Dla podróżujących, którzy zdecydowali się odwiedzić Izrael , nie tylko duże miasta, takie jak Jerozolima i Tel-Aviv , ale także małe osiedla. Jednym z nich jest miasto Ofakim, które znajduje się w południowej części i różni się bardzo malowniczym terenem, ponieważ pustynia Negev znajduje się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Dla podróżujących, którzy zdecydowali się odwiedzić Izrael , nie tylko duże miasta, takie jak Jerozolima i Tel-Aviv , ale także małe osiedla. Jednym z nich jest miasto Ofakim, które znajduje się w południowej części i różni się bardzo malowniczym terenem, ponieważ pustynia Negev znajduje się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Ofakim - opis

Ofakim (Izrael) odnosi się do młodych osad, datą jego założenia jest rok 1955. Powstał jako centrum różnorodnych społeczności wiejskich na tym terenie. Pierwszymi obywatelami byli mieszkańcy, którzy przenieśli się z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, ale miasto stopniowo się powiększało i osiadało, w dużych ilościach zaczęło się to dziać w latach 90., kiedy to zaczęli się tutaj przemieszczać imigranci ze Związku Radzieckiego.

Obecnie liczy około 23 tysięcy mieszkańców. Należą do nich "charedim" - ultra-religijni Żydzi, którzy pochodzą z Ameryki. Status miasta został przyznany Ofakim dopiero w 2001 roku, co miało miejsce, gdy liczba osób mieszkających w nim przekroczyła 20 tysięcy.

Современные постройки города Офаким

Nazwa "Ofakim" ma bardzo interesujące tłumaczenie, dosłownie oznacza "horyzonty", co jest związane z położeniem miasta - na obrzeżach pustyni Negev, której rozwój powinien otworzyć nowe horyzonty dla mieszkańców kraju.

Pogoda w Ofakim jest idealna do rekreacji, ponieważ charakteryzuje się brakiem opadów i suchym, gorącym klimatem. Warto jednak zauważyć, że na tym obszarze okresowo występują burze piaskowe, które nazywane są "Hamsinami". Średnia temperatura powietrza w ciągu roku wynosi + 25 ° C.

Co jest interesujące dla turystów?

Turyści, którzy decydują się odwiedzić to małe miasteczko, przede wszystkim przyciąga niesamowicie piękna przyroda . Wstępne zostawcie wyobrażenie o pięknie tego obszaru, jeśli weźmiemy pod uwagę Ofakima (Izrael) na zdjęciu

Офаким - город с живописной местностью

Dodatkowo Ofakim docenią miłośnicy aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia, istnieje tu największy ośrodek tenisowy , można odbyć długą przejażdżkę rowerem po specjalnie wytypowanej trasie i ćwiczyć na stadionie.

Kolejną zaletą miasta jest fakt, że dzięki imigrantom z byłego ZSRR wielu mówi po rosyjsku, więc turyści mogą komunikować się całkowicie swobodnie.

Ofakim jest atrakcyjny dla turystów, którzy chcą mieć niedrogie wakacje. Tutaj możesz wynająć dom znacznie tańszy w porównaniu do innych miejscowości, ale jednocześnie wybrać się na wycieczki do większych osiedli, takich jak Beersheba (położone w odległości 25 km) lub Aszkelon (znajduje się w odległości 50 km, droga do niego będzie 40 minut samochodem lub 2 godziny autobusem) Po pokonaniu tej odległości można odwiedzić Park Narodowy Ashkelon.

Kolejną interesującą atrakcją jest farma Naama , gdzie robią pyszny domowy ser, który jest serwowany w lokalnej kawiarni i sprzedawany tym, którzy tego chcą. Kiedy gospodarstwo ma malownicze zoo, składające się ze zwierząt domowych.

Atrakcje położone bezpośrednio w Ofakim to:

 • ruiny spichlerza , którego historia sięga czasów bizantyjskich;
 • Khurvat-Patish - pozostałości starożytnej osady, która pochodzi z VI-VII wieku;
 • Хурват-Патиш – остатки древнего поселения
 • wizyta na pustyni Negev , która jest niezapomnianym widokiem, możesz zrobić ekscytujące jeep safari;
 • Muzeum Sztuki , w którym prezentowane są interesujące kolekcje;
 • Ofakimsky Park - to prawdziwa oaza pośrodku pustyni, rosną tu palmy i inna zielona roślinność. Na jego terenie można usiąść na pikniku, dzieci będą mogły bawić się w specjalnie wyposażonych pomieszczeniach, można podziwiać i robić zdjęcia w pobliżu malowniczych rzeźb. Zaletą parku jest to, że jest on przystosowany do rekreacji dla osób niepełnosprawnych;
 • Парк Офаким
 • Kolejną notatką jest Fort Patish Fortress - siedziba byłego osmańskiego garnizonu, który został wzniesiony w 1894 roku. Fort został odrestaurowany i wygląda jak struktura charakterystyczna dla Turków z oknami. W pobliżu znajdują się kamieniołomy, które są głębokimi jaskiniami.
Gdzie się zatrzymać?

Turyści, którzy zdecydowali się zostać w mieście Ofakim, będą mogli znaleźć w osadzie i okolicy stosunkowo niedrogie opcje zakwaterowania, wśród których są:

 1. Complex Desert View - obok niego malownicze jezioro Yeroham. Wyposażenie hotelu obejmuje specjalnie wyposażony plac zabaw i możliwość wypożyczenia roweru.
 2. Комплекс Desert View
 3. Farma Pustynna Farma Matnat - oferuje komfortowe pokoje i udogodnienia, takie jak odkryty basen i łaźnia termalna. Aktywni goście będą mogli wypożyczyć rower.
 4. Gospodarstwo rodzinne Naot Farm - znane nie tylko jako atrakcja turystyczna, dzięki produkcji sera koziego, ale również oferuje lokalizację przytulnych pokoi, które wyglądają jak oddzielne bungalowy wyposażone w klimatyzację. Codziennie rano serwowane jest obfite, ekologiczne śniadanie, w tym kozi ser. Na miejscu dostępny jest sprzęt do grillowania.
Семейная ферма Naot Farm Restauracje w Ofakim

W mieście Ofakim znajduje się kilka przytulnych restauracji, w których turyści mogą odpocząć po ekscytujących wycieczkach. Lokalna pizzeria serwuje pyszną pizzę, a dania kuchni żydowskiej i europejskiej serwowane są w następujących lokalach : Dima Gindin , Halumi .

Jak się tam dostać?

Dojazd do Ofakim nie jest trudny, tutaj jest stacja kolejowa, do której pociągi kursują z takich osiedli jak Aszkelon, Beer Szewa, Sderot , Netivot . Inną opcją jest wsiąść do autobusu lub wynajętego samochodu.