Większość turystów na wzmiankę o wakacje w ZEA wyobraź sobie tylko supernowoczesny Dubaj gigantyczny wieżowce , wyspy palmowe , centra handlowe i magiczna plaża kurorty . Jednak za blaskiem i luksusem kryje się zróżnicowana mozaika 6 innych. Emirates , z których każdy ma swój charakter i urok. Dziś opowiemy Ci więcej o niesamowitej kulturze i zwyczajach ZEA że każdy podróżny musi wiedzieć, planując udać się do tego gorącego, kolorowego regionu.

Kultura Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Niesamowite połączenie współczesnych trendów międzynarodowych i starożytnych tradycji arabskich jest decydującym czynnikiem w lokalnej kulturze, więc każdy zagraniczny gość, który planuje udać się do ZEA, powinien przede wszystkim zapoznać się z niektórymi truizmami tego regionu:

 1. Religia. Podstawą kultury, systemu politycznego i stylu życia miejscowej ludności jest islam, ale jest także wielokulturowy i tolerancyjny dla innych religii, które mogą wyznawać goście kraju. Jednak znajomość głównych przepisów jest nadal konieczna. Ich liczba, oprócz wiary w jedynego Boga i obowiązkowego podatku 1 raz w roku, obejmuje modlitwę 5 razy dziennie, przestrzeganie postu w Ramadanie i pielgrzymkę do świętej ziemi - Mekki. Żart lub w jakikolwiek sposób pokazują, że ich niezgoda i brak szacunku dla pięciu filarów islamu w ZEA jest nie tylko brzydka, ale i karalna.
 2. Język. Językiem urzędowym tego kraju jest arabski, ale można śmiało powiedzieć, że większość mieszkańców go zna. Dotyczy to zwłaszcza Dubaju, największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w którym większość ludności zostaje wysiedlona z Iranu, Indii, Azji itp. Ponieważ państwo przez jakiś czas było brytyjskim protektoratem, wielu jego mieszkańców uczyło się angielskiego w szkołach i mówiło całkiem dobrze, nie wspominając już o pracownikach. hotele , restauracje i inne placówki handlowe, których obowiązki obejmują znajomość języka angielskiego.
 3. Ubrania Stroje narodowe odgrywają ważną rolę w życiu mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, więc nie tylko w święta, ale także jako ubrania codzienne. Mężczyźni noszą tradycyjną kandurę (białą długą koszulę) z białym lub czerwonym kraciastym szalikiem przymocowanym czarnym sznurkiem na głowie. Jeśli chodzi o kobiety, ich stroje są również konserwatywne i zamknięte. Najczęściej ta darmowa sukienka w podłodze w kolorze czarnym z długimi rękawami - abaya. I choć turyści zagraniczni nie są zobowiązani do noszenia hidżabu, to pojawienie się na ulicy w t-shircie i szortach / spódnicach powyżej kolan spowoduje wielką dezaprobatę ze strony mieszkańców.
Национальная женская одежда в ОАЭ

Zasady etykiety stołowej

Wiele zwyczajów i tradycji Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla turystów, zwłaszcza z krajów europejskich, jest niezrozumiałe, a czasem wręcz absurdalne, ale pamiętaj, że jest to dziedzictwo historyczne, które należy szanować i uszanować. Mówiąc o kulturze tego niesamowitego państwa wschodniego, nie sposób nie wspomnieć o tak ważnym aspekcie, jak etykieta stołu. Niezależnie od tego, czy jesteś w restauracji na spotkaniu biznesowym, na przyjęciu w nieformalnej atmosferze, czy po prostu jedząc w jednej z ulicznych kawiarni, musisz pamiętać o kilku zasadach:

 1. Muzułmanie w ZEA jedzą tylko prawą ręką. Lewa nie powinna dotykać żadnego jedzenia ani nawet krawędzi stołu.
 2. Miejscowi nigdy nie krzyżują nóg - taka postawa jest postrzegana jako niegrzeczna i pozbawiona szacunku.
 3. W placówkach gastronomicznych i dziś często można zobaczyć, jak mężczyźni i kobiety jedzą w różnych salach. Zasada ta jest szczególnie honorowana w rodzinach konserwatywnych, chociaż oczywiście goście zagraniczni nie są zobowiązani do przestrzegania tej tradycji.
 4. Женщины обедают в отдельном зале
 5. Większość ludzi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie używa alkohol , ale także w tym zakresie prawa kraje są dość liberalne dla zagranicznych podróżnych. Możesz kupić alkohol w wyspecjalizowanych sklepach, restauracjach i barach w hotelach 5-gwiazdkowych, ale pamiętaj, że dozwolony wiek na dokonanie takiego zakupu to 21 lat.
 6. Staraj się unikać podróży w ciągu miesiąca Ramadan, ponieważ w tym okresie muzułmanie przestrzegają postu. Alkohol dla mieszkańców w świętym miesiącu to tabu, ale turyści w Dubaju i Abu Dhabi Nadal można kupić napoje w sercu w nocy w jednym z barów.

