Wyspa Wodospadów w Zjednoczone Emiraty Arabskie - to prawdziwy "park lodowcowy" na pustyni. Tutaj każdy może poczuć się uczestnikiem legendarnej opowieści o kolonii pingwinów przeprowadzających się na Półwysep Arabski po globalnym topnieniu lodowców, a także oddychać świeżym powietrzem i uciec przed wyniszczającym ciepłem. Jest to doskonała opcja dla rodzinnego wypoczynku z dziećmi.

Lokalizacja:

Park wodny Wyspa znajduje się w emiracie Ras Al Khaimah , około 100 km na północ od Dubaj , w miejscu, gdzie można podziwiać wspaniałe panoramy grzbiet Al-Hajjar od wschodu i Zatoki Perskiej - od północy.

Аквазона

Historia stworzenia

Park wodny Ice Land - największy park rozrywki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich . Został otwarty dla zwiedzających pod koniec września 2010 roku. Motto w parku wodnym Ice Land to "Zniszkujmy pustynię", dlatego zostało urządzone w stylu słynnej arktycznej legendy o pingwinach. Park wodny przyciąga ogromną uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych, zabierając do 10 tysięcy odwiedzających dziennie.

План аквапарка

Co jest ciekawego w parku wodnym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć o niesamowitym mikroklimacie, który powstaje w parku wodnym obok pobliskich gór i morza. W takiej atmosferze jazda na powietrznych przejażdżkach przyniesie nie tylko nieopisaną radość, ale także przyniesie wielkie korzyści dla organizmu. Rozrywka w parku wodnym to ogromny wybór, są one przeznaczone dla szerokiej grupy wiekowej, od małych dzieci i dorosłych, więc nikt się tu nie nudzi.

Do najciekawszych atrakcji parku należą:

 1. Penguin Falls (Penguin Falls). Jest to ogromny sztuczny wodospad, którego wysokość sięga 36,5 m, a długość prawie 165 m. Co minutę ze szczytu Pingwin spada około 400 tysięcy litrów wody.
 2. Пингвиний водопад
 3. Rafa Koralowa. Niepowtarzalna atrakcja parku wodnego, tak jak nie ma go nigdzie indziej na świecie. Wykonany jest w głębokim stawie z rafami koralowymi i rybami, gdzie można nurkować.
 4. Zjeżdżalnie wodne Slide Zone . Są w zachodniej części parku. W sumie 24, zaczynają one brać na wysokości 33,5 m, skąd można również podziwiać wspaniałe panoramy całego parku wodnego. Najpopularniejsze slajdy dla fanów sportów ekstremalnych to Tornado Spin Slide i The Boomerango.
Горки в аквапарке Айсленд

Oprócz zjeżdżalni i atrakcji park wodny wyspy w ZEA ma:

 • 2 duże baseny: Wave Pool ze sztucznymi falami i powierzchnią ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. m i Whirl Pool ("Whirlpool");
 • Бассейн
 • strefa gier Aqua Games, w której między innymi znajduje się boisko do piłki nożnej pokryte wodą;
 • Футбольное поле
 • kąpiele masujące i relaksujące Tundra Baths ("kąpiele Tundra") dla miłośników zabiegów i relaksu w spa;
 • Cove Kids Cove dla dzieci z mini basenami, zjeżdżalniami i piaskownicami;
 • Детский бассейн
 • duży lokal gastronomiczny z kilkoma kawiarniami i restauracjami (m.in. restauracja Food Village i bar przekąskowy z fast foodami);
 • Ресторан аквапарка
 • kabiny do odpoczynku i odosobnienia z klimatyzacją, lodówką i sofą (można wypożyczyć)
 • Кабины для отдыха
 • strefy dla odpocząć z markizami, leżakami i parasolami.
Тенты для отдыха

Jak się tam dostać?

W parku wodnym na wyspie najlepiej jest dojechać taksówką lub samochodem. Z portu Al-Dżazira do parku wodnego jest tylko 3 km, od Sharjah - 79 km (trzeba jechać autostradą E11), z Dubaju - 109 km (wzdłuż autostrady E311). W pobliżu parku wodnego Islandland znajduje się przestronny i bezpłatny parking dla gości na 2500 samochodów.

Тюлени на входе в аквапарк