Być może wielu usłyszało nazwę miasta Rijad, ale gdzie ono jest i stolicy tego kraju - nie wiem. Okazuje się, że jest to główne miasto Królestwa Arabii Saudyjskiej i centrum tego samego okręgu administracyjnego.

Położenie geograficzne

Być może wielu usłyszało nazwę miasta Rijad, ale gdzie ono jest i stolicy tego kraju - nie wiem. Okazuje się, że to główne miasto królestwa Arabia Saudyjska i centrum tego samego okręgu administracyjnego.

Położenie geograficzne

Riyadh znajduje się w południowo-zachodniej Azji i zajmuje większą część Półwyspu Arabskiego. Powierzchnia miasta wynosi 1554 km kw. km. Znajduje się w żyznej dolinie Wadi Khanif i otoczona jest niekończącymi się piaskami pustyni. Być może dlatego w języku arabskim nazwa Rijad oznacza "Ogrody".

Jeśli chcesz znaleźć Rijad na mapie, jego współrzędne geograficzne to: 24 ° 39'00 's. sh. 46 ° 42'36 "in. itd. Stolica Arabii Saudyjskiej, Rijad, można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Эр-Рияд на карте

Ludność Rijadu

Pod koniec 2014 r. W Rijadzie mieszkało około 6,5 miliona osób. Większość mieszkańców to Arabowie, są Afro-Azjaci i inni narodowości. Główną religią uprawianą przez mieszkańców jest islam.

Население Эр-Рияд

Historia miasta

W czasach starożytnych na terytorium współczesnego Rijadu żyły plemiona arabskich koczowników. Aż do XVIII wieku była to skromna osada, która nie była inna. Ale wraz ze wzrostem arabskiego rynku towarów, a także z otwarciem pól naftowych w tych miejscach, miasto zaczęło stopniowo ożywiać i rozszerzać.

W 1902 r. Rijad został schwytany przez wojska emira Abdula-Aziza ibn Sauda. W 1927 Emiraty Arabskie zorganizowały stany Najd i Hijaz. Później, w wyniku zjednoczenia, powstało Królestwo Arabii Saudyjskiej ze stolicą w Rijadzie. Od tego czasu aż do teraz krajem rządzą emirowie z rodziny Saudów.

История Эр-Рияда

Warunki klimatyczne w Rijadzie

W mieście Rijad Arabia Saudyjska jest zdominowana przez pusty tropikalny klimat. To jedno z najgorętszych miejsc na świecie. Klimat tutaj jest bardzo suchy: w ciągu roku spada tylko około 100 mm opadów, które występują zimą i wczesną wiosną. Zimą średnia temperatura wynosi + 14,4 ° C, a latem + 36,6 ° C. Najwyższą temperaturę tutaj ustalono na + 52 ° C, a najniższą temperaturę + 1 ° C.

Riyadh - atrakcje i rozrywka

W głównym mieście Arabii Saudyjskiej znajduje się uniwersytet i instytut techniczny, akademia wojskowa i wiele innych. atrakcje , które będzie interesujące dla wielu turystów:

 1. Centrum Królestwa w Riyadh (Burj al-Mamlyak) to ultranowoczesny drapacz chmur z metalu i szkła, widoczny z dowolnego miejsca w mieście. Budynek jest swoistym symbolem niekwestionowanej mocy królewskiej dynastii, ponieważ właścicielem tego kolosalnego budynku jest rządząca rodzina Arabii Saudyjskiej. Top wieżowiec ma wygląd odwróconego łuku, nad którym przechodzi most. Stąd można podziwiać wspaniałe widoki na Rijad i jego okolice. Królewskie centrum oferuje biura i apartamenty, hotel i centrum handlowe, a także wiele znakomitych restauracji.
 2. Kingdom Сentre в Эр-Рияд
 3. Historyczne centrum imienia Abdula Aziza znajduje się w pobliżu Starego Miasta. W jego skład wchodzi pałac Murabba - dawna rezydencja króla - w którym obecnie znajduje się muzeum. Pałac otoczony jest pięknym parkiem, którego zacienione alejki zachęcają do relaksu w chłodzie i mieszkańcach miasta oraz jego gości. Ponadto centrum obejmuje meczet Al-Madi, wykonany z czerwonej cegły, a minaret dwupoziomowej konstrukcji przypomina wieżę średniowieczną.
 4. Исторический центр имени Абдель Азиза
 5. Królewskie stajnie przyciągają miłośników koni. Rasowe konie arabskie są znane na całym świecie z powodu ich urody, wdzięku i szybkości. To elitarne zwierzę ma odpowiednią opiekę nad swoim statusem. Konie z królewskich stajni uczestniczą w wyścigach konnych, które są uważane za szlachetne zajęcie wśród arabskiej szlachty.
 6. Королевские конюшни
 7. Forteca Masmak - To jest zabytkowy stary budynek, który jest świadkiem starożytności. Twierdza została zaprojektowana zgodnie ze wszystkimi kanonami architektury fortyfikacji i jest regularnym czworobokiem jasnych ścian z okrągłymi wieżami w rogach. Okna są małe, co zostało zrobione, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wejścia pocisków do budynku. Dziś jest muzeum z eksponatami ilustrującymi historię miasta Rijad.
 8. Крепость Масмак
 9. Wieża Al Faisaly znajduje się w biznesowym centrum Riyadh. Budowa tego trzeciego najwyższego budynku w Arabii Saudyjskiej została ukończona w 2000 roku. Jego konstrukcja jest interesująca: cztery zakrzywione belki są połączone na górze, a w tym miejscu jest ogromna kula ze szkła. Wewnątrz znajduje się elegancka restauracja z panoramicznym widokiem na całe miasto.
 10. Башня им. Аль-Файсалы
 11. Park King Abdullah Par uważany jest za najpiękniejszy w mieście. Niesamowity krajobraz z kwiecistymi dywanami przyciąga zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nad jeziorem, położonym w centrum parku, w godzinach wieczornych organizowane są kolorowe pokazy laserowe.
 12. Парк King Abdullah Par
 13. Aktywny odpocząć . Jedną z najlepszych rozrywek dla turystów w Rijadzie jest jazda na quadach na pustyni.
 14. Nocne życie Dla turystów, którzy preferują rozrywkę wieczorem, drzwi barów, restauracji i dyskotek są otwarte w Rijadzie, z których większość znajduje się na terytorium hoteli i są przeznaczone wyłącznie dla turystów.
Катание на квадроциклах по пустыне

Hotele i restauracje

Nie tak dawno temu Rijad zaczął zajmować pozycję turystycznego miasta. Tutaj jest wiele instytucji, z których najlepszymi są:

 1. Radisson Blu Hotel, Riyadh - ten pięciogwiazdkowy, luksusowy hotel oferuje przytulne pokoje z klimatyzacją, telewizją satelitarną i bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu. Tutaj możesz odwiedzić kryty basen, spa, klub zdrowia, saunę, poćwiczyć na boisku sportowym.
 2. Radisson Blu Hotel, Riyadh
 3. Holiday Inn Riyadh Izdihar - w tym pięciogwiazdkowym, luksusowym hotelu, podróżujący w interesach mogą korzystać z całodobowego centrum biznesowego i sali konferencyjnej.
 4. Movenpick Hotel Riyadh - 5 gwiazdkowy hotel hotel posiada 4 restauracje, wellness spa. Istnieją wszystkie warunki do rekreacji z dziećmi.
 5. Al-Najdiyah Village to jedna z najlepszych restauracji w stolicy Arabii Saudyjskiej. Ma wygląd starego fortu. Odwiedzający będą traktowani tutaj tradycyjne arabskie jedzenie .
 6. Salon Scaramouche - restauracja słynie z kuchni narodowej i międzynarodowej.
Al-Najdiyah Village

Zakupy w Rijadzie

Będąc w tym egzotycznym mieście, pamiętaj, aby robić zakupy w takich placówkach handlowych w Rijadzie:

 1. Al Nakheel Mall to ogromny sklep, który można odwiedzić razem z dziećmi, dla nich jest plac zabaw dla nich. Mall oferuje produkty wielu znanych marek.
 2. Riyadh Gallery Mall - możesz przyjść do tego centrum handlowego z rodziną lub tylko kobietą. To wspaniałe miejsce nie tylko na zakupy, ale także na rekreację.
 3. Panorama Mall - jest tu wiele sklepów znanych projektantów, aw wielu kawiarniach można się zrelaksować zakupy .
Al Nakheel Mall

Przydatne informacje dla turystów

Jeżeli w Arabii Saudyjskiej turyści mają jakiekolwiek problemy z władzami lokalnymi, wówczas należy skontaktować się z ambasadą Rosji w Rijadzie, Arabii Saudyjskiej, POBox 94308 Rijad 11693 Rosyjska ambasada, Al-Wasiti str., Rahmania, bld. 13

Transport w Rijadzie

Miasto ma rozwiniętą infrastrukturę transportową. Turyści zazwyczaj przybywają do kraju samolotem. Międzynarodowy lotnisko King Khaled znajduje się 35 km od Riyadh. Istnieją loty z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Turcji i niektórych innych linii lotniczych. Lotnisko King Khaled jest łatwo dostępne dla dowolnej części Arabii Saudyjskiej. Z lotniska można dostać się do miasta w 30 minut.

В аэропорту Эр-Рияда

Po prostu nie można poruszać się po mieście bez samochodu, ponieważ tutaj nie ma chodników. Dlatego najlepsze miejskie transport w Rijadzie jest taksówka. Wielu turystów rezerwuje limuzynę w hotelu, jeśli jest taka usługa. Mieszkańcy poruszają się po mieście wyłącznie prywatnymi samochodami.

Metro w Rijadzie wciąż jest w budowie. Jego otwarcie planowane jest na 2019 rok.

Istnieje również transport kolejowy. Ze stacji w centrum miasta, pociągi do Dammam przez Al-Khasa i Al Hufuf . Autobusy przyjeżdżają tu nie tylko z miast wewnątrz kraju, ale także z międzynarodowych pociągów ekspresowych z pobliskich stanów.

Вокзал в Эр-Рияде

Jak dostać się do Rijadu?

Stolica Arabii Saudyjskiej ma połączenia lotnicze z wieloma miastami na świecie: Monachium i Frankfurt, Paryż i Londyn, Stambuł i Hongkong. Najpopularniejsza jest trasa lotnicza Dubaj .

Rijad jest połączony z innymi miastami i autostradami. Autobus z Jordanii do Rijadu jedzie 24 godziny. A odległość jest 876 km między Rijad i Mekka autobus obejmie około 8,5 godziny.