Tradycyjne święta i uroczystości

Gdzie indziej można lepiej poznać kulturę i zwyczaje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, niż w jednej z lokalnych uroczystości? Jeśli zostaniesz zaproszony do niektórych wakacje , pamiętaj, aby skorzystać z okazji i wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

Główne święta narodowe w Emiratach to czasy początku i końca miesiąca Ramadanu, Kurbana Bayrama i urodzin proroka. Obchody te mają charakter religijny i są obchodzone ze szczególnym luksusem: przez kilka dni (a czasami przez cały miesiąc) odbywają się wielkie procesje uliczne, towarzyszą im pieśni i tańce, meczety i domy są udekorowane, fajerwerki piorunami i więcej. itp. Najważniejsze święta niereligijne obejmują Nowy Rok i Narodowy Dzień ZEA.

Kolejne ważne wydarzenie w życiu każdego muzułmanina - ślub . Wśród wielu wielowiekowych obyczajów, które są nadal obserwowane dzisiaj, jedną z najbardziej interesujących jest Noc Henny (Leilat al-Henna), kiedy dłonie i stopy panny młodej w obecności wszystkich przyjaciół i krewnych zdobią ozdobne wzory. Jeśli chodzi o zakres wakacji, to w większości wesel bierze udział ponad 200 gości. Zaproszeni krewni, przyjaciele i sąsiedzi nie są zobowiązani do przynoszenia prezentów, ale wręcz przeciwnie - taki gest może denerwować nowożeńców. Nawiasem mówiąc, najszczęśliwszy dzień w życiu ukochanych często zmienia się w cały tydzień uroczystości.

Нанесение хны накануне свадьбы на руки невесты

Przydatne wskazówki dla turystów

Tradycje i zwyczaje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są naprawdę wyjątkowe i niezwykłe dla gości z zagranicy, i chociaż prawa muzułmańskie są wystarczająco tolerancyjne dla swobodnego sposobu życia dla turystów, nie powinny być zaniedbywane. Wśród ogólnych zaleceń, które pomogą Ci uczynić twoją wycieczkę jeszcze bardziej przyjemną, znajdziesz także:

 1. Zaplanuj swój czas na zakupy. Duże centra handlowe w Dubaju i Abu Zabi pracują codziennie od 10:00 do 22:00, a na wakacjach nawet dłużej, ale sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku lokalnych rynków, bazarów i małych sklepów, które działają od 7:00 do 12:00 i od 17:00 do 19:00. Weekendy - piątek, sobota.
 2. Uważaj na aparat. Dozwolone robienie zdjęć krajobrazów i atrakcje , ale miejscowi, szczególnie kobiety, muszą poprosić o pozwolenie przed strzelaniem. Ponadto obecność kamery może być zabroniona w niektórych miejscach publicznych przeznaczonych wyłącznie dla kobiet i dzieci. Zdjęcia budynków rządowych, obiektów wojskowych itd. również zbanowany.
 3. Табличка о запрете фото
 4. Jeśli Twoja podróż jest rzeczowa, powinieneś znać niektóre z obowiązkowych zasad. Na przykład wszystkie spotkania powinny być zaplanowane z wyprzedzeniem, w ciągu kilku tygodni, a preferowanym czasem na negocjacje jest poranek. Nie czekaj, ponieważ spóźnienie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest oznaką lekkomyślności i braku szacunku. Jeśli chodzi o uściski dłoni, powinny być lekkie, nie silne i dominujące.
 5. Ostrożnie wybierz temat do rozmowy. Możesz rozpocząć rozmowę z dyskusją o pogodzie, często zadawane są pytania dotyczące rodziny. Rozmawiaj cicho i uprzejmie, bez wpływu na politykę i inne kontrowersyjne kwestie.