Tabuk jest ważnym miastem w Arabii Saudyjskiej, centrum administracyjnym tytułowej dzielnicy. Znajduje się w północno-zachodniej części kraju.

Podstawowe informacje o mieście

Tabuk - duże miasto Arabia Saudyjska , centrum administracyjne tej samej dzielnicy. Znajduje się w północno-zachodniej części kraju.

Podstawowe informacje o mieście

Tabuk to starożytne miasto, założone w 1550 roku pne. Otacza ją podgórze pasma Al-Shifa i opuszczony płaskowyż Harrat-El-Uvayrid. Według danych z 2010 r. Liczba ludności wynosi 540 tys. Suchy klimat nie przeszkadza miastu być jedynym agrarnym centrum regionu. Uprawia się tu drzewa owocowe, zboża i kwiaty. Dynamika gospodarki jest stabilna, miasto regularnie wdraża nowe programy gospodarcze. Na obrzeżach miasta znajduje się wiele ferm drobiu i fabryk mlecznych.

Цветочный город Табук

Tło historyczne miasta Tabuk

W starożytności miasto nosiło nazwę Taboo. Przez kilka stuleci była stolicą arabskich państw lokalnych. Bizantyjczycy rządzili miastem we wczesnym średniowieczu, ale w 630 w bezkrwawej bitwie ustąpili miejsca arabskim żołnierzom prowadzonym przez proroka Mahometa. Odtąd Tabuk zawsze pozostał muzułmaninem.

Фонтан

Klimat Tabuk

Tabuk znajduje się na wysokości ponad 770 m nad poziomem morza. Klimat miasta jest suchy, z łagodnymi zimami i gorącym latem. W miesiącach zimowych temperatury wahają się od + 4 ° C do + 18 ° C, rzadko temperatura powietrza spada do -6 ° C. Śnieg spada nie więcej niż 3-5 razy w roku. W miesiącach letnich temperatura powietrza wynosi od + 25 ° С do + 46 ° С.

Co jest ciekawego do zobaczenia?

Tabuk ma wiele zabytków, które warto odwiedzić. Większość z nich znajduje się w centrum. Do najciekawszych obiektów należą:

 1. Biały Meczet Al-Tawba. Zdobią go 2 minarety i mała szmaragdowa kopuła. Oprócz tego meczety , miasto zbudowało ponad 10 innych, starych i zupełnie nowych.
 2. Мечеть Аль-Тавба
 3. Ogród sułtana Abdul-Aziza. Absolutnie wyjątkowe miejsce stworzone na bezludnym kawałku ziemi. Ten sztuczny ogród z kwitnącymi krzewami, kwietnikami i alejkami stał się ulubionym miejscem odpoczynku mieszkańców. Jego centrum zdobi futurystyczna rzeźba.
 4. Сад короля Абдул Азиза
 5. Twierdza osmańska. Fort został zbudowany w 1655 roku w okresie panowania tureckiego nad regionem. Wieki później ten piękny budynek stał się popularną atrakcją turystyczną. Teraz, oprócz zwiedzania samej twierdzy, można odwiedzić muzeum z ciekawymi ekspozycjami.
 6. Османская крепость
 7. Stara stacja. Turcja podczas pierwszej wojny światowej postanowiła ułatwić drogę pielgrzymom z Damaszku do Mekka . Dworzec kolejowy i kolejowy stał się nowym projektem tureckim. Po upadku imperium osmańskiego linia kolejowa Hejaz znalazła się na terytorium podzielonym przez różne państwa. Od 1915 r. Nie zachowano sprawnego stanu drogi, a teraz stara stacja jest interesująca tylko jako część historii miasta Tabuk.
 8. Старый вокзал
 9. Wykopaliska archeologiczne. Na granicach miasta nieustannie prowadzone są prace związane z różnymi okresami historii. Wszystkie znaleziska są wysyłane do muzeum twierdzy osmańskiej. Turyści mogą również wziąć udział w fascynującym procesie znajdowania historycznych reliktów.
Археологические находки города Табук

Rozrywka i rekreacja

Tabuk to piękne i nowoczesne miasto w Arabii Saudyjskiej. Jest ozdobiony kwitnącymi alejkami i fontannami. I jest kilka miejsc na pobyt:

 1. Park miejski. Przejście przez to bardziej przypomina podróż do oazy. Imponująca różnorodność klombów wzdłuż torów. Są miejsca przeznaczone do uprawiania sportu na świeżym powietrzu i duży obszar z przejażdżkami i karuzelami, które przypadną do gustu całej rodzinie.
 2. Zoo "Zielona Ziemia". Podróż tutaj da wiele wrażeń. Oprócz spotkań z przedstawicielami fauny Półwyspu Arabskiego można odpocząć i zjeść przekąskę w kawiarni na miejscu.
 3. Sandboarding Ten rodzaj ekstremum rekreacja tutaj jest bardzo często. Możesz podbić wydmy położone poza miastem, zamawiając specjalną wycieczkę w agencjach Tabuk.
Сэндбординг в дюнах Табука

Hotele

W mieście turyści mogą zawsze liczyć na najwyższą obsługę i jakość usług. Następujące są najbardziej popytu. hotele Tabuk:

 • Hilton Garden Inn Tabuk 4 *;
 • Holiday Inn Tabuk 4 *;
 • Gadeen Furnished Apartment 4 *;
 • Tabuk Plaza Furnished Apartment 3 *;
 • Tulip Inn Tabuk 3 *.

Hotel oferuje klimatyzowane pokoje ze wszystkimi udogodnieniami. Darmowy internet i telewizja satelitarna, pralnia i pralnia chemiczna.

Отель Tulip Inn Tabuk

Kawiarnie i restauracje

Możesz naprawdę poczuć cały orientalny smak, degustując najpyszniejsze dania serwowane w restauracjach, barach przekąskowych i kawiarniach w mieście. Menu mięsne przedstawia potrawy z jagnięciny, jagnięciny i drobiu. Orientalne desery są uważane za prawdziwe kulinarne arcydzieła. Najsmaczniejsze Potrawy arabskie można zjeść w miejscach Tabuk:

 • Restauracja Lavilla - restauracja rodzinna;
 • Dom Biryani - restauracja kuchni pakistańskiej;
 • Tabuk zamańska restauracja i kawa - snack bar z bardzo różnorodnym menu;
 • Kawa sham - orientalne desery i słodycze. W tej kawiarni wypróbuj niezapomniany kremowy pudding Muhalabia i syrop kokosowy Basbousa;
 • Al Badiya - tradycyjna kuchnia arabska. W tej restauracji przygotowuje się Mandi - mięso gotowane w piecu tandoor i podawane z ryżem, przyprawami, orzechami i sosem Dzadziki. Doświadczeni turyści polecają spróbować tradycyjnego arabskiego Meklyube pilau z najbardziej delikatną jagnięciną, bakłażanem i szafranem.
Плов Меклюбе

Zakupy w Tabuk

Ta orientalna i imponująca skala zakupów przypadnie do gustu wszystkim gościom Tabuk. Hałaśliwe bazary obok nowoczesnych centrów handlowych, gdzie zwykle można się targować ze sprzedawcami. Wśród wszystkich sklepów możesz wyróżnić najciekawsze miejsca do robienia zakupów w Tabuk:

 • Al Hokair Mall Tabuk to mega-nowoczesny nowy gigant handlowy zlokalizowany w centrum miasta. Wybór towarów jest po prostu niesamowity;
 • Park Tabuk - oprócz 290 sklepów, duży kompleks handlowy ma wiele rozrywek dla całej rodziny;
 • Gallery Mall - centrum handlowe dla fashionistek i fashionistek z dużym wyborem butików i sklepów z kosmetykami;
 • Astra Markets - handel detaliczny i najlepsze zakupy dla całej rodziny.
Al Hokair Mall Tabuk

Transport

Tabuk jest dużą osadą. Najbardziej ekonomicznym sposobem podróżowania po mieście jest autobus, koszt podróży kosztuje od 1 $ do 2 $. O każdej porze dnia możesz wziąć taksówkę. Jeśli chcesz sam wybrać trasę, lepiej wypożyczyć samochód. Duży wybór transportu zostaniesz wydany lotnisko Tabuk, ale koszt wynajęcia jest tu znacznie wyższy niż w centrum miasta.

Jak się tam dostać?

Tabuk City ma własne lotnisko Tabuk. Lotnisko znajduje się 5 km od centrum miasta i może przyjmować loty czarterowe i międzynarodowe. Linie lotnicze Saudi Arabian Airlines zapewniają 3 loty dziennie od Rijad .

Аэропорт Табук