Arabia Saudyjska jest krajem muzułmańskim, który łączy w sobie tajemniczą kolorową atmosferę Wschodu i komfortowe współczesne życie Zachodu. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, chcą kupić coś do zapamiętania na temat ich pobytu w tych miejscach, a nie tradycyjny kubek lub magnes na lodówkę, ale coś bardziej oryginalnego i niezapomnianego. Tak więc, dowiedzmy się, co lepiej przywieźć z Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska - to kraj muzułmański, w którym łączy się tajemnicza kolorowa atmosfera Wschodu i wygodne współczesne życie Zachodu. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, chcą kupić coś do zapamiętania na temat ich pobytu w tych miejscach, a nie tradycyjny kubek lub magnes na lodówkę, ale coś bardziej oryginalnego i niezapomnianego. Tak więc, dowiedzmy się, co lepiej przywieźć z Arabii Saudyjskiej.

Co kupić w Arabii Saudyjskiej?

Ponieważ jest to kraj muzułmański, można kupić pamiątki narodowe jako pamiątkę z podróży, a nie tylko:

 1. Koran w oryginalnej okładce lub w skórzanym pudełku z pamiątkami - ten dość drogi przedmiot może być dostarczony w prezencie muzułmańskiemu przyjacielowi.
 2. Сувенирный Коран
 3. Sałatka i dywan modlitewny to kolejny niezbędny atrybut dla muzułmanina.
 4. Четки
 5. Arafatka jest tradycyjnym męskim szalem do noszenia na głowie, który może być w kratkę, z wzorem lub bez.
 6. Арафатка
 7. Układ Kaaba - To jedna z najpopularniejszych pamiątek z Arabii Saudyjskiej. Może być w formie stojaka na materiały do ​​pisania, panel, zawieszkę lub zegar ścienny przedstawiający kapliczkę.
 8. Макет Каабы
 9. Woda ze źródła Zam-Zam - cudowny napój, którego źródłem jest główny meczet w Mekce . Woda ta dobrze gasi pragnienie, dezynfekuje. Nie pogarsza się z czasem, jego smak się nie zmienia, a źródło świętej wody nigdy nie wysycha.
 10. Вода Зам-Зам
 11. Terminy - to świetny prezent dla bliskich i krewnych, które można przywieźć z Arabii Saudyjskiej. Arabowie bardzo lubią ten owoc, nazywając go królem słodyczy. A smak dat, które tu rosną, znacznie różni się od tych uprawianych w innych krajach. Owoce palmy daktylowej są bardzo przydatne dla każdej osoby.
 12. Финики
 13. Inne wschodnie słodycze - sorbet, bakława, turecka rozkosz, chałwa mają delikatny oryginalny smak i na pewno zadowolą swoich krewnych i przyjaciół.
 14. Восточные сладости
 15. Perfumy, kadzidła i olejki aromatyczne będą wspaniałym prezentem dla kobiet. Są produkowane wyłącznie z naturalnych składników: roślin, olejków roślinnych, przypraw. Produkcja ta znana jest daleko poza granicami kraju ze względu na jej jakość i niezwykle trwały aromat, który może być jeszcze wyraźniejszy pod wpływem wody.
 16. Духи
 17. Szisza i lampa pamiątkowa Aladdin to wyjątkowe prezenty, które można przywołać na pamiątkę wizyty w tym arabskim kraju.
 18. Кальян
 19. Biżuteria - zawieszki, wisiorki, kolczyki z tradycyjnymi ornamentami arabskimi - idealny prezent dla Arabii Saudyjskiej dla każdej kobiety.
Ювелирные украшения