Ras al-Khaimah - miejscowość wypoczynkowa w ZEA . Ten emirat ma wszystko za świetne odpocząć : urozmaicony krajobraz z malowniczymi krajobrazami, ciekawymi zabytkami, dziewiczymi plażami i nowoczesnymi hotele ze świetną obsługą.

Opis ośrodka Ras al-Chajma

Patrząc na mapę ZEA, zobaczysz, że Ras al-Chajma jest największym miastem na północy kraju. Jego głównymi zaletami są gęsta roślinność i dziedzictwo architektoniczne. Emirat był kurortem od wielu lat. Kilka dekad temu, bez odpowiedniej infrastruktury, wciąż było bardzo popularnym miejscem wśród turystów. Dzięki wyrazistej i różnorodnej uldze Ras al-Khaimah przyciąga miłośników przepięknej przyrody i nietkniętych zakątków cywilizacji, a także tajemnic historycznych, które utrzymują te ziemie.

Рас-эль-Хайма на карте

Kiedyś Ras Al Khaimah było centrum handlowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, tak, że miasto nadal ma tradycyjne bazary, których nie można znaleźć w bardziej nowoczesnych kurortach.

Jadąc tutaj, należy pamiętać o podatku turystycznym, który w Ras Al Khaimah obowiązuje od 1 listopada 2015 r. Taryfy są takie same dla całego stanu ZEA.

Курорт Рас-эль-Хайма

Klimat i geografia

Gorąca pogoda czeka na gości ośrodka, średnia temperatura latem wynosi + 38 ° C, a często można obserwować wzrost termometru do + 45 ° C, a nawet + 50 ° C. Z powodu dużej wilgotności wiele ciepła w emiracie może wydawać się nie do zniesienia. Najbardziej udany czas na odpoczynek w Ras al-Chajma to okres od września do maja.

Miasto wypoczynkowe znajduje się w niesamowitym miejscu: z jednej strony jest ono zmywane przez Zatokę Perską, az drugiej - otoczone Góry Khajar , w którym liczne rzeki krzyżują się elegancko.

Климат и география

Urlop na plaży

Miasto położone jest nad brzegami Zatoki Perskiej, która ma ogromną przewagę nad nadmorskimi kurortami. Dzięki półce niebezpieczne fale są odcięte, więc nawet przy stosunkowo wysokim poziomie podniecenia można tu pływać. To wielka przyjemność dla wczasowiczów obserwować stromy przypływ fali do brzegu, a następnie, zbliżając się do plaż Ras al-Khaimah, od razu się uspokaja i staje się całkowicie bezpieczny.

Lokalne plaże, w przeciwieństwie do Dubaju, nie są zatłoczone. Należy pamiętać, że są one podzielone na wolne, które są czyste, ale praktycznie nie mają rozrywki, a prywatne - należą do hoteli i oferują gościom sporty wodne i kawiarnie na plaży. Ważne jest, aby pamiętać, że zgodnie z suche prawo w Ras al-Chajma alkohol na miejskich plażach nie można pić, ale prywatnie - jest to możliwe.

Пляжный отдых в Рас-эль-Хайма

Co zobaczyć w Ras Al Khaimah?

Kurort jest najstarszym ze wszystkich emiratów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dlatego atrakcje w Ras Al Khaimah są po prostu nieprzyzwoite:

 1. Wieże strażnicze. Znajdują się na obrzeżach miasta.
 2. Muzeum Narodowe. Dzięki prezentowanym narodowym strojom można zapoznać się z artykułami gospodarstwa domowego, instrumentami muzycznymi, gośćmi muzeum kultura Zjednoczonych Emiratów Arabskich i biorąc pod uwagę starożytną broń i ubrania żołnierzy - z wojskową przeszłością kraju. Jest wiele artefaktów z wykopalisk archeologicznych.
 3. Национальный музей в Рас-эль-Хайма
 4. Al-Nahil. To dzielnica we wschodniej części miasta. Oto Pałac Emir, Centrum Wystawowe i wiele małych bazarów, spacer, dzięki którym przyniesie wielką przyjemność.
 5. Meczet Al-Jazirat Al-Hamra. Znajduje się na koralowej wyspie Ras al-Chajma, gdzie można zobaczyć inne starożytne budowle tego materiału: fort, domy, wieżę strażniczą.
 6. Мечеть Аль-Джазират Аль-Хамра
 7. Fort "Stary Ras al-Khaimah". Stara twierdza jest w opłakanym stanie, co tylko daje jej tajemnicę. Punkt orientacyjny znajduje się w zachodniej części miasta.
 8. Wieś Al Yazirat Al Hamra. Ta osada żyje poza prawami nowoczesnego rozwiniętego ZEA. Przyjeżdżając tutaj, wydaje się, że mieszkańcy nie zostali dotknięci boomem gospodarczym, wioska nadal pachnie ciastami, ziemia jest uprawiana za pomocą tradycyjnych narzędzi i zajmuje się rzemiosłem, które już zniknęły w rozwiniętych miastach Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wycieczki z Ras Al Khaimah

Oprócz lokalnych atrakcji, turyści mogą spotkać innych, którzy są znakiem rozpoznawczym nie tylko Ras al-Chajma, ale także Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ogóle. Każdy hotel ma zorganizowane centrum turystyczne wycieczki :

 • w stolica ;
 • Według danych ZEA, dzięki którym można odwiedzić szóstkę emiraty ;
 • na półwyspie Musandam;
 • w Al ain ;
 • przez Dubaj ;
 • na wschodnim wybrzeżu, obmyty przez Ocean Indyjski.

Po zaledwie jednym dniu można zobaczyć kontrastujące ZEA, które z jednej strony podbijają ultranowoczesnymi technologiami i architekturą, az drugiej - starożytne tradycje, które przetrwały tutaj.

Экскурсия в Аль-Айн из Рас-эль-Хаймы

Co jest lepsze: Ras al-Chajma, Fudżajra czy Szardża?

Często turyści, którzy już odpoczęli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i planują kolejną wycieczkę, wybierają Ras Al Khaimah, Fujairah i Sharjah ponieważ reszta jest prawie taka sama. Ale są różnice:

 1. W Sharzha ściśle działa prawo suche. Alkohol nie będzie serwowany nawet w hotelu, ale nie warto myśleć o piciu alkoholu na ulicy. W Ras Al-Chajma działa również prawo suche, ale istnieje wyjątek - terytorium turysty hotele .
 2. Karykatura jest najbliższa Dubaju, więc możesz dowiedzieć się więcej na ten temat. zabytki .
 3. Z miasta Ras al-Chajma wygodniej jest iść parki wodne . Tutaj jednak można znaleźć błotniste dno w pobliżu brzegu, czego nie można powiedzieć o Sharzha.
 4. Fujairah jest myte przez Morze Arabskie, w przeciwieństwie do innych - znajdują się na wybrzeżu zatoki.

Przy okazji odległość między miastami Ras al-Chajma i Szardża wynosi około 90 km, dlatego przebywając w jednym mieście, można dotrzeć do drugiego w zaledwie 40 minut.

Что лучше Рас-эль-Хайма или Шарджа

Co robić?

Ras al-Chajma nie będzie się nudzić. Oprócz wielu wycieczek, ośrodek oferuje wiele rozrywek. Każdy hotel dysponuje prywatną plażą, oferuje zajęcia wodne, a centra turystyczne organizują wędkowanie i spacery jachtami i łodziami.

Ale główną zaletą Ras Al Khaimah jest park wodny Park wodny Ice Land . Co zaskakujące, Ice Land jest kontynuacją gór Hajar, więc oprócz bogatej oferty rozrywkowej, park wodny jest również niesamowity w otaczających krajobrazach.

Аквапарк Ice Land Water Park

Gdzie się zatrzymać?

Hotele w Ras Al Khaimah dla kurortu tego poziomu trochę. Większość z nich to drogie 4 i 5 gwiazdkowe hotele. Istnieją również wille, prywatne apartamenty i hotele trzygwiazdkowe. Nawet w sezonie pokój w modnym hotelu może kosztować 80-130 USD, a luksusowa willa dla kilku osób może kosztować nawet 1150 USD. Najpopularniejsze hotele:

 1. Golden Tulip Khatt Springs Resort & Spa 5 *. Średnia cena wynosi 300 USD.
 2. Bin Majid Beach Hotel 4 *. Pokój dwuosobowy z jednym łóżkiem na koniec sezonu będzie kosztował około 130 USD.
 3. Al Maha Residence Rak. Pokój dwuosobowy kosztuje 48 USD.
Отели в Рас-эль-Хайма

Restauracje

W ośrodku jest wiele różnych miejsc, więc nie będzie żadnych problemów z miejscem na obiad. W mieście są restauracje, które wyznają tradycje kuchni narodowej , ale w żadnym przypadku nie powinien odpychać, ponieważ kuchnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich łączy w sobie wiele innych: indyjską, azjatycką, meksykańską, włoską i inną, i nie ma w sobie różnorodności. Najpopularniejsze miejsca to:

 1. Moti Mahal. Niedrogie restauracje głównie z daniami kuchni indyjskiej.
 2. Ayoka. Tradycyjny Kuchnia japońska .
 3. Piaceri Da Gastare. Włoska instytucja, w której można również spróbować narodowych potraw z ZEA.

Kolacja dla dwojga w restauracjach Ras Al Khaimah będzie kosztować 180-250 USD.

Рестораны в Рас-эль-Хайма

Zakupy

Zakupy to ulubiona rozrywka wielu kobiet na wakacjach, a obfitość sklepów w Ras al-Chajma pomoże gościom dobrze się bawić. W ośrodku znajdują się butiki z globalnymi markami i lokalnymi markami, które produkują nowoczesne przedmioty i dodatki w orientalnym stylu. Centra handlowe, które zdecydowanie warto odwiedzić:

 1. Manar Stało się pierwszym centrum handlowym w mieście Ras al-Chajma. Nadal pozostaje najpopularniejszym wśród turystów i Arabów. Wydarzenia kulturalne często odbywają się w Manar.
 2. Centrum handlowe Saphir. Duża sieć sklepów w ZEA. Tutaj możesz kupić biżuterię, a nawet meble. Głównie w centrum handlowym sprzedawane są tylko drogie towary, ale między innymi można znaleźć wysokiej jakości olejki aromatyczne.
 3. Al Hamra Mall. Znajduje się w hotelu, więc jest wszystko, co niezbędne dla turystów: od apteki do sklepu z pamiątkami.

To dość niezwykłe i interesujące, aby robić zakupy na krajowym rynku w Ras al-Chajma. Wygląda na to, że czas zatrzymał się w niektórych wierszach. Na starym bazarze można przekonać się, jak tradycyjnie trwa handel ZEA przez ostatnie dwa stulecia. Głównymi produktami są tutaj złoto, żywność, przyprawy i rzemieślnicy.

Торговый центр Сафир Молл

Jak dostać się do Ras al-Chajma?

Lotnisko Ras Al Khaimah zostało zbudowane w 1979 roku i nadal jest jedynym międzynarodowym lotniskiem przez lotnisko w północnej części ZEA. Znajduje się w południowo-wschodniej części emiratu i obsługuje loty z głównych miast europejskich. Pomimo czcigodnego wieku lotnisko wygląda bardzo nowocześnie, nawet według standardów Dubaju, ponieważ kierownictwo stale się rozwija. Na lotnisku są dwa terminale pasażerskie i jeden cargo.

Аэропорт Рас-эль-Хайма

Transport naziemny do Ras Al Khaimah można dojechać z Dubaju, odległość między nimi wynosi 87 km. Między miastami jest autobus. Cena biletu 5,8 USD.

Как добраться