nie ma ograniczeń dotyczących odzieży, z wyjątkiem tego, że mężczyźni nie mogą się pojawiać nago, a kobiety - nawet topless. Ale kiedy idziesz do centrum handlowego, podczas spaceru po mieście lub kiedy wycieczki Lepiej dla mężczyzn nosić długie spodnie zamiast szortów, a dla kobiet - długą spódnicę (krótką spódniczkę, która otwiera kolana). Zbyt otwarte koszulki nie powinny być noszone dla nikogo.

Kobiety powinny odmawiać nie tylko dużego dekoltu, ale także ubrania, które otwiera brzuch lub plecy, a także przezroczystego, ponieważ naruszenie "ubioru" może nałożyć dużą grzywnę, ale nawet jeśli tak się nie stanie, osoba ubrana "nie" zasady, mogą po prostu nie pozwolić im pójść do sklepu, kawiarni, wystawy lub jakiegokolwiek innego obiektu.

Одеваться следует скромно

Stosunek do pań

Prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla kobiet są dość surowe nie tylko w odniesieniu do odzieży, ale przede wszystkim odnoszą się do lokalnych mieszkańców. Turyści jednak zdecydowanie nie fotografują kobiet bez ich zgody, a nawet proszą o wskazówki. Najlepiej nigdy z nimi nie rozmawiać lub patrzeć na nie.

Co jeszcze możesz zrobić w ZEA?

Istnieje jeszcze kilka reguł do naśladowania:

 1. Na ulicach nie powinno się pokazywać uczuć: przytulanie i całowanie w miejscach publicznych. Maksymalna, na jaką mogą sobie pozwolić pary heteroseksualne, to trzymać się za ręce. Ale ogólnie rzecz biorąc, dla par homoseksualnych lepiej się nie pokazywać, ponieważ dla nietradycyjnej orientacji kara jest bardzo surowa (na przykład Dubaj - 10 lat więzienia i emirat Abu Dhabi - aż 14).
 2. Fałszywy język na ulicach i wykonywanie nieprzyzwoitych gestów jest zabroniony - nawet jeśli używa się ich w rozmowie ze sobą.
 3. Niepożądane jest fotografowanie bez ich zgody i ludzi.
 4. Warto bardzo starannie fotografować budynki: jeśli "przypadkowo" okaże się budynkiem rządowym, Pałac Szejka , obiekt wojskowy - aby uniknąć oskarżeń o szpiegostwo będzie bardzo trudny.
 5. Zabronione jest granie w gry hazardowe. I takie są "wszelkie gry, w których jedna ze stron będzie musiała dać w przypadku utraty pewnej sumy pieniędzy". Oznacza to, że w zasadzie obstawianie pieniędzy jest również zabronione. "Gracz" może dostać 2 lata więzienia, organizator gry - do 10 lat.
 6. Nie pal tytoniu poza wyznaczonymi obszarami.
 7. Nie możesz publicznie tańczyć (w miejscach do tego nie przeznaczonych).
 8. Wskazane jest, aby nie jeść w drodze.
 9. Nie przekraczaj prędkości - nawet w stanie trzeźwości.

Wiele portali turystycznych zaleca, aby podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zabrać ze sobą więcej pieniędzy, niż planujesz wydać, na wypadek gdybyś musiał zapłacić grzywnę.

Проявлять чувства публично нельзя

Interesujące fakty

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich są bardzo przyjemne prawa dla obywateli: na przykład noworodki powinny mieć "kapitał początkowy" w wysokości 60 000 USD. Młoda osoba powyżej 21 roku życia bez stałego dochodu (w tym dotyczy studentów), poprzez małżeństwo z rodakiem, może otrzymać ekwiwalent 19 000 USD jako nieoprocentowana pożyczka, a jeśli dziecko urodzi się rodzinie, pożyczka nie będzie musiała zostać zwrócona, zamiast tego państwo to zrobi